Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gośćjakistam napisał:

Gdybym nie znalazł tego leku na własną rękę na forach w internecie i nie oznajmił osobie upoważnionej do wystawiania recept że chce go brać to pewnie do tej pory psychiatrzy przepisywali by mi jakiś niedziałający szajs tak jak miało to miejsce do tej pory.

Jakich lekarzy wybierasz, takich masz. O połączeniach leków dyskutuj sobie ze swoim lekarzem, a nie z użytkownikami forum.

Poza tym to nie było zaproszenie do dyskusji.

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gośćjakistam napisał:

Poza tym jeszcze 100 stron temu ludzie tutaj swobodnie wymieniali się swoimi doświadczeniami z robieniem mixów, wygląda na to że coś się popsuło.

Jakoś nie sądzę, żebyś w godzinę dał radę przeczytać ponad 200 stron wątku - to po pierwsze.

Po drugie, nie podobają się zasady, droga wolna, nikt tu nikogo nikogo siłą nie trzyma - dyskutować można, ale o połączeniach zleconych przez lekarza, a nie samowolka w dobieraniu leków.

Po trzecie, napisałam, że koniec dyskusji, bo zasady się nie zmienią i jeszcze jeden post w tym tonie to będzie nagroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 150 od jakiegoś czasu. Jednak to jest najlepsza dawka mimo uboków. Wejście na 150mg zajęło mi jakieś pół roku a lekarz chciał bym to zrobił w tydzień.. heh. No a kolega wyżej ma rację; lekarze wolą przepisywać ssri i nie lubią klomipraminy. Sam się z tym spotkałem. Przez to można się latami nieskutecznie leczyć. Niestety. Dlatego chyba warto zmieniać lekarzy jeśli nie widać rezultatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy lek na lęki... 2x25 mg Anafranilu. Po 3 dniach musiałem odstawić, bo miałem chyba wszystkie skutki uboczne - totalna senność i bezsenność jednoczenie, ogromne zmęczenie, bóle mięśni, zaparcia, problemy z oddaniem moczu, myśli samobójcze, drgawki, bóle zatok - no po prostu dramat. Przeszedłem na escitalopram, na razie 3 dzień, skutki uboczne b. małe (lekka senność, wzmożenie lęków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam do was pytanie. Czujecie napięcie mięśni w odcinku lędźwiowym? Może trochę promieniować do ud i od goleni do stóp,a le głównie ten odcinek lędźwiowy. Biorę dawkę w tej chwili 185, i wydaje mi się że im większa dawka tym lęki mniejsze, ale to napięcie robi się coraz bardziej odczuwalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klomipramina to staroć, powoduje straszne uboki, trzęsą się ręce itd 

 

Co do tego napięcia w odcinku lędźwiowym no cóż, ciężko powiedzieć co to może być... Akurat klomipramina blokuje też receptory dopaminergiczne i to może powodować większe napięcie mięśni w pewnych miejscach podobno, ale tego nie wiem na 100, tak tylko sobie myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 11:07, chester napisał:

@Adriannn Jesteś zalany serotoniną to masz różne skurcze i napięcia. Anafranil stosowali Krzyżacy pod Grunwaldem, to stary lek, z mega ubokami. Jeśli nie leczysz OCD, a depresję, lub lęki pogadaj z lekarzem o wenli, albo duloksetynie. Na OCD już lepiej paroksetyna. 

Myślałem właśnie o wenlafaksynie, pogadam z lekarzem. Trochę się cykam skutków ubocznych, chciałbym być zdalny do pracy w tym czasie,  może po anafranilu te uboki będą delikatniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adriannn napisał:

Myślałem właśnie o wenlafaksynie, pogadam z lekarzem. Trochę się cykam skutków ubocznych, chciałbym być zdalny do pracy w tym czasie,  może po anafranilu te uboki będą delikatniejsze?

Chyba mocniejsze xD patrząc na wenle i anafranil, to anafranil ma zdecydowanie bardziej nasilone uboczne działania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, acherontia styx napisał:

Chyba mocniejsze xD patrząc na wenle i anafranil, to anafranil ma zdecydowanie bardziej nasilone uboczne działania. 

To znaczy przechodzę z anafranilu na wenle, w tym sensie pisałem "po anafranilu", rozumiem że można to było źle odczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Anafranil to staroć i ma uboki. Ale jak dla mnie to jedyny lek który rzeczywiście i realnie mi pomógł. Wenlafaksyna i ssri to dla mnie cukierki. Przepraszam Was ale w moim przypadku tak właśnie jest. Mój psych mi ostatnio powiedział że skoro ten lek na mnie działa to chyba faktycznie było ze mną niedobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LewTrocki napisał:

Tak, Anafranil to staroć i ma uboki. Ale jak dla mnie to jedyny lek który rzeczywiście i realnie mi pomógł. Wenlafaksyna i ssri to dla mnie cukierki. Przepraszam Was ale w moim przypadku tak właśnie jest. Mój psych mi ostatnio powiedział że skoro ten lek na mnie działa to chyba faktycznie było ze mną niedobrze

A tak z ciekawości to robisz co jakiś EKG , masz takie zalecenia od lekarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 17:52, LewTrocki napisał:
W dniu 14.07.2021 o 17:52, LewTrocki napisał:

Tak, Anafranil to staroć i ma uboki. Ale jak dla mnie to jedyny lek który rzeczywiście i realnie mi pomógł. Wenlafaksyna i ssri to dla mnie cukierki. Przepraszam Was ale w moim przypadku tak właśnie jest. Mój psych mi ostatnio powiedział że skoro ten lek na mnie działa to chyba faktycznie było ze mną niedobrze

Ja już 2 lata go biorę jednocześnie chodząc na psychoterapię dynamiczną, jest mi już znacznie lepiej stąd pomysł poszukania czegoś lżejszego, nie wykluczone że wrócę z podkulonym ogonem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś niedługo będę miał rok jak biorę Anafranil. Na razie nie myślę o odstawieniu ale pewnie za jakiś czas będę chciał spróbować. No i terapia to dobra rzecz. Ja też troszkę się w życiu poterapeutyzowałem. Trzeba korzystać ze wszystkiego co może pomóc.. Bo leki chociaż robią swoje to jednak nie załatwiają wszystkiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×