Skocz do zawartości
Nerwica.com

Silny ból głowy w okolicy czoła


Julka44

Rekomendowane odpowiedzi

Silny ból głowy w okolicy czoła

Cześć, Mam taki problem. Mój mąż cierpi na silne bóle głowy, jest silny ból w okolicy czoła. Aby się z nim uporać musi brać 4 tabletki przeciwbólowe. Nie chcę aby tyle brał lekarstw bo przecież wysiądzie mu wątroba od tych proszków. Ataki zdarzają się 2-3 w miesiącu, ale są także okresy kiedy w ogóle ich nie ma. do lekarza nie chce iść, bo uważa, że to normalne, że czasami boli go głowa - zresztą chyba jak każdy facet, ma jakieś uprzedzenie do lekarzy. Nie wiem co robić. Czytałam różne artykuły i jestem coraz bardziej przerażona tym co to może być. Bardzo proszę o jakąś pomoc bo odchodzę od zmysłów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częste bóle głowy w okolicy skroni i uczucie ściskania głowy

Hej! Mam pytanie czy ktoś z Was ma tak jak ja? Czasem złapie mnie ból głowy i trzyma tak z godzine. Nie jakiś tam silny itd, wiecie taki że da się wytrzymac, ale jest po prostu denerwujący. To jest ból taki jakby mi ktoś opaske założył wokół głowy i ona mnie ściskała i dlatego boli. Najbardziej bolą mnie skronie!! :( Do tego dochodza mdłości raz myślałam ze zwymiotuje! :( Nie wiem czemu tak mam zastanawiam sie czy to moze byc od tego że w wakacje na imprezie walnełam sie w głowe ale chyba bolałoby mnie caly czas a ja mam takie naloty co jakis czas przez godzine góra!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie panikuj. To, że męża boli głowa nie oznacza od razu, że ma guza mózgu. Tak to jest jak się za dużo czyta artykułów, a raczej jak się czyta co popadnie. Nie nakręcaj się. Awersja do lekarzy nie jest tylko objawem mężczyzn, miałam taki sam problem z moją mamą. Ona do lekarza nie pójdzie, bo nie jest chora, i koniec gadania było. Końmi bym jej nie wyciągnęła. Na szczęście moja koleżanka jest lekarzem, więc gdy mnie odwiedziła to porozmawiała z mamą i zdiagnozowała ją w domu.To znacznie ułatwiło sprawę, wyciągnięcia jej na badania, bo już wiedziała, że to nie żadna choroba śmiertelna tylko migrena. Tylko albo aż. Dla mnie to aż migrena. Gdy dowiedziałam się o tym co jej jest zaczęłam szperać po internecie w poszukiwaniu opisu choroby, a dokładnie jej objawów i do czego może doprowadzić nie leczona. W ferworze różnych artykułów trafiłam na jeden, który mi pomógł oto jego link http://abcmigrena.pl/objawy-migreny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na objawy bólu napięciowego, a bóle napięciowe mogą być pourazowe poczytaj tutaj: http://abcmigrena.pl/objawy-napieciowego-bolu-glowy Mogą też wynikać z depresji czy zażywania leków przeciwbólowych. Własnie objawiają się tym, że chory się źle czuje, ma mdłości i boli go głowa własnie w skroniach i w potylicy, nie lekceważ tego tylko powiedz o tym lekarzowi bo to może być poważna sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powoduje ból głowy?

Dobry wieczór :) Mam na imię Ewa mam 32 lata. Od pewnego czasu walczę z bólami głowy. Byłam u lekarza, który stwierdził u mnie napięciowe bóle głowy. Chciałabym się dowiedzieć jak unikać tych napadów. Czy są jakieś konkretne przyczyny tych bólów? Można czegoś unikać, aby się nie pojawiały? Słyszałam, że ponoć stres i zmęczenie ma na nie wpływ, ale jak tu się nie stresować w dzisiejszym swiecie...? Dziękuję za odpowiedź będę wdzięczna jeśli ktoś z Państwa powie mi jakie mogą być przyczyny tych bólów, wtedy będę się starała nie dopuszczać do takich sytuacji. W tej chwili założyłam własną firmę i przez tą głowę wszystko mi idzie jak krewa z nosa. Wiadomo, że stres nie unikniony, ale może co innego będę mogła zmienić, aby ich uniknąć, a przynajmniej zmniejszyć ich występowanie... Pozdrawiam, Ewa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silny i ściskający ból głowy po zajęciach na uczelni

