Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie jest to wskazane, ale jak już ktoś "musi" to wszystko zależy od przyjmowanej dawki leku i oczywiście od organizmu. Każdy reaguje inaczej.

Ja jestem na Anafranilu 3 lata. Moja doktor mówi, że przy dawce 1 tabl. 75 SR dziennie można pozwolić sobie na szklaneczkę piwa.

Ja biorę 1/2 tabl. 75 SR dziennie jako dawkę podtrzymującą, pozwalam sobie na 2 piwka co sobotę i jest ok.

Przy stosowaniu większych dawek leku lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ten wplywa tez na receptory nooadrenaliny i dopaminy moze pojawic sie wlasnie agresja.

Martwi mnie czas polrozkladu tego leku bo jest GIGANTYCZNY i caly czas trzeba stosowac dobieranie dawki, konsultacja koniecza co tydzien.

Prosze uzytkownikow mi o opisanie mi w skali 1-10 objawow takich jak pocenie sie rak czy swiatlowstret.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja jeszcze niedawno bralam doxepin na noc a na dzien andepin. teraz na dzien biore andepin a na noc wlasnie Anafranil..... jak narazie czuje sie beznadziejnie.

Chociaz moze nie powinnam nazekac bo to dopiero 4 dzien, ale jest okropnie. Matrix, drzenie miesni, obolala glowa (nie wiem jak to Wam opisac - ale czuje jakby mozg przyklejal sie do czaszki :/) No i co najgorsze to te mdlosci. Wciaz jest mi niedobrze. Nie moge jesc, nawet jak pomysle o jedzeniu to robi mi sie nie dobrze.

Nie wiem jak dlugo jescze to wytrzymam ehhh...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, zażywam niewielką dzienną dawkę leku anafranil dziennie(20mg) Jedna tabletka w moim przypadku to chyba 10mg(nie wiem dokładnie bo zgubiłem opakowanie). jednak już odczuwam dosyć uciażliwe skutki uboczne- min. wzmożona potliwość, zawroty/bóle głowy, natomiast lęki wcale sie nie zmniejszyły wręcz przeciwnie- jakby się nasiliły. to dopiero 3 dni kuracji i mam nadzieję że będzie lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam anafranil łącznie ale były podzielone na pory dnia 150SS czułąm sie po nich jakby mnie niebyło na tym świecie totalnie przymuloean brałąm je ól roku i teraz jest git tzn nie biorę ich już 2lata bo depresja minąła a na natręctwa ponoć najlepsz jest seroxat który mi niew pomaga nistety lekarz przrpisał mi mobilat co wy o tym myślicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka juz wczesniej pialam ze anafranil jest starszym lekiem wiec powoduje dosyc duzo skutkow ubocznych-pocenie sie,tradzik,plamy na ciele czasem nerwowosc no i makabryczna suchosc w ustach,ale spokojnie tak jak kazdy lek musi sie on 'zaklimatyzowac 'w waszym organizmie ja bralam go dwa lata i wyciagnal mnie z glebokiej nerwicy!jesli kogos interesuje a pewnie tak to pilam alkohol podczas brania tego leku radze uwazac z dawka i przede wszystkim nie pic czystej wodki poniewaz bardzo zle sie to moze skonczyc do trzech piwek mozna sobie poszalec ale plamy na cialku nie sa zbyt eleganckie!pozdrawiam was i zycze zdrowka !!

 

ps.nie sugerujcie sie tez tym,że ja pilam to i kazdy moze!nie namawiam do picia ale wiem ze czasem w naszym wieku trudno jest odmowic!mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ucieszyły mnie wasze pozytywne opinie o tym leku, ja chyba już brałam wszystko co możliwe w końskich dawkach, ogromnych cenach, nawet mi nerwice leczono lekamina schizofrenie, od miesiąca biorę anafranil i pierwszy skutek na plus poczułam dokładnie po 3 tygodniach, ze skutków ubocznych to muszę przyznać, że ja też się czuję dziwnie odrealniona, dziwnie mi się patrzy na świat, czuje się tak jakby mnie ktoś mocno uderzył w głowe, takie otępienie,mam jeszcze pytanie, proszę bardzo o odpowiedż, mianowicie lekarz mi przepisał ten anafranil, żeby wyleczyć moją 3 letnią i nieuleczalną jak dotąd depersonalizacje, czy ktos może też to miał i czy ten lek może pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz o tym pisalam wiele razy jak tylko zobaczylam ze moge wypic piwko i niec mi sie nie dzieje to pozwalalam sobie coraz czesciej,ale jesli komus naprawde zalezy na zdrowiu to nie radze poniewaz ogolnie alkohol bardzo wsmaga nerwice a wszczegolnosi lęki!wiec jesli juz wypic to od czasu do czasu niestety takie nasze zycie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ten Anafranil i dzieki niemu zaczelam normalnie spac. Spokojnie. Tylko mam teraz inny problem. Od kiedy łykam te proszki mam olbrzymie trudnosci z wyproznianiem sie :( Wiec jesli sie to nie ureguluje to chyba zmienie znow lek bo przeciez ile mozna lykac pigulek na przeczyszczenie??? :oops::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałam u lekarza Anafranil SR 75

