Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, niewiemconiewiemjak napisał:

To mógł być też objaw zespółu serotoninowego? 

Napad paniki i zespół serotoninowy??? A gdzie tam... wiesz jak się odstawia jeden lek psychotropowy i przechodzi w drugi to wtedy twój mózg ma taki trochę "zjazd w dół" bo skoro jeden lek odstawiasz to maleje jego stężenie w organizmie do 0 i mózg zostaje na lodzie bez odpowiedniej ilości leku i musi się dostosować do drugiego leku aż ten drugi osiągnie stan stacjonarny w organizmie (czyli gdzieś po 2-3 tygodniach). I niestety te 2-3 tygodnie trzeba przetrwać, bo mogą wtedy nawracać objawy depresji, napady lęku panicznego właśnie, ale też działania niepożądane Anafranilu mogą się powolutku ujawniać... nie jest to nic przyjemnego niestety.

 

Ja jak odstawiałem wenlafaksynę i zacząłem brać klomipraminę (Anafranil) to miałem ze dwa razy napad lęku panicznego, ogółem byłem niestabilny uczuciowo, deprecha wracała, do tego bóle głowy, biegunka i zaparcia (skutki uboczne Anafranilu).

 

Zespół serotoninowy to podobno zaczyna się od bardzo dużego pobudzenia (euforii wręcz) do tego ciśnienie niestabilne, temperatura szybuje w górę jak szalona, to dość ciężkie powikłanie i wtedy trzeba na pogotowie dzwonić już... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarekWawka01 napisał:

Napad paniki i zespół serotoninowy??? A gdzie tam... wiesz jak się odstawia jeden lek psychotropowy i przechodzi w drugi to wtedy twój mózg ma taki trochę "zjazd w dół" bo skoro jeden lek odstawiasz to maleje jego stężenie w organizmie do 0 i mózg zostaje na lodzie bez odpowiedniej ilości leku i musi się dostosować do drugiego leku aż ten drugi osiągnie stan stacjonarny w organizmie (czyli gdzieś po 2-3 tygodniach). I niestety te 2-3 tygodnie trzeba przetrwać, bo mogą wtedy nawracać objawy depresji, napady lęku panicznego właśnie, ale też działania niepożądane Anafranilu mogą się powolutku ujawniać... nie jest to nic przyjemnego niestety.

 

Ja jak odstawiałem wenlafaksynę i zacząłem brać klomipraminę (Anafranil) to miałem ze dwa razy napad lęku panicznego, ogółem byłem niestabilny uczuciowo, deprecha wracała, do tego bóle głowy, biegunka i zaparcia (skutki uboczne Anafranilu).

 

Zespół serotoninowy to podobno zaczyna się od bardzo dużego pobudzenia (euforii wręcz) do tego ciśnienie niestabilne, temperatura szybuje w górę jak szalona, to dość ciężkie powikłanie i wtedy trzeba na pogotowie dzwonić już... 

Masz jakiś dobry sposób na atak paniki? Czy trzeba poprostu przeczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niewiemconiewiemjak napisał:

Masz jakiś dobry sposób na atak paniki? Czy trzeba poprostu przeczekać?

Ja napady paniki zaleczałem Cloranxenem 20mg, Xanaxem 0,5mg, Ketrelem 25mg. Ewentualnie nawet Lerivonem 10mg ale tego nie radzę stosować, bo to była akurat już ostateczność gdy skończyły mi się benzodiazepiny i Ketrel. A jak nie masz jakiegoś takiego "uspokajacza" to musisz przeczekać to jakoś samemu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adriannn napisał:

Ja jestem na 150 mg Anafranilu i 100 Trittico, wszystko super, tylko to zmęczenie dobija. Może spróbować zmniejszyć Anafranil do 100 ?

 

Mogę ci powiedzieć, że brałem Anafranil i powodował on u mnie czasem senność i zmęczenie. Trittico nie brałem, ale to podobno też jakiś nasenny i uspokajający. Może za dużo antagonizmu H1 i receptorów M??? Ja musiałem między innymi z tego powodu odstawić Anafranil, ale nie sugeruj się tym, tylko obgadaj to z lekarzem, ja tylko tak opowiadam, jak to było ze mną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2018 o 07:51, Abigail_1Sm25 napisał:

Dla mnie super mixem na depresję (nie mam w ogóle lęków i natręctw) było 150 mg Anafranilu i 30 mg Lerivonu. Dużo energii, pełna remisja tak naprawdę po raz pierwszy, no cudownie było :smile:

dlaczego było? nie stosujesz tego dalej jak pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy klomipramina bedzie dobra na lęki? Widzialem ze jest dobra na ataki paniki i OCD, no i depresje ale czy z lękiem? Mam zamiar powoli wbijac na 150 mg Anafranilu w zestawie z Paro 60mg plus Doxepina ktora potencjalnie zmienie na Nortryptyline? Mam nadzieje ze powinno sie fajnie zbalansowac wszystko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze ją rzadko przepisują. Zazwyczaj jak wszystko inne już nie działało o czym swiadczą tylko 238 strony wątku o tym leku. Ma dużo skutków ubocznych. Zasychanie w buzi, totalnie kastruje i nachalnie pobudza. Byc moze po poczatkowych skutkach ubocznych pojawi sie swiatelko w tunelu ale ja np tak myslalwm biorac wellbutrin i sie przelicxylem. Jak chcesz tracic cierpliwosc to posmakuj tego specyfiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Iporel😂😂 Grzechu Ty to tylko ludzi zniechesz i staszysz. Wziales jedna tabletke lamitrinu i juz ci powieaka mroga, fajka jakby mniejsze , wszystko zle.Owszem jest to lek stary ale jary, a cale gowno warte SSRI  sa zachwalane szczegolnie przez przemysl farmaceutyczny dla pieniedzy. Stare leki lecza ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem ją dwa razy. Tzn probowalem dwa razy. Dluzej niz 10 dni nie wytrzymasz. Ostatnio miałem we wszystkim racje. I jak sam pewnie zauwazyles wiekszosc lekow sie nadaje do wyrzucenia do kosza. Wenlafaksyny juz nie bierzesz? Mowilem ze to ci nie pomoze. A jakby porownac anafranil do wenlafaksyny to jakby porownac młot pneumatyczny do młoteczka do zabawy dla dzieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak jak ty sluchalem sie lekarzy. Wyszedlem na tym jak zablocki na mydle. Lekarze mowili np zeby pobrać lek dłuzej conajmniej 3 miesiace a ja naiwny brałem. 

Po prostu chce ci oszczedzic rozcxarownia. 

 

A N A F R A N I L.     C I.   NI.  E.  P O M O. Z E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem potulnie do trazodonu jako lek uzupełniający anafranilu, na mianserynie 30 mg czułem się jakby ciągle podminowany, pojawiło się zatwardzenie i gorzej mi się rozmawiało z bliskimi, byłem tydzień co prawda, ale zaczynam nową pracę i stwierdziłem, że będzie lepszy czas na kombinowanie z lekami. A trazodon od pierwszej dawki po powrocie poprawił mi humor (być może placebo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×