Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak spełnienia sexualnego w wieku 13-18lat


agneks

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiem twierdzić, że to właśnie NORMALNE, kiedy coś satysfakcjonuje poza miłością. Ale co ja tam wiem :P

 

Co do głównego tematu zaś - jeżeli młodzież z roku na rok zaczyna wcześniej współżycie, a depresji, nerwic i wszelkiego tego typu badziewia jest tylko coraz więcej... To jak dla mnie ta teza jest skrajnie błędna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno brak seksualnych doświadczeń w tym wieku ma jakiś ujemny wpływ na funkcjonowanie przynajmniej części ludzi choć znam takich co zaczęli później i nie żałują i nie było to dla nich żadnym problemem. Po 25 roku to się dopiero zaczyna robić problem wiem z własnego doświadczenia wydaję ci się za późno żeby to wogle zaczynać, doświadczasz wielkiego poczucia wstydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno brak seksualnych doświadczeń w tym wieku ma jakiś ujemny wpływ na funkcjonowanie przynajmniej części ludzi

 

W drugą stronę też to działa - jak zaczynasz za wcześnie. A dla każdego ten odpowiedni moment jest kiedy indziej - dla jednych 16 lat, dla innych 18, dla jeszcze innych 28.

 

Ale 13? Dajcie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ A dla każdego ten odpowiedni moment jest kiedy indziej - dla jednych 16 lat, dla innych 18, dla jeszcze innych 28.

 

święta racja.

Tylko współczuć tym, co chcą, ale mają jakąś wewnętrzną barierę, która powstrzymuje je od aktywności w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko współczuć tym, co chcą, ale mają jakąś wewnętrzną barierę, która powstrzymuje je od aktywności w tej dziedzinie.

 

I współczuć tym co chcą, ale nie mogą, albo tym co mogą, ale nie chcą, albo tym co i nie chcą i nie mogą. Wariantów jest wiele. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek biologicznie jest stworzony by zaczynać uprawianie seksu w wieku 11-14 lat a reszta to opresja kultury. Są a przynajmniej były plemiona gdzie każdy spał z każdym oprócz najbliższej rodziny od momentu osiągnięcia dojrzałości płciowej a seks traktowany był jak rozmowa czy poczęstunek w naszej kulturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak czlowiek, ale kobieta w wieku 11-14 lat NIE JEST gotowa na wspolzycie. Ciaza w tym wieku jest dosc powaznym zagrozeniem dla jej zdrowia nie mowiac o psychice. To idiotyczna teza ktora zalatuje mi pedofilia.

 

-- Wt paź 18, 2011 8:47 pm --

 

Poza tym, usmialam sie ,od kiedy to dojrzalosc plciowa osiaga sie w wieku 11 czy 13 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica,

facepalm_picard21.jpg

 

Wiek uprawniający do współżycia seksualnego (wiek przyzwolenia):

Argentyna 13

Hiszpania 13

Tajlandia 13

Brazylia 14

Japonia 13

Korea Południowa 13

Albania 14

Austria 14

Bośnia i Hercegowina 14

Bułgaria 14

Chile 14

Chiny 14

Chorwacja 14

Macedonia 14

Niemcy 14

Norwegia 14

Szwajcaria 14

Węgry 14

Nigeria 13

Polska 15

Czechy 15

Dania 15

Etiopia 15

Francja 15

Grecja 15

Jemen 15

Szwecja 15

Słowacja 15

Maroko 15

Algieria 16

Australia 16

Belgia 16

Białoruś 16

Finlandia 16

Gruzja 16

Holandia 16

Indie 16

Kanada 16

Kenia 16

Luksemburg 16

Łotwa 16

Nowa Zelandia 16

Rosja 16

USA 16-18 Każdy stan ustala swój limit. W Dystrykcie Kolumbii, który nie jest stanem, ani częścią żadnego stanu, wynosi 16. Warto nadmienić, że na Florydzie pełnoletniemu sprawcy grozi nawet kara śmierci.

Portugalia 16

Uzbekistan 16

Honduras 17

Irlandia 17

Tasmania 17

Egipt 18

Filipiny 18

Meksyk 12-18 Każdy stan ustala swój limit.