czy ten lek jest niebezpieczny?

czytałam, że w przypadku antydepresantów trójpierścieniowych dawka niewiele większa od dziennej może wywołać śmierć

czy to prawda?

do tej pory brałam Bioxetin, ale był za słaby

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 10:07 pm ]

właśnie dostałam u lekarza Anafranil SR 75

czy ten lek jest niebezpieczny?

czytałam, że w przypadku antydepresantów trójpierścieniowych dawka niewiele większa od dziennej może wywołać śmierć

czy to prawda?

do tej pory brałam Bioxetin, ale był za słaby

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 10:24 pm ]

co to znaczy, że ma silne działanie serotoninergiczne ???

 

przeciwcholinergiczne? dopaminergiczne?

 

proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie coś na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem takiego tematu wiec zakładam nowy wątek. Chodzi mi o to że po zażywaniu tego leku zacząłem tyć. Jeżdżę rowerem chodzę na siłownie i nic nie pomaga. Mój kolega z medycyny mówi że ten lek moze powodować zmiany metagboliczne. Dodam że biorę jeszcze halloperidol. Czy znacie moze jakiś sposób może lek który spowoduje że będę chódł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywam 150 mg SR rano i 150 wieczorem.

Zaczynałem oczywiście od mniejszych dawek. Wcześniej brałem SSRI, które przynosiły poprawę. Trochę nie wierzyłem, że anafranil zadziała lepiej. Na początku miałem skutki uboczne, z których najgorsze było poczucie odrealnienia, towarzyszące mi w trakcie wchodzenia na wyższe dawki w pierwszych 2 tygodniach. Może miała na nie wpływ aura? Zażywałem wtedy również xanax. Zmieniłem go jednak na cloranxen i - być może to przypadek - zaczęło być lepiej. Stopniowo mijały lęki, wracałem do życia, zwiększył mi się apetyt. Uregulowały się kwestie snu.

Zeby zwalczyć "matrixy", polecam spacery (najlepiej z kimś i na jak najbardziej otwartych przestrzeniach), kontakt z przyjaznymi osobami, sport , obejrzenie czegoś relaksującego i pogodnego.

Bałem się, że stany odrealnienia wrócą. Gdy doszedłem do obecnej dawki, po kilku tygodniach zdecydowałem sie na psychoterapię - najpierw indywidualną, którą zawiesiłem; zainaugurowałem grupową i mam na razie mieszane uczucia.

W tej chwili jest nieżle, choc nie mogę jeszcze odtrąbić calkowitego zwycięstwa. Zażywam anafranil już 4 m-ce, ale natrectwa zaczęły się u mnie pojawiać już 11 lat temu, więc nie powinienem narzekać.

Pijam alkohol w niewielkich, ale nowu nie tak małych ilościach. Mój psychiatra zezwolił na to z zastrzeżeniem, aby zachować odpowiedni upływ czasu od rannej i wieczornej dawki.

Powodzenia!

 

[ Dodano: Pią Sty 26, 2007 8:12 pm ]

Pisząc "matrixy",miałem na myśli stany odrealnienia,byc może wcześniejsi dyskutanci mieli na myśli co innego i pochopnie powtórzyłem termin w innym znaczeniu,jesli tak - przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore juz od ponad miesiaca 75 sr - i 2 tygodnie temu odczuwalem dużą poprawe - natomiast teraz - juz nie widze działąnia leku - po prostu juz na mnie nie oddziaływuje - dodam ze to którys z kolei, który nie działa na mnie:/ - lekarz nie chce mi zwiekszyc dawki - myslicie ze zwiekszenie mogło by cos dac? i czy ktoś z Was też miał podobnie ze na poczatku działal anafranil na niego a potem przestawał - moze mój organizm sie uodparnia na te leki w pewien sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×