Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ann1234 napisał:

Wiem,  że wenla działa na te same obszary w mózgu co tramal a jednak świadomie wolałam Anafranil. Jako trójpierścieniowiec ma większą "siłę rażenia" i też więcej pozytywnych opinii mimo uciążliwych skutków ubocznych. Radzi sobie w przypadkach tzw beznadziejnych. 

Wenla rowniez sobie radzi w takich przypadkach. Gdyby nie jej silnie proobsesyjne dzialanie, to bym ja bral do konca zycia. Zaden lek mnie tak na nogi nie postawil i z lenia zrobil pracusia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Anafranil w dawce docelowej czyli 75SR nie postawi mnie po miesiącu na nogi to pewnie w następnej kolejności wypróbuje wenlafaksyne. Moja lekarka zaproponowała mi duloksetyne. To również SNRI. Słyszeliście coś o tym leku? Jak się ma mocą działania do wenli i klomi? Wiem tylko tyle, że jest strasznie drogi ale nie znam nikogo kto by brał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u psychoterapeutki i dostałam ostrą zrypę za to, że zamiast 10mg biorę po 20mg anafranilu. Próbowałam jej wyjaśnić dlaczego postanowiłam zwiększyć dawkę a ona mi na to, że chodzę do lekarza po recepty, bo chcę wydębić leki i przycpac! Jestem załamana i kompletnie zdemotywowana. Czy to, że kiedyś miałam problem z uzależnieniami od leków automatycznie i dożywotnio stawia mnie na pozycji cpuna? :(( boję się, że teraz lekarka mnie wywali z gabinetu przy kolejnej wizycie. Klomipramine można w ogóle ćpać? Uboki przy mega dużych dawkach rozdarłyby na kawałki nawet wytrawnego lekomana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie myślę czy nie rzucić tej psychoterapii, bo nic mi ona kompletnie nie daje. Chodzę na nią może rok czasu ale rozmawiamy głównie o sprawach bieżących a nad niczym zupełnie nie pracujemy. Czy tak ma wyglądać psychoterapia? Bo teraz już nie wiem czego mam po tych spotkaniach oczekiwać. Ciągle czytam o ludziach, którzy już po paru sesjach z terapeutą czuli się lepiej a ja w ogóle tak tego nie postrzegam. I w ogóle zaczynam żałować, że przyznałam się do problemu uzależnienia. Jeśli kiedyś zmienię lekarza to chyba pominę ten wątek bo nie chcę być stygmatyzowana. Rzuciłam tramal i benzo i chce uczciwie leczyć się na depresję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem taką strone jakiegoś lekarza z opisem różnych przypadków i jakiejś tam pacjentce z depresja wystarczała połówka tabletki o przedłuzonym uwalnianiu brana na noc jako jedyny lek. Pacjentka mogla poogoladać telewizje bo wczesniej nic nie mogla robic. i takie tam ... Nastapiła remisja na połówce 75SR. Co do leków to istotne znaczenie ma czas żażywania leku, te leki nie działają od razu (to znaczy oddzialuja na organizm od razu ale efekt poprawy samopoczucia pojawia się póxniej), nieraz trzeba czekać i miesiac albo dłużej, anafranil szybciej niby działa niż SSRI ale to i tak jest zawsze loteria, próbowanie róznych leków. niekoniecznie jest tak że im szybciej wejdziesz na większa dawkę to ci szybciej depresja minie. Zresztą przeczytaj ulotkę dla pacjenta ....