 

Hejka, Mam 20 lat i jestem studentką chemii. Po całym dniu spędzonym na uczelni odczuwam ściskający ból głowy, średnio raz na 3 -4 dni boli mnie w ten sposób głowa. Najpierw myslałam, że może to od odczynników, wiadomo cały dzień laborków to się człowiek nawdycha. Ale zauważyłam, że ból jest niezależny od tego czy miałam czy nie miałam laborków. Jeżeli zacznie bolec to boli cały czas na jednym i tym samym poziomie, znaczy najpierw to się rozpędza a potem jak ustala na pewnym poziomie. nie jest to może straszny ból, ale utrudnia mi to zycie, bo nie mogę się przez to skupić bo cały czas mam wrażenie, jakby mi ktoś głowę w imadło włożył i zaczął je zakręcać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem coś na ten temat. Znam ten rodzaj bólu, przy którym myślisz, że zaraz mózg Ci uszami wypłynie. znam to uczucie kiedy masz wrażenie, że ktoś wkłada ci na głowę dużo za małą opaskę. Ciężko z tym wytrzymać. Mnie dopada on po pracy, kiedy najbardziej pragnę spokoju. Chodziłam do wielu lekarzy z tymi bólami, większość mówiła, że silny ból głowy jest ciężki do diagnostyki bo może mieć wiele przyczyn.Poszukałam w internecie przyczyn i objawów takiego bólu i trafiłam na ten artykuł http://abcmigrena.pl/napieciowy-bol-glowy. Mam nadzieję, że Ci pomoże choć troszkę. Życzę powodzenia w walce z tym bólem. :angel:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powoduje ból głowy?

Dobry wieczór :) Mam na imię Ewa mam 32 lata. Od pewnego czasu walczę z bólami głowy. Byłam u lekarza, który stwierdził u mnie napięciowe bóle głowy. Chciałabym się dowiedzieć jak unikać tych napadów. Czy są jakieś konkretne przyczyny tych bólów? Można czegoś unikać, aby się nie pojawiały? Słyszałam, że ponoć stres i zmęczenie ma na nie wpływ, ale jak tu się nie stresować w dzisiejszym swiecie...? Dziękuję za odpowiedź będę wdzięczna jeśli ktoś z Państwa powie mi jakie mogą być przyczyny tych bólów, wtedy będę się starała nie dopuszczać do takich sytuacji. W tej chwili założyłam własną firmę i przez tą głowę wszystko mi idzie jak krewa z nosa. Wiadomo, że stres nie unikniony, ale może co innego będę mogła zmienić, aby ich uniknąć, a przynajmniej zmniejszyć ich występowanie... Pozdrawiam, Ewa

 

Ewa: stres ma na pewno wpływ na ból głowy, nerwy i przemęczenie zapewne też. Oprócz tego, przyczyną bólu głowy może być zła dieta, praca w złej pozycji, która jest niewygodna, brak snu czy chociażby problemy hormonalne, na które częściej cierpią kobiety. Tutaj znalazłam wiecej: http://abcmigrena.pl/przyczyny-napieciowego-bolu-glowy sama mam problemy z bólem głowy więc się tym bardzo interesuje. Powinnaś uregulować posiłki, zdrowo się odżywiać, trochę ruchu, mniej nerwów i stresu, a za to spokojny sen i chwila spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że go boli to wiem na pewno, z pewnością nie symuluje. Szkoda mi patrzeć jak się chłopina męczy. Prosiłam go, krzyczałam i nic. Dzisiaj użyłam podstępu, zobaczymy czy się uda. Czuję się głupio że własnego męża muszę podstępem zwabiać do lekarza, ale chyba nie mam innego wyjścia.Trzymajcie kciuki.

Ps Guga dzięki za artykuł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo i to jest mądre stwierdzenie.

chyba nie ma czegoś takiego jak bezstresowe życie. tyle że każdego stresuje coś innego.

 

stres ma na pewno wpływ na ból głowy

 

Powinnaś uregulować posiłki, zdrowo się odżywiać, trochę ruchu, mniej nerwów i stresu, a za to spokojny sen i chwila spokoju.

 

no po prostu jak boli was brzuch to niech was przestanie boleć brzuch, to wyeliminuje ból brzucha

:lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×