Skocz do zawartości
Nerwica.com

w jakim temacie mam wstawić swój problem


niewiemocokaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym opowiedzieć o tym co mi się przydazylo i dowiedziec sie jak żyć z depresją pomaniakalna, dokladnie nie wiem czy to to bo lekarz mi nie powiedzia.l jak to okreslic to co mi dolega i co mi sie stalo 2 lata temu. Ponad 1,5 roku lecze się lekami seroquel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze pozniej bo mam male mieszkanie a jest u mnie rodzina i mi troche glupio i jak ktos wejdzie ,,. przepraszam ale napisze jutro albo w nocy i od czego mam zaczac bo szukam pomocy w internecie już z pol roku ale zawsze cos mnie od tego odpychalo. Powiem tyle ze moj lekarz to rodzina i niemowie mu tego co mysle bo sie wstydze i glupio mi pojsc do innego, a do tego nie chce przedluzyc brania lekow. przepraszam opowiem od poczatku w nocy

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiemocokaman,

Jaa chyba rozumiem o co i chodzi z ta pomaniakalną chociaż nigdy takowej nie miałm, depresja po mani tak? Zacznij od poczatku na co chorujesz, co było w mani, jak sie czułeś co robiłeś i co czujesz jak mana minęła teraz w depresji.Dasz radę napisać, próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to mi chodzi.ok postaram sie ale boje sie ze mnie ktos zle odbierze caly czas mi serce bije jak przed jakims egzaminem

 

-- 22 paź 2011, 23:05 --

 

kurde przepraszam ale zkopiowalem to co napisałem do tej pory. Ale jest mi strasznie glupio mowić o rzeczach np: ze ojciec sie duzo zmienil i np nie mam mu nic za złe bo jestem zszkokowany ze tak sie po tym zmienił, mama zreszta też ciężko wyciągać zapomniane brudy które już z nimi wyjaśniłem właśnie podczas mani. Jak mam pisać ze szczegółami czy typu poszedlem tam zrobilem to? czy mowic dlaczego to robilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ogólnie co to za problemy jakie poruszłeś z rodzicami i ppowiedżim ,ze to co wyjaśniłeś sobie z nimi w mani nie do konca cię satysfakcjonuje a depresja ma to do siebie,ze się jest smutnym i nic się nie chce ,ale mysli sie i wnioskuje trzeźwo w mani chyba niekoniecznie i wolałbyś to jeszcze raz przerobić

 

-- 22 paź 2011, 22:11 --

 

I nie przejmuj się tym,ze kktos Cię źle odbierze, tu wszyscy maj probblemy i sa bardzo pomocni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady sorki. nie wiem czy wogole mam swoje zdanie na ten temat. Mam w głowie mętlik, chce cos napisac ale następna mysl pokazuje ze ta 1 jest bezsensowna tak jak moj słownik był ograniczony do 1%. Na smsy gdzies z 5 miechow temu odpisywalem czasem godzine a napisalem w nich pare słówek. Teraz tak nie mam ale niby chce gadać z ludzmi a jak przychodzi co do czego to sie pale nie wiem co mam gadac. Niby z kolegami rozmawiam ale dopiero po dłuższym spędzaniu czasu czuje sie normalnie chociaz mam wscipskie mysli

 

-- 22 paź 2011, 23:23 --

 

ale zadko chodze. Przez te 2 lata siedzenia w domu bardzo sie wszyscy zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiemocokaman,

Może po prostu czujesz sie niepewnie na oczątku musisz się wdrożyć we wszystko i u Ciebie to trwa dłużej, mozę jestes z natury trochę niepewny siebie a jeszcze choroba to poteguje i jest ci trudno po prostu i trwa to, wszystko dłużej u Ciebie , ja tez mam takie problemy ze potrzebuję czasu a jeszcze sobie porównujesz jak czułeś w manii gdzie wydaje Ci się,ze mogłes wszystko i nagle wpadłeś w czarny dół ,ja sobie to moge tylko wyobrazić ,ale chyba jestem w stanie ze poczucie przejścia ze stanu jestem Bogim do stanu nicc mnie isę ne che musi boleć, przemśł sprawę i napiszesz jak poczujesz siie gotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dam rade ale nie wiem czy dzis wiec możesz iść spokojnie spać a ja jak skoncze to wrzuce tu. dzieki

 

-- 22 paź 2011, 23:42 --

 

Okey dzieki za wsparcie. W sumie dzieki tobie już zaczynam rozumieć że przyszedł ten czas. Za długo zwlekałem. W domu ani słowem sie nie przypomina mojej mani 0 nic.