Z tym że Ty bierzesz nie jeden a dwa leki przeciwdepresyjne! Trittico - trazodon też zwieksza ilość serotoniny w mózgu i blokuje różne receptory. Nalezy to mieć na względzie przy chęci zwiększenia dawki (a po co się zwiększa dawkę? nie po to żeby przyćpać tylko żeby poczuć działanie leku, jak nie czujesz żądnego działania to pewnie dawka za mała) Takie rzeczy nalezy omawiać z lekarzem a nie z psychologiem bo psycholog to nie lekarz i niezna się na rzeczy i jak w przypadku twojej terapeutki to gada jeszcze głupoty o jakimś ćpaniu :D  Ja ostatnim razem jak brałem anafranil to dopiero po 2 tygodniach brania 10 -20mg pojawił się efekt przeciwlękowy taki że mogłem zrezygnować z małych dawek alprazolamu. Ja jak brałem 2x 10mg to 10mg rano a drugie 10 wczesnym popołudiem 12-13 godzina.

Jak się bierze kilka leków to mogą one wzajemnie wpływać na siebie w ten sposób że jeden lek może zwiększać ilość drugiego leku w organizmie i vice-versa. Chodzi o enzymy metabolizujące leki. Izoenzymy cytochropu P-450 czy jak to się tam nazywa

Trazodon jest metabolizowany przez  enzym wątrobowy CYP3A4 - przez ten enzym są metabolizowane benzodiazepiny. Czyli jak będziemy brać takie leki razem to będą one wzmacniać swoje działanie - poprostu organizm może nie nadążać z ich metabolizowaniem. https://en.wikipedia.org/wiki/Trazodone#Interactions

Trazodn ma aktywny metaboli https://en.wikipedia.org/wiki/Meta-Chlorophenylpiperazine Co ciekawe w polsce zakazane jest posiadanie tej substancji:D Czyli zazywają trittico w organizmie pojawia się substancja która w polsce jest nielegalna i w innych krajach też - w USA nie jest kontrolowana według wikipedi. Ten metabolit trazodonu - mCPP jest metabolizowany przez CYP2D6 i jak pisze na angielskiej wikipedii - nalezy zachować szczególna uwagę łącząc takie substancje więc ja bym był ostrożny przy łączeniu tritico i anafranilu i sam dawek nie zwiększał. Czyli ten metabolit tritico moze zwiekszac stezenie anafranilu we krwi jak i anafranil moze zwiekszac stężenie mCPP we krwi.

Leki które wydłużają odcinek QT w zapisie EKG brane równocześnie moga znacząco wydłużać ten odcinek QT ale to zalezy też od dawek leków bo im większe tym bardziej.

Anafranil jest metabolizowany przez CYP2D6. Ale np. anafranil czyli klomipramina ma jeszcze aktywny metabolit który silnie działa na noradrenaline  - desmethyl klomipramina czyli norklomipramina. Nie wiem jaki enzym ja metabolizuje a na wikipedia nie pisze.

Także ze zwiekszaniem leków czy ich łączeniem nie chodzi o cpanie tylko o to aby takie połączenie było bezpieczne dlazdrowia pacjenta.

 

Zapytaj swojej psychiatry czy wie o tym że metabolitem Trittico jest substancja psychoaktywna która jest w polsce nielegalna i czy zna jej nazwę . Ciekawe czy wie. Ja teraz się dowiedziałem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/81608,Trittico-CR-tabletki-o-przedluzonym-uwalnianiu

Preparat ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli, doustnie, po posiłku. Dawka początkowa wynosi zwykle 75 do 150 mg 1 ×/dobę, wieczorem przed snem. Dawka maksymalna wynosi 300 mg/dobę, (w warunkach szpitalnych do 600 mg/dobę) podawane w 2 dawkach podzielonych.
Leczenie powinno trwać co najmniej miesiąc.
Tabletki są podzielne na 3 części, co ułatwia dokładne dawkowanie.
U osób w podeszłym wieku dawka początkowa wynosi 100 mg/dobę, maksymalna – 300 mg/dobę.
U osób z niewydolnością wątroby i/lub nerek należy zachować ostrożność.
Nie należy stosować preparatu u dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Skoro na Trittico budzisz się rano wyspana i bez zamulenia to może lepiej zwiększyć dawkę trittico a Anafranilu nie brać w ogóle?  Trittico jak rozumiem dostałaś na spanie bo miałaś problemy ze snem?

