Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze pytanie jest na co jest silniejszy. Anafranil to taki lek że na natręctwa jest silny a na depresję taki sobie. Ciężkie depresje to wpływ na dwa neuroprzekazniki a i to uproszczenie. Niestety jeśli komuś ssri nasilają lęki czy niepokój to anafranil też to zrobi. Wenlafaksyna ma taką zaletę ze można ją do 150 wykorzystać jako ssri a powyżej jako snri. Najmocniejsza jest amitryptylina i powie to każdy znający temat lekarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 14:15, germin12 napisał:

Witam

Mozna laczyc anafranil z fluoksetyna?
Czy anafranil moze pomóc na tiki nerwowe?

 

Jak wspomniałem lekarzowi, że został mi anafranil i może dorzucę jedną do 200mg sertraliny, to sami sobie wyobraźcie jego reakcję. No ale jak to ja, od kilku dni biorę 150mg sert i 75mg anafranil rano, wieczór 50mg sert i 37,5mg anafranil. Na razie bez komplikacji i lepiej się czuje niż na samej sertralinie, ale takie kombinacje do mądrych zapewne nie należą, tym bardziej że miałem i pewnie zostały mi drobne problemy z sercem, m.in. wydłużony odcinek qt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 20:42, Piotrek87 napisał:

Zawsze pytanie jest na co jest silniejszy. Anafranil to taki lek że na natręctwa jest silny a na depresję taki sobie. Ciężkie depresje to wpływ na dwa neuroprzekazniki a i to uproszczenie. Niestety jeśli komuś ssri nasilają lęki czy niepokój to anafranil też to zrobi. Wenlafaksyna ma taką zaletę ze można ją do 150 wykorzystać jako ssri a powyżej jako snri. Najmocniejsza jest amitryptylina i powie to każdy znający temat lekarz. 

Mam SAD+ocd

Bałem się amitryptyliny bo to TLPD, ale się okazałoze na 75mg że jest slaba... tylko mania, nawet stuporu nie zwiększa przed kobietami.

Escitalopram jest silny, tego ostro czuć.

Klomipramina jest z innej galaktyki , spowodowala u mnie na 75mg przewlekle psychozy maniakalne oraz schizofrenię. To jest maxxxymalny killer. Nie mam nic mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 03:56, Natrętnik napisał:

Moc to mozna, jak sie dawki klomi ustawi. Ale u jednego stezenie wzrosnie 4 krotnie, a u innego inaczej. Loteria, by musial badac poziom klomi caly czas. Pomijajac juz ze samopoczucie do dupy. Ogolnie klomi + ssri to masochizm.

Natrętnik, mogę połączyć wenlafaksyne z anafranilem 150 mg dziennie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Adriannn napisał:

Natrętnik, mogę połączyć wenlafaksyne z anafranilem 150 mg dziennie ?

Tak czytam ostatnie strony tego tematu i chyba jednak nie o wenlafaksyne mi chodzi.

Kiedyś czytałem to forum z jakieś 10 miesięcy temu i twoje wypowiedzi i tak się stało, że jestem od tego czasu na 150 mg Anafranilu i 100 mg Trittico i jest... ogólnie bardzo dobrze i nic bym najlepiej nie zmieniał z tym że coś pamiętam o jakimś leku, który polecałeś do klomipraminy który aktywizuje (nie mam chęci do nauki, nie wciągają mnie żadne gry, robię coś, np. ćwiczę na siłowni ale nie łapie jakiegoś bakcyla, żeby podnosić więcej, czy żeby sprawdzić nowe ćwiczenia tylko katuje to samo od pół roku). 

I właśnie bym spróbował tego czegoś o czym pisałeś kiedyś tylko nazwy nie pamiętam, ale też jakby zmiana leków mogła doprowadzić do tego że już nie wrócę do tego stanu to bym  jednak chyba nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 16:25, Adriannn napisał:

A no i mam 28 lat jestem mężczyzną i mam na imię Adrian ;) Cześć wszystkim 

Witam Cię Adrian. Z tej strony Marek, mam 22 lata.