Wietnam 18

Malta 18

Irak 18

Indonezja 19

Tunezja 20

Madagaskar 14 21 w szczególnych przypadkach (np. kontakty homoseksualne lub między krewnymi)

Angola 12 Kontakty seksualne z dziećmi w wieku 12-17 lat mogą być uznane za wykorzystywanie seksualne.

 

Biologicznie człowiek jest uwarunkowy do rozpoczęcia aktywności seksualnej już w wieku 11-14 lat począwszy od momentu, gdy zostaje uaktywniona sfera odpowiedzialna za dojrzewanie płciowe i rozpoczyna się okres dojrzewania.

 

Nie wiem jak czlowiek, ale kobieta w wieku 11-14 lat NIE JEST gotowa na wspolzycie. Ciaza w tym wieku jest dosc powaznym zagrozeniem dla jej zdrowia nie mowiac o psychice. To idiotyczna teza ktora zalatuje mi pedofilia.

 

Poza tym, usmialam sie ,od kiedy to dojrzalosc plciowa osiaga sie w wieku 11 czy 13 lat?

 

Rozmawiałem na ten temat z lekarzem seksuologiem. Aktualnie dziewczynki już w wieku 11-14 lat są fizycznie zdolne do podjęcia współżycia seksualnego, oczywiście nie są natomiast na tyle dojrzałe psychicznie, gdyż przyjęto, że małoletnia osoba "nie jest w stanie podjąć ważnej prawnie decyzji w przedmiocie przyzwolenia na podjęcie z nią określonych czynności seksualnych, nie rozpoznaje bowiem należycie wszelkich jej realiów i implikacji (...)". Wiadomo, że kobieta nie jest gotowa w tym wieku na świadome podjęcie współżycia seksualnego wraz z zaangażowaniem emocjonalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Afryce i Ameryce płd to już niektóre 10 latki to już w ciąży chodzą w Polsce też znam dziewczynkę co od 9 roku życia dostała miesiączki. Nie jestem ekspertem ale podejrzewam że większość 13 latek w Polsce jest dojrzała płciowo co nie znaczy że gotowa emocjonalnie na współżycie nie mówiąc już o dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród wielu plemion afrykańskich i w wielu autonomicznych rejonach w Afryce nie obowiązuje "wiek przyzwolenia", więc panuje tam po prostu samowolka. Dziewczynki są tam wydawane za mąż przez rodziców wieku dokładnie 10-11 lat i wtedy przechodzą inicjację seksualną ze swoim, najczęściej o wiele lat starszym, mężem. I tak jest w Afryce od zarania dziejów. Każda kultura rządzi się swoimi prawami.

 

Myślę, że wiek na który można w Europie machnąć ręką, jeśli para stosuje środki antykoncepcyjne, to 16-17 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu afrykańskich krajach zanim wyjdą za mąż to ją jeszcze sąsiedzi, wujowie i kuzynowie przedtem zgwałcą. Dla zainteresowanych polecam film Andrzeja Fidyka- Taniec Trzcin. Jest tam zabawny moment o jedynej 20 letniej dziewicy w kraju która jest tam nie lada atrakcją.

Jeszce można wpsomniec że we wschodniej Afryce dziewczyny są poddawane bolesnemu obrzezywaniu aby nie czerpały radości z seksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg, o którym wspomniałeś opisuje książka "Kwiat Pustyni" i filmowa ekranizacja pod tym samym tytułem.

 

W ramach ciekawostki:

 

Lina Medina urodziła się w regionie Huancavelica, dnia 23 lub 27 września 1933. Ustanowiła rekord świata jako najmłodsza matka w historii medycyny. Urodziła swoje pierwsze dziecko, gdy miała zaledwie 5 lat 7 miesięcy i 21 dni.

 

Poczęła syna w wieku 4 lat i 10 miesięcy. 9 miesięcy później, tj. 14 maja 1939, Lina urodziła dziecko przez cesarskie cięcie wykonywane przez dr Gerardo Lozada, dr Rolando Colareta i dr Busalleu.

 

Jej syn został nazwany na cześć lekarza Gerardo Medina. Ważył 2700 gramów. Chłopiec do 10 roku życia wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Gerardo Medina zmarł w 1979 roku (w wieku 40 lat) na rzadką chorobę szpiku kostnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×