Anafranil dostałaś na depresję, napady płaczu i lęki? Czyli samo Trittico nie pomagało na lęki? No właśnie ten metabolit Trittico mCPP ma działać lękotwórczo i powodować zły nastrój:D Czyli taki anafranil możę teoretycznie potęgować ten efekt.

Może poszukaj na forum czy ktoś brał do Trittico (równocześnie) jakiś antydepresant na dzień inny niż klomipramina. Jakie leki można bezpiecznie łączyć z Tritico. Może to trittico się rozkręci z czasem? Bierzesz je 2 miesiące - ale długo wchodziłać na dawkę 75mg. A w leczeniu depresji można i 300 stosować. Tritico chyba raczej nie aktywizuje.

https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/Czy+Trittico+i+Cital+znacznie+obniżają+wyniki+morfologii+krwi Ktoś brał Trittico z citalem. Cital w moim przypadku potrzebował tak z miesiąc żeby samopoczucie poszło w góre ale byłem na tym citalu tak nieprzyjemnie pobudzony , tak sobie myslę że może niepotrzebnie go odstawiła mi lekarka zamiast dołozyć jakiś SSRI. Chyba można łączyć takie leki - ale to już pod kątrolą lekarza - ludzie biorą nieraz 2 antydepresanty ale napewno nie można łączyć SSRI czy leków które są inhibitorami zwrotnego wychwytu serotoniny z inhibitorami MAO jak moklobemid (w polsce nie ma innych iMAO) bo zespół serotoniny raczej pewny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na citalu w monoterapi  też mi nos przytykało jak i po trazodonie ale inni tak nie maja. Ja mam pecha po prostu :]


Cital i trazodon nie wpływają wzajemnie na swój metabolizm i można je bezpiecznie łączyc https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15180173 albo trazodon z fluoksetyna też można bezpiecznie według tego badania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. nie rozumiem ludzi którzy się samookaleczaja. Czy to sprawia przyjemnośc? czy poprostu jest to chęć zwrócenia na siebie uwagi? - wołanie o pomoc: zauważ mnie pomóż mi? Przecież każdy normalny ma instynkt samozachowawczy a jak ktoś się tnie to tak jakby mu niezalezało na własnym zyciu czy zdrowiu. A okaleczałaś się będąc na lekach czy jak ich jeszcze nie brałas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A w kwestii Anafranilu - dostałam go na życzenie, jakiś miesiąc po Trittico. Przyszłam do lekarki na cito, kiedy myślałam, że oszaleje i wyskocze z okna. " Co znaczy słowo CITO? citalopram?

Wenlafaxyne jak brałem to miałem bardzo słaby apetyt. Jak zapytałem lekarza czy moze by zwiekszyć dawkę - to powiedział że nie bo na wiekszej dawce to w ogóle przestane jeść :D haha. Może od tego tramalau dodatkowo wychudłas? Jaki wpływ na apetyt mają związki czysto opioidowe? np. taka kodeina?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem taki program o alkoholizmie. Koleś przestał pić. Ale potrzebował rok terapi i abstynencji żeby dojść do siebie, aby się stać wyluzowanym jak inni. Jak patrzył na innych to im zazdrościł tego spokoju, opanowania. Luzu. Ale niczym się niewspomagał, żadnymi lekami, tylko abstynencja.

Raz czekając u psychiatry w gabinecie usłyszałem fragment rozmowy, jakiś koleś co przestał pić mówił że bierze te leki (nie wiem jakie) i że jest bardzo nerwowy i że mu nie pomagają hehe. Trzeba się troche pomęczyć przez jakiś czas. Nie wiem akurat jakie leki brał bo może i miał źle leki dobrane tzn. może możnabyło dać jakieś inne co by lepiej działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klomipramina blokuje transporter serotoniny w około 80% przy dawce 10mg dziennie.
~80% SERT occupancy (mg/day) https://en.wikipedia.org/wiki/Clomipramine#Pharmacodynamics

Minimalna terapeutyczna dawka dla antydepresantów to taka która blokuje transposrter serotoniny własnie w 80%. Transporter serotoniny to jest jakieś białko/proteina za pomocą którego usuwana jest serotonina ze szczeliny synaptycznej do wnętrza neuronu.  Jak się te białka zablokuje przyłączając do nich antydepresant to serotonina nie jest usuwana i jej poziom w szczelinie przedsynaptycznej wzrasta.