 

U mnie ta mania troche inaczej działała. Że czułem sie jak by bóg mnie do czegos prowadził. do rozwiązania "zagadki". Wsiadałem do autobusu w ktorym caly czas gadalem sam do siebie typu pretensje do swiata i do otaczajacej nas obojetnosci u ludzi. postaram się to opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że wie, iż depresji maniakalnej (co to jest pomaniakalna?) czyli chad, żaden konował od spychoterapi nie wyleczy.

Michale, Twój stosunek do terapii już znamy.

Daruj sobie powyższe określenia, tak?

I pamiętaj, że masz już jedno ostrzeżenie na koncie.

A temat konowałów sobie daruj, albo załóż osobny wątek bo zjawili się nowi użytkownicy i widzę, że musisz imponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle zeby nie popełniać tych błędów co do tej pory robiłem. Musze inaczej na to spojrzeć. Zaraz po mani (chociaz nie wiem czy to mania była ale tak to nazwe)Paru ludziom zapoznanym przez gre online opowiadałem o tym co robiłem w czasie mani i za każdym razem popełniam ten sam bład, bo jak o tym mówie to czuje sie "wyróżniony" samoczynnie stawia mnie to jak bym był leprzy od kogos.Niby wczesniej tego nie zauwazalem bo to chyba podświadomość może ,że chce się dowartościować w jakiś sposob. Czuje że szukam zrozumienia u ludzi.

Myśli mi sie zmieniaja co chwile. juz sie nie zgadzam z niektorymi moimi powyzzszymi słowami

teraz bym powiedział

" bo jak o tym mówie to czuje sie "wyróżniony" teraz bym powiedział że chce żeby ktoś odebral mnie jako kogos "lepszego"

wole to wysłać bo jeszcze zaraz skasuje xD

 

-- 23 paź 2011, 00:14 --

 

i jak patrzyłem na moj tekst przed wysłaniem to miałem deżawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja o tym wiem. Ale to raczej moja wina bo go okłamuje że wszystko jest w pożadku. Czuje sie nie wpożadku przez to bo wszystkich w ten sposob.

Zdaje mi sie że ja poprostu nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.

 

-- 23 paź 2011, 00:46 --

 

Duzo sie zmienilo w moim domu. Teraz rodzice sa dla mnie za dobzi. Zawsze byłem leniwy i mam problem z podejmowaniem decyzji

 

-- 23 paź 2011, 00:50 --

 

Zawsze byli dobrzi tylko mieli swoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiemocokaman,

Idź do lekarza i powiedz mu wszystkie objawy, do psychiatry bo oni się an tym znają, mania mnie się kojarzy z totalnym nakręceniem i wiara we własne mozliwosci .jeśli ty wsiadałeś do autobusu i mowiłes to sam do siebie to moze być to i schizofrenia także, do lekarza dostaniesz leki będziesz funkcjonował normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady. ja bym chciał to przezywac sam. Chciał bym sie wyrwać z domu i gdzieś w samotności ułożyć sobie myśli. Ja wierze że w taki sposob dal bym sobie rade. Nie chce brac dalej lekow. Możesz mi nie uwierzyc ale terapi nie mialem praktycznie żadnej a alkocholu i marihuany nie tknelem przez te ponad poltora roku. Może dlatego sie oderwałem od kolegów. Co rusze w "miasto" np do siostry to kogos spotkam i chodz na bucha kiedy sie napijemy, a mnie już nudzi to. Staram sie ich nie kłamać. Wszyscy koledzy z mojego bloku przezyli to razem ze mna i byli przy mnie i mowili ze bedzie dobrze. nawet w szkole kolegom sam powiedziałem ze biore leki i nie moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summiennie zrobiłem to co musiałem z alko i trawa bo wczesniej czułem w sobie że źle robie. I najlepsze jest to ze wcale mnie nie ciagnie do tego. Mam sytuacje ze ktos pije czy jara to jakos wcale nie przywiazuje uwagi.

