Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lekowa - Fatum - Dlaczego


Johanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dluzszego juz czasu szukam rozwiazania moich problemow, zastanawiam sie skad sie biora. Wydarzenia ostatnich lat doporowadzily mnie chyba do nerwicy lekowej. Budze sie zlana potem, zastanawiam sie co mi sie snilo i co to moze oznaczac, czuje ucisk w piersiach, brak mi tchu ... - i to zupelnie bez powodu. Czytalam material naukowy w ktorym auytorzy twierdzili, ze nie ma fatum, ze jedne osoby sa bardziej narazone na przykre doswiadczenia. Rozumie, ze zakladajac szpilki mozna zlamac noge ... ale ... Kilka lat temu pojawil sie moj synek, bardzo ciezko zachorowal i jest niestety dzieckiem niepelnosprawnym. Niedlugo potem rozpadlo sie moje malzenstwo - bo maz nie wytrzymal presji zycia z dzieckiem niepelnosprawnym. Problemy nawarstwialy sie. Traumatyczne wydarzenia spadaly na mnie raz na jakis czas. A to zszywanie glowy mojego synka, wargi, kolejne pobyty w szpitalach ... wciaz jest zle a lekarze nie moga znalesc przyczyny. Kolejne rozbijane bez mojej winy samochody, klopoty zawodowe ... nastepnie napad i oszpecona twarz ... Dlaczego ja? Mam duze grono wspanialych znajomych, fantastyczna rodzine, radze sobie calkiem niezle. Tylko skad to fatum. Jestem osoba lubiana, nie mam wrogow ... A POMIMO TO wciaz budze sie przerazona, ze ktos sie na mnie obrazi, ze bede miala klopoty, ze sobie nie poradze ... Czy to juz czas udac sie do psychiatry ... a moze egzorcysty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalezc dobrego specjaliste w Warszawie? Trzyma mnie przy zyciu moj synek ktoremu jestem potrzebna ... boje sie jak dlugo jeszcze wytrzymam. Dzisiaj widzialam wspolsprawce napadu na mnie ... boje sie wyjsc z domu ... wygladam przez okno czy znowu ten koszmar sie nie powtorzy ... sasiedzi mowia ze to niebezpieczny czlowiek ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Johanna

ja tez zawsze zadaje sobie pytanie dlaczego ja dlaczego to mnie spotkało ...swoje traumatyczne przeżycia przypłaciłam nerwicą depresyjną długi czas myślałam ze mi przejdzie ,że trzeba jakoś życ teraz zdaje sobie sparawe ,że musze sobie pomóc ...

Moim zdaniem wybierz się do dobrego lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najgorsze to zamknac sie ze swoim problemem ... jakis czas temu uczestniczylam w warsztatach dla rodzicow dzieci niepelnosprawnych i w tamtym okresie rzeczywiscie bardzo mi pomogly. Nie wiem czy to nawarstwienie roznych zlych przezyc czy z czasem w czlowieku musi cos peknac ... czy to jesien ... Nie wiem dlaczego przejmuje sie wszystkim i wszystkimi, dziwny sen powoduje ze jestem cala mokra. Trafilam na to forum szukajac jakies rozwiazania. Zastanawiam czy to normalne objawy czy to juz choroba. Czy przewlekle zmeczenie i spadajace na glowe kamienie moga doprowadzic czlowieka do psychozy? Kiedy ten stan staje sie chorobliwy? Z racji wykonywanego zawodu pomagan innym ludziom przyjmujac poze pewnej siebie i zrownowazonej ... a nie radze sobie z wlasnym zyciem, emocjami. Totalny brak asertywnosci. Konczy sie to w ten sposob ze nie dosypiam tygodniami. Psycholog czy psychiatra? Boje sie, ze psychiatra w kazdym mozne znalezc zalazek jakiejs choroby ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johanna sama musisz zdecydować czy chcesz aby psychiatra Ci pomógł...nie spanie tygodniami nie jest zdrowe potem jak sama zauważyłaś nawarstwia się wszystko do tego złe emocje ,zmęczenie,,, Nikt za Ciebie leków nie będzie przecież brał to musi być też Twoja decyzja...zawsze możesz udać się posluchać rad psychiatry bądź psychologa i zdecydujesz się na ewentualne leczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×