Żeby zablokować transporter serotoniny w 80% wymagane są następujące dawki antydepresantów:

Citalopram       40mg
Escitalopram     10mg
Fluoxetine       20mg
Fluvoxamine     70mg
Paroxetine       20mg
Sertraline       50mg
Duloxetine       30mg
Venlafaxine     75mg
Clomipramine     10mg

https://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin_transporter

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale leki inne niż SSRI mają też bezpośrednie oddziaływanie na receptory, zresztą SSRI też troche działają na receptory np. sertralina na receptor sigma itd.

The therapeutic effects induced by serotonin-selective reuptake inhibitor (SSRI) antidepressants are initially triggered by blocking the serotonin transporter and rely on long-term adaptations of pre- and post-synaptic receptors..... https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3381222/

Efekty terapeutyczne indukowane przez selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) są początkowo wywoływane przez blokowanie transportera serotoniny i polegają na długoterminowych adaptacjach receptorów przed i po synaptycznych.....

Pokazujemy tutaj, że długoterminowe behawioralne i neurogenne efekty SSRI są zniesione po inaktywacji genetycznej lub farmakologicznej receptorów 5-HT2B. I odwrotnie, bezpośrednia stymulacja agonistyczna receptorów 5-HT2B indukuje odpowiedź podobną do SSRI w testach behawioralnych i neurogennych. Co więcej, obserwacja, że (i) ten receptor jest wyrażany przez neurony serotonergiczne raphe, (ii) indukowany SSRI wzrost pozakomórkowego stężenia serotoniny w hipokampie jest silnie zredukowany przy braku funkcjonalnych receptorów 5-HT2B, i (iii) selektywny 5 Agonista -HT2B naśladuje odpowiedzi SSRI, wspiera pozytywną regulację neuronów serotoninergicznych przez receptory 5-HT2B. Receptor 5-HT2B wydaje się zatem pozytywnie modulować aktywność serotoninergiczną i być wymagany do działań terapeutycznych SSRI. W konsekwencji, receptor 5-HT2B powinien być traktowany jako nowy cel w walce z depresją.

Także badania ciągle trwają, naukowcy dwoją się i troją aby wymyślić nowe leki które by lepiej działały i jeszcze przez następne długie lata będą to robić a tymczasem ludzi trzeba leczyć więc im się daje to co jest. Skutki uboczne leków są monitorowane przez odpowiednią instytucje (w Polsce to jest urząd do spraw rejestracji leków) Eksperyment cały czas trwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to się tyczy innego leku bo citalopramu ale pare lat temu obnizono maksymalna rekomendowana dawke citalopramu do max 40mg https://www.nhs.uk/news/food-and-diet/antidepressant-citalopram-heart-safety-warning/#what-is-the-safety-advice z uwagi na istotne wydłużenie odcinka QT w zapisie EKG.... Do aktualnej ulotki citalopramu dodana jest informacja że skutkiem ubocznym citalopramu może być zatrzymanie akcji serca - jak ten odcinek QT zabardzo się wydłuży. Niektórzy ludzie mają już wrodzone wydłyżenie QT i bez leków i oni szczególnie powinni uważać. Ewentualnie psychiatra powinien okresowo zlecić takie badanie jak ktoś bierze dużo leków czy duże ich dawki. A najlepiej jeszcze przed lekami zrobić sobie EKG. Tylko i tak nikt pacjentowi nie mówi nic po zrobieniu ekg a jedynie że jest OK albo nie OK. Ale czy ktoś ma np. odcinek QT na granicy normy. Neuroleptyki wydłużają ten odcinek. Kiedyś spotkałem na cmentarzu pewnego Pana który pochował syna i powiedział mi on że syn jego brał silne lekii serce nie wytrzymało.... ale co to znaczy że nie wytrzymało? Serce pęknać nie może, albo zawał albo zatrzymanie akcji np. z powodu bardzo znacznego wydłużenia QT. Ale nie wiem jakie brał leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 22:21, xanonymous napisał:

Anafranil dostałaś na depresję, napady płaczu i lęki? Czyli samo Trittico nie pomagało na lęki?