 

Ale wruce do tematu widziałaś jak zaczełem na tym forum? ja poprostu za duzo mysle bo mi zalezy zeby ktos mnie zrozumial/polubil zalezy mi na ludziach. juz tyle czasu zasypiałem normalnie(od kad biore leki) i z 2 tyg temu znowu wruciły marzenia itd Jak nie moge zasnąć to sobie marze że mam duzo pieniedzy i sie dziele nimi ze wszystkimi co maja brak pieniedzy, , wracaja marzenia tego dzieciaka przez jakie kiedys nie moglem spac. Często układałem sobie historyjki.

 

-- 23 paź 2011, 01:47 --

 

chciał bym jutro sie obudzic i potrafic powiedziec to co lezy mi na sercu. i znaleść kogoś kto mnie wreszcie zrozumie. ale takze zrozumiec kogos

 

jak powiedziałem po powtórce mani podobne słowa to zasnelem i sie bez niej obudziłem, w zamian dostalem depresje i skazalem sie na branie lekow, gdyby nie te leki bym zwariowal ale te czasy obojetnosci i dąrzenie do kasy zniszcza mnie w zyciu jeszcze bardziej

dzieki ide juz spac dobranoc

 

-- 23 paź 2011, 02:07 --

 

mam nadzieje ze dacie mi jutro poządnego kopa bo w tym zamuleniu to ja nie potrafie sie nawet wysłowić. Mama sie obudzila pytala czego nie spie. dzieki za uwage i przepraszam ze nie skonczylem tego co mialem zkonczyc ale wolalem improwizowac niz opowiadac znowu to samo. mysle ze moze dzieki wam spojrze inaczej na to co sie działo. nie jestem najleprzy w opowiadaniu co zauwazyliscie ale czego sie spodziewac po imbecylu co zakonczyl czytanie ksiazek na 11 kartkach lektory w 4 podstawowce xdd

dobranoc

 

-- 23 paź 2011, 10:55 --

 

Nie potrafie tego opowiedziec bo nawet dzis jak sie rodzice klucili to ojciec mne budzi mowi :wstawaj bo pozniej znowu nie bedziesz mogl zasnac, ja zrana zawsze przytlumiony najbardziej na noc biore 2x200 rano 1x200 seroquel, i ciezko mi bylo wejsc w rozmowe wiec sie nic nie odzywalem tylko cos pomrukiwalem, przyniusl mi do łużka ciastko i dal jakies cieple skarpety a jestem zakatarzony. I zaczyna mi opowiadac o klutni z mama a ja do niego ze mnie to nie interesuje bo te ich klutnie sa dla mnie banałami, wiecznie sobie wyrzucaja te same bzdury sprzed 10-20 lat, i o pieniadze.Mama byla w toalacie a ojciec mowi do mamy wiesz co mi syn odpowiedzial jak mu gadalem o tym, powiedzial ze odpowiedzialem ze mnie to nie interesuje i zaczeli sie smiac. Ja juz im to mowilem ze nie beda zyc normalnie jak sobie beda wyzucac takie glupoty,najczściej po wódzie. Myśle że rodzice sie ciesza ze nie pije nie jaram że jestem przy nich, a mnie doluje to ze nie moge miec zdania na ich klutniach bo nie zarabiam nic nie daje do domu i czuje sie z tym jak pasorzyt wrzut na tylku a do tego sam nie potrafie podjac rozmowy o prace. Ponad rok temu skonczylem zawadowke i w we wrzesniu zaczelem pracowac z ojcem, popracowalem 2 tygodnie i siedzenia przed kompem i tv naokraglo

 

-- 23 paź 2011, 10:57 --

 

sorki ze troche po chinsku pisze ale jak by cos bylo niezrozumiale pytajcie

 

-- 23 paź 2011, 11:01 --

 

i siedzenia przed kompem i tv naokraglo przez 3 miesiace. Od czasu do czasu kolega napisze zeby wyjsc na papierosa a najcześciej to tylko on gada ja przytakuje i przez to czuje sie jak fauszywiec bo on do mnei gada a ja odpowiadam w myslach.

