Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy ktokolwiek z Was ma NN z urojeniami


marishka

Rekomendowane odpowiedzi

...Ja mam natrectwa oraz urojenia...Diagnoza:natrectwa i schizofrenia paranoidalna...Natrectwa dotycza tematu pedofilii i urojenia tez..Przyklad:moim natrectwem jest to,ze mysle,ze jestem pedofilem a gdy mam urojenia jestem przekonana,ze moj tata wykorzystuje seksualnie moja coreczke,wierze w to tak bardzo,ze trzymalam telefon i chcialam zadzwonic po policje i po lekarza,zeby przebadali moja coreczke,czy cos jej nie zrobil...wszystko krazy wokol tego tematu...Na natrectwa biore anafranil a na urojenia seroquel...Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marishka, ja miewałam takie urojenia w przeszłości. Lekarz od razu chciał mnie diagnozować na schizofrenię, ale najwyraźniej popełnił pochopną diagnozę, bo cały czas byłam świadoma, że moje myślenie nie jest poprawne. W dodatku żyłam wtedy w bardzo silnym stresie (byłam niemalże "na wylocie" ze szkoły), i właśnie wtedy wystąpił ten epizod z omamami i urojeniami. Kiedy sytuacja w szkole się poprawiła i zagrożenie ustąpiło, omamy zniknęły. Minęły już ok. 3 lata, a ja już nawet nie pamiętam jak się wtedy czułam i nigdy więcej czegoś takiego nie doświadczyłam. Więc tak - to możliwe. Pod wpływem silnego stresu nawet zdrowy teoretycznie człowiek może czegoś takiego doświadczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

No wlasnie ja juz wielkorotnie zmnienialam i leki i nawet lekarzy, bo sama nie bylam pewna czy to tylko ,,tylko'' NN, czy cos jeszcze wiecej, ale lekarze zgodnie upieraja sie, ze jest to nerwica netrectw z urojeniami. moje glowne urojenia- to przeswiadczenie, ze nie moge zyc ,,fizycznie'', tylko duchowo-jako dusza( czyli w zasadzie powinnnam sie zabic, zeby te ,,dusze'' uwolnic :roll: )oraz ostatnimi czasy, ze ten caly swiat to jakis hologram i tak naprawde nic nie istnieje, tylko ja i jest to jakis rodzaj okrutnej zabawy kogos wyzszego :roll::roll::roll: .

Hmmmmm.. sama nie wiem co o tym myslec juz mam..ale to tragicznie męczące jest, sami z reszta Wiecie..

Linka - NN moze jak najbardziej wystepowac z urojeniami, rzadziej z omamami ale jednak-tak mi kazdy psychiatra mowil przynajmniej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×