Tak, Trittico w moim przypadku reguluje tylko sen, dlatego dostałam antydepresant. Zresztą w czasie rozmowy z lekarką odniosłam wrażenie, że ona nie wierzy zbytnio w działanie przeciwdepresyjne trazodonu. 

 

W dniu 26.03.2019 o 22:38, xanonymous napisał:

ps. nie rozumiem ludzi którzy się samookaleczaja. Czy to sprawia przyjemnośc? czy poprostu jest to chęć zwrócenia na siebie uwagi? - wołanie o pomoc: zauważ mnie pomóż mi?

Niezupełnie. Czasem jest wołaniem o pomoc ale tu głównie działa zasada, że ból fizyczny odwraca uwagę od emocjonalnego. Dlatego przynosi pewną ulgę gdy człowiekiem szarpią skrajne emocje, z którymi nie może sobie poradzić. Ja w dodatku nienawidziłam siebie i swojego tak bardzo, że chciałam, żeby mnie bolało. Uważałam, że na to zasługuje. Wiesz, samoocena na poziomie -10. 

 

W dniu 26.03.2019 o 22:56, xanonymous napisał:

Co znaczy słowo CITO?

W żargonie medycznym to znaczy: w trybie natychmiastowym, pilnie, niezwłocznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie stanęłam na wagę i się załamalam - 42 kg. To mniej niż przed rozpoczęciem przygody z Anafranilem. Szczerze mówiąc liczyłam na niektóre skutki uboczne, w tym właśnie zwiększenie apetytu i przyrost masy ciała. A tu zamiast przytyć to jeszcze schudłam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu?

Anoreksja, określana terminem medycznym jako jadłowstręt psychiczny (gr. anorexia nervosa), to zaburzenie w przyjmowaniu pokarmów skutkujące niską wagą pacjenta, lękiem przed przybraniem na wadze oraz świadomym odmawianiem posiłków. Wiele osób dotkniętych anoreksją uważa, że pomimo widocznej niedowagi, w rzeczywistości nadal są otyli .....

http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-i-zaburzenia-psychiczne,anoreksja--jadlowstret-psychiczny----przyczyny--objawy--leczenie,artykul,1576943.html

Jeśli masz anoreksje to powinnaś się cieszyć że chudniesz, a skoro Cię to niepokoi to ja nie wiem jaką Ty masz tą anoreksje :]

Trazodon w niskich dawkach 25–150 mg NIE ma właściwości przeciwdepresyjnych bo zbyt słabo blokuje SERT - transporter serotoniny. Dawki przeciwdepresyjne zaczynają się od 150mg - 600mg.

A) High doses that recruit saturation of SERT at 150–600 mg of trazodone
are required for antidepressant actions. At this high antidepressant dose,
trazodone is a multifunctional serotonergic agent with antagonist actions
at 5-HT2A and 5-HT2C receptors as well. Thus, its antidepressant actions
are attributed to these serotonergic properties and trazodone is a multi-
functional SARI. It is also an α1 and H1 antagonist at these doses.

B) Lower doses of trazodone in the 25–150 mg range lose saturation of
SERT, and thus lose antidepressant actions while retaining multifunction
antagonist actions at 5-HT2A, H1 and α1 receptors, and hypnotic efficacy.

