Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechęc do pracy


rav71

Rekomendowane odpowiedzi

:lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Niestety :/ wiadomo bić nie można ale bezstresowe wychowanie wcale nie jest lepsze. Trzeba kochać ale wymagać i być konsekwentnym. A z tym ostatnim jest bardzo źle bo rodzice też zmęczeni, ciągle w pracy nie mają siły. Bić nie wolno no więc dam mu co chce żeby tylko dał mi spokój :/

Będzie chyba rosnąć liczba ludzi z awersją do pracy, bo rozpieszczanie/bezstresowe wychowanie stwarza dużo ryzyko powstania tej awersji.

:uklon: swietny tekst :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu samej pracy - proste roboty są nudne i dołujące, ale te wymagające są ciężkie, stresujące i odpowiedzialne. No i warto wspomnieć, że praca może zabić nawet największą pasję wbrew pozorom. Dlatego moim zdaniem nie ma ideałów, świętego graala :) Mimo wszystko są ludzie dla których praca jest sensem życia i stanowią oni większą część populacji, co jest bardzo przygnębiające jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że większość robót jest nędzna.

 

Są jednak ludzie, którzy nie muszą pracować i mogą zajmować się swoimi duperalami - są to osobniki, które odziedziczyły po kimś bogactwo tak jak Korwin Mikke, albo które same wypracowały swój majątek i żyją z dochodu pasywnego - słyszałem o takich przypadkach w USA, ale nie wiem jak jest z tym w Polsce. Część mądrzejszych pracodawców przerzuca na innych swoje obowiązki tak by zmniejszyć swój czas pracy do minimum przy okazji zwiększając sobie pensję :) Tak czy inaczej niektórym wybrańcom udaje się uwolnić z przymusu pracy i to stawiam jako swój osobisty niedościgniony cel i ideał. Zwłaszcza, że w obecnych czasach wszystko za szybko się zmienia - łatwo popaść w niełaskę i zostać wypchnięty poza margines.

a to prawda, tez mam mega stresujaca prace, czasem marze zeby byc bogaczka ...ale czasem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Niestety :/ wiadomo bić nie można ale bezstresowe wychowanie wcale nie jest lepsze. Trzeba kochać ale wymagać i być konsekwentnym. A z tym ostatnim jest bardzo źle bo rodzice też zmęczeni' date=' ciągle w pracy nie mają siły. Bić nie wolno no więc dam mu co chce żeby tylko dał mi spokój :/[/quote']

Będzie chyba rosnąć liczba ludzi z awersją do pracy, bo rozpieszczanie/bezstresowe wychowanie stwarza dużo ryzyko powstania tej awersji.

:uklon: swietny tekst :uklon:

A moje wnętrze "krzyczy": ja nie chcę do pracy, ja nie chcę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest coraz więcej ludzi z depresją i innymi zaburzeniami bo jak człowieka traktuje się jak robota to potem nie ma się co dziwić, że ludzie są wypaleni i niechętni do pracy. A w Polsce to już w ogóle jest masakra - niedługo będą pracować u nas sami Ukraińcy czy Pakistańczycy bo Polacy albo wyjadą albo nie będą pracować w ogóle.

Mnie zmuszano od szkoły do wdrożenia się w tzw. system, zapierdalania od rana do wieczora. I nie udało im się i nie uda! Wolę się zachlać, zaćpać albo powiesić niż robić to, co chcą inni w imię tzw. społecznego porządku. I dziwi mnie, że tyle osób ślepo podporządkowuje się temu co jest dookoła. Widocznie jest im wygodnie albo nie maja odwagi na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy chciał bym jak najwięcej zarobić a jak najmniej się narobić. To się nazywa zdrowy rozsądek.

Gardzę ludźmi który na własne życzenie tyrają po 12 godzin jak niewolnicy za minimalne krajowe a marudzą że im źle.

Ja marudzę ze ciągle mam mało kasy ale coś z tym robię przynajmniej w tym kierunku aby zarobki były wyższe. 

 

z resztą dla mnie chore jest i tak że 5 dni w tygodniu spędzam 8 pieprzonych godzin w pracy ile to życia człowiek traci tylko szkoda że tyle czasu myślę nad jakimś pomysłem na życie ale nic z tego nie wchodzi 😕 

 

Pablo teraz to ukraińcy za mniej niż 3 tysiące na rękę nie pójdą do pracy 🙂

Edytowane przez ultrasone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ultrasone napisał:

Pablo teraz to ukraińcy za mniej niż 3 tysiące na rękę nie pójdą do pracy 🙂

U mnie w pracy Ukraińcy a głównie Ukrainki robią za dużo mniej, znaczy zarobią te ponad 3 tysiące ale za praktycznie 2 etaty, pracę po 12 godzin dziennie 6 dni w tygodniu. Budowlańcy ukraińscy za mniej niż 3 pewnie nie pójdą ale polscy nie pójdą za mniej niż 200 zł dniówki to i tak są tańsi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

W średniowieczu nie było nierobów.