 

-- 23 paź 2011, 11:14 --

 

Kolega wczeniej dobrze powiedzial ze chyba niesmialy jestem z ogolu. Bo jak mania sie zaczynala to byl taki we mnie wybuch wszystko to co mysle o tym co ktos robi nie tak zaczelem mowic w co wplątywałem mase brzydkich słow. Wytykalem ludziom ktorych znalem bledy a w nieznajomych mi ludziach podstawowe wady ludzkie. np jechał autobus prywatny i podszedlem do kierowcy i mowie przepraszam, mogl bym 1 przystanek podjechac bo nie mam pieniedzy ze łzami w oczach(a ubrany bylem na sportowo i obieciety bardzo kródko) to kierowca zamkna mi dzwi przed nosem nic nie odpowiedzial, ale po chwili otworzyl dzwi i mowi chodz a ja do niego ze teraz to zapozno

 

-- 23 paź 2011, 11:45 --

 

A przy tym wytykaniu komus błędów swoje też wytykałem. Widziałem ze jest im wszystkim cieżko z tym co robilem. W mani mialem takie zbiegi okolicznosci co widzieli tez inni. Mani nie potrafie opowiedziec bo bylo tego wszystkiego za duzo. W trakcie pisania jak juz sie przemoglem zawsze cos mi sie przypomina podczas pisania kolejnych wydarzen ze to wszystko nie bedzie mialo takiego sensu jaki ja w tym widze.

 

1 manie jezdzilem po miescie i szukalem wrazen a druga przesiedzialem w domu z rodzina

 

siedziałem z kolegami w piwnicy kanciapie to byla 1 mania ale 3 dzien bez spania i o czyms tam rozmawiamy i ja mowie "nie zdziwil bym sie jak by teraz wszedl moj ojciec" i on odrazu wchodzi a tu taka cisza. ojciec roztrzęśiony ze sie zabije jak nie wruce do domu i wtedy wrucilem bo zrozumialem ze dla ojca to za duzo jak na wytykanie tego co mnie boli przez pare godzin

 

-- 23 paź 2011, 12:28 --

 

poprostu czulem ze jak znim nie pojde to bedzie zle

czekam na wasze opinie i pytania

 

-- 23 paź 2011, 13:56 --

 

Juz duzo napisalem co robilem ale wysle jak skoncze moze to potrwac kilka dni.

Było to cos takiego ze nie przezyl bym tego jak bym nie robil tego wtedy co robilem, kazde przezycie wiązało sie z drugim.

 

-- 23 paź 2011, 14:07 --

 

jak ja mam zaczać co mam zrobić zeby sobie pomuc

 

-- 23 paź 2011, 14:18 --

 

wkurza mnie to ze nie potrafie zmienic w swoim rzyciu tak prostych rzeczy. Nic nie robie 0 aktywności i nie potrafie sie z tego wyrwac. Złożylem cv o prace jako kierowca z pare dni temu ale echoo mam wszystkim mi bliskim tyle do powiedzenia. np nie potrafie powiedziec kocham cie do mamy czy taty do taty nie powiedzialem tato juz sppooro czasu z 3 lata mysle, chociaz sie zmienil ale ja poprostu nie potrafie. Chciał bym podziekowac kolegom ze byli przy mnie w tych trudnych chwilach, jakie to bylo dla mnie wazne. a jak sie spotykam to tylko działam odpychająco od siebie

 

-- 23 paź 2011, 14:21 --

 

i do tego 1 raz komus cos takiego mowie chociaz nikt mi nie odpisuje. mam troche wiary że bedzie dobrze, dzieki temu nigdy nie popelnie samobojstwa chociaz często o tym myśle. Mowilem to rodzicom jak zaczynalem brac leki pierwszy tydzien jak zaczynalem to byl dla wszystkich najgorszy a mnie nie mogl nikt uciszyc przegadac. objecalem ze nigdy tego nie zrobie i to mnie napełnia wiara bo moi rodzice mi wierza, zawsze staram sie dotrzymywac objetnic i to ze ktoś wierzy ze ja dotrzymam objetnicy... wtedy czuje ze dam rade

 

-- 18 paź 2012, 09:24 --

 

Witam teraz chciał bym coś napisać dodam, że jestem o rok starszy ;)

 

Nie opiszę tych manii tak jak mówiłem, za co przepraszam. Życie zaskoczyło mnie bardziej niż mogłem sobie to wyobrazić jako dziecko :D

 

Mam tylko jeden ból.... Żeby mnie wyleczyć to ktoś musi mi uwierzyć

 

Moją terapią do tej pory było życie. DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM :D

 

"Przyjdzie czas to się odwdzieńczę, szacunek po drugie, lojalność po pierwsze... ;) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×