α1=α1  adrenergic  receptor;  H1=histamine  1  receptor;  SRI=serotonin  reup-take inhibitor; 5-HT2C=serotonin 2C receptor; 5-HT2A=serotonin 2A receptor; SERT=serotonin transporter; SARI=serotonin antagonist-reuptake inhibitor

https://drugs-forum.com/data/attachment-files/2018/05/258372_Mechanism_of_Action_of_Trazodone_a_Multifunctional_Drug.pdf

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki wpływ na apetyt będzie miało zwiększenie dawki czy się poprawi czy osłabnie czy będzie bez zmian. Można poprostu tłuściej jeść, więcej masła, tłuste zupy, może jakieś kompoty owocowe na lepszy apetyt popijać - kiedyś miałem problem bo wychudłem - ważyłem 75kg przy 185cm wzrostu. Natomiast teraz troche się spasłem bo waże 89kg. Ale przytyć w sensie nabrać tłuszczu a przybrać na masie mięśniowej to różnica. Musisz sobie zrobić jakiś jadłospis i pilnować aby jeść o wyznaczonych porach:) Czy człowiek głodny czy nie - to jak żołądek pusty to i tak jedzenie się w nim zmieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xanonymous napisał:

Jeśli masz anoreksje to powinnaś się cieszyć że chudniesz, a skoro Cię to niepokoi to ja nie wiem jaką Ty masz tą anoreksje :]

Z anoreksją zmagalam się przed laty, wtedy rzeczywiście świadomie glodzilam się i panicznie bałam się przytyć mimo że ważyłam bardzo mało, wyglądałam bardzo, bardzo źle i już nie byłam w stanie tego ukrywać, słaniałam się na nogach, poza tym zaniknął mi okres i to mimo stosowania pigułek antykoncepcyjnych. I to ostatnie mnie chyba zmobilizowalo do szukania pomocy. Bo chciałabym kiedyś mieć dziecko, a w takim stanie mogę o tym zapomnieć. I nie ukrywam, że jest to jedyna moja motywacja. Bo tak naprawdę zmuszam się do wszelkiego jedzenia. Jem wyłącznie z rozsądku. Pozostałością anoreksji jest właśnie to, że jedzenie nie sprawia mi żadnej przyjemności, mogłabym w ogóle nie jeść, blokuję się psychicznie i przez to jeszcze bardziej nie mam apetytu. 

 

49 minut temu, xanonymous napisał:

Więc ja tu widzę 2 opcję: albo czekać czy się coś poprawi na takim zestawie leków i dawkowaniu jak masz albo odstawić anafranil i zwiększyć dawkę Tritico do minimum 150mg.

Wiesz,  jednak nie chcialabym zwiększać dawki Trittico z hmm.. trochę głupiego powodu. Chodzi o libido. Możesz się śmiać, ale jest to problematyczna sprawa, bo swoje naturalne libido zawsze miałam dosyć wysokie więc trazodon...  :)  Anafranil wyrównuje to działanie więc chyba jestem skazana na taką kombinację leków. 

A wzrostu mam 160 cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że anoreksja ma podobne podłoże co samookaleczanie (zresztą jest jakby nie patrzeć jego odmianą) - maltretujesz swoje ciało i daje Ci to pewne zadowolenie, satysfakcję, ulgę. Nie wiem jak to nazwać. Skupiasz się na spadku wagi i to odciaga myśli od bólu psychicznego. Jedno jest pewne - mimo powszechnej opinii, że ludzie z anoreksją są szczęśliwi gdy spadną z wagi, nie do końca tak jest. A nawet w ogóle. Dalej jesteśmy bardzo nieszczęśliwi. Poczytaj historię Izabelle Caro i wszystko będziesz wiedział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego martwię się tym, że robię się coraz chudsza, bo.. to wciąga. I podświadomie czuję, że chciałabym ważyć jeszcze mniej. Ale przed tym  pomysłem powstrzymuje mnie resztka zdrowego rozsądku. Isabelle Caro mimo publicznej walki, przegrała z anoreksją. Ja nie chcę przegrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×