Może w klasie ubogiej nie było, ale w klasie mocno zamożnej to byli głównie nieroby. Dziś w sumie jest trochę podobnie, miliarderzy nic nie robią (przynajmniej nic wartego dużych pieniędzy), a mają te duże pieniądze za samo to, że żyją, jak szlachta w średniowieczu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Niestety 😕 wiadomo bić nie można ale bezstresowe wychowanie wcale nie jest lepsze. Trzeba kochać ale wymagać i być konsekwentnym. A z tym ostatnim jest bardzo źle bo rodzice też zmęczeni' date=' ciągle w pracy nie mają siły. Bić nie wolno no więc dam mu co chce żeby tylko dał mi spokój :/[/quote']

Będzie chyba rosnąć liczba ludzi z awersją do pracy, bo rozpieszczanie/bezstresowe wychowanie stwarza dużo ryzyko powstania tej awersji.

 

 

 

Gdyby tak było, to najbogatsze kraje na świecie typu Szwajcaria, Norwegia, USA dawno by upadły, bo nikt by nie chciał pracować. Więc nie widzę zbieżności. 

Ze swojego przykładu mogę powiedzieć - tam gdzie negatywne emocje, tam tworzy się awersja do danego środowiska/ miejsca. A gdzie pozytywne emocje to człowiek ciągnie. Więc schowaj swoją czarną pedagogikę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja psychika uważa coś, co uważane jest za "socjalizm" za lepsze niż liberalizm i kapitalizm. Lepiej mieć świadczenia niż być wykorzystywanym przez pracodawcę. Niektórzy pracownicy są "uprzywilejowani" lub część z nich jest "pokrzywdzona". Lepsze wyższe podatki i większe bezpieczeństwo niż niższe podatki, ale i niższe bezpieczeństwo. Bogaci powinni z własnej wspaniałomyślności pomagać biedniejszym, a nie z "socjalistycznego" przymusu. Jak płaca i warunki pracy są krówniane, to nic dziwnego, że ludzie wolą brać zasiłki. Nie dają zrobić z siebie niewolników. Problemem są krówienne warunki pracy czy dochody i brak bezpieczeństwa, a nie to, że ludzie nie chcą pracować. 

 

Nie mam awersji do pracy - praca może być jakby "męczeństwem" upiększającym duszę, ozdabiającym Niebo, wypraszającym łaski. Ale awersję do niebezpieczeństwa i (nawet tym bardziej) bólu, dużego zła mam jak najbardziej. Teraz boję się szukać pracy, bo nie chcę się zakazić SARS-CoV-2. Kilka lat temu uświadomiłem sobie ryzyko zakażenia związanego z brudem, ziemią. Mam straszne "natręctwa" na tym punkcie i w zasadzie z nimi nie walczę, bo wyglądają mi logicznie, niczym zabezpieczenia przed koronawirusem. Takie jak maseczki, mycie rąk (dezynfekowanie ich), unikanie bliskiego kontaktu. To jeśli chodzi o zapobieganie COVID-19. A jeśli chodzi o zapobieganie innym infekcjom, to nie dotykam dłońmi butów, skarpet, kolan i części ubrań poniżej nich, nie stawiam przedmiotów, które leżały na ziemi, na siedzeniu (np. w pociągu). Mam też "obsesje" na punkcie religii. Nie chciałbym pracować jako sprzedawca alkoholu, prezerwatyw, wieprzowiny, materiałów umożliwiających praktykowanie hazardu - to nie musi być natręctwo! Niektóre religie wymagają, aby nie zachęcać do grzechu innych, nie umożliwiać grzeszenia innym. Mam tak dużo "lęków" związanych z pracą, że może być o nią rzeczywiście bardzo trudno. Ale "po pierwsze nie szkodzić". Bezpieczeństwo jest kluczowe, "byleby nie było muchomora". Lepiej nie zjeść rydza i nie zjeść muchomora, niż zjeść i rydza, i muchomora. Wniosek: "aby tylko muchomor był nieobecny i niezjedzony"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×