 

Ja z kolei leczę się na ciężką depresję nawracającą już od 5 lat. Na samym początku brałem Asentrę (17. rok życia), ale odstawiłem ją z powodu "złego samopoczucia". Lekarz zmieniła mi ją na Fevarin, jednak w późniejszym okresie choroby (18.-21. rok życia) doszły mi lęki, napady paniki i derealizacja, co bardzo zaczęło zaburzać moją osobowość, więc psychoterapia była tu konieczna (20. rok życia). Później na skutek okresowo nasilających się lęków i myśli samobójczych, dołączono mi Ketrel (21. rok życia) i ten lek bardzo mi zaczął pomagać, wszystko w głowie mi prostował, stałem się bardziej wygadany i wyluzowany, jednak z czasem powodował zaburzenia snu (niespokojne i pełne niepokoju zasypianie oraz koszmary senne), ale lekarz mówiła, że to nie od Ketrelu, tylko bardziej od Fevarinu, więc zmieniła mi Fevarin na Velaxin (2 mies. temu), a Ketrel zostawiła. Brałem Fevarin 5 lat, więc jego odstawienie było dość "bolesne" ale przeżyłem. Niestety Velaxin również się nie sprawdzał - przymulał mnie i powodował dziwaczne sny. W tej sytuacji lekarz skierowała mnie do szpitala na zmianę leczenia farmakologicznego i w szpitalu zmienili mi Ketrel na Zolafren, a dopiero później Velaxin na Anafranil. I dopóki brałem Velaxin sny były wciąż niespokojne i dziwaczne. Obecnie jestem już tylko na Anafranilu i Zolafrenie. Zobaczymy co dalej.

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie!

Jestem na Anafranilu od 3 tygodni i muszę wam powiedzieć, że to naprawdę mega skuteczny lek!!! Już po paru dniach poprawia lekko nastrój, Jednak w zasadzie to najpierw podnosi napęd i na końcu dopiero nastrój. Jest dobry szczególnie w cięższych depresjach takich przewlekłych, z zaburzeniami osobowości także.

 

Jego minusami są działania niepożądane. U mnie na początku lekko wznowił lęk - napad lęku panicznego jeden miałem... TYLKO jeden. Potem pojawiły się bóle kostno-stawowe, bóle karku i głowy, krostki na ciele, różowe ślady na skórze i w końcu wzmożenie apetytu i suchość w ustach dość silna. I ogółem lek BARDZO mocno wpływa na serce - wysokie tętno miałem, w granicach 90-120 uderzeń na minutę. Ale to wszystko jest przejściowe. 

 

Poza tym, że Anafranil pobudza, to za to uspokaja sen, dzięki niemu jest więcej głębokiego snu bez marzeń sennych.

 

Dodatkowo do Anafranilu biorę jeszcze Zolafren 5-10 mg i doraźnie na napady paniki Tranxene. Byłem na leczeniu szpitalnym i właśnie to w szpitalu trzeba ten lek wprowadzać, bo ma dużo działań niepożądanych, o których pisałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 19:22, PiotrekLondon napisał:

Marek nie martw sie o opalanie idzie zima 😎 
A tak szczerze to nie sadze zeby mialo to jakis wplyw choc znawca nie jestem 👍🏻 Sa napewno wieksze zmartwienia niz opalanie😉

 

No lekarz mi powiedział, że Anafranil nie powoduje problemów skórnych, że jak już to fotouczulające mogą być niektóre neuroleptyki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co biorę Anafranil już 3 miesiące i jakoś tak od paru tygodni zacząłem się czuć coraz gorzej jakby... bo doszły mi bóle głowy, ale nie tylko głowy tylko jakby z tyłu głowy też i karku/szyi do tego jestem senny i zamulony w ciągu dnia, nie czuję energii życiowej, brak mi werwy, aktywizacji, mało gadam... stąd moje pytanie czy na kogoś Anafranil też działał tłumiąco? czy to przejdzie? bo nie zamierzam się z tym męczyć, już wolę wtedy ten Anafranil zamienić na co inne...

 

Jedyne w czym Anafranil się sprawdza to pozwala się spokojnie wyspać, sny po nim są takie normalne, nie powodują lęków potem tak jak miałem na Fevarinie i wenlafaksynie straszne sny i ciężko się było wyspać. Dodatkowo biorę także Ketrel 200mg jak coś, ale podejrzewam że zaburzenia snu były bardziej wywołane antydepresantami niż tym Ketrelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz biorę za to 225 mg Anafranilu (to już dawka maksymalna) i 200 mg Ketrelu i widzę znaczną poprawę - nastrój bardziej ustabilizowany i mniej złych depresyjnych myśli od razu życie nabiera barw... 

 

Ten Anafranil jest w moim przypadku lekiem ostatniego rzutu. Dodatkowo działanie Anafranilu potencjalizuje Ketrel Jak znowu coś się zacznie to idę na 100% na elektrowstrząsy, ale miejmy nadzieję, że farmakologia wystarczy. Chodzę też od 2 lat na psychoterapię psychodynamiczną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Franka jakieś 2 miesiące. Na dawce 150 wytrzymałem miesiąc i zszedłem do 75mg. Nie dałem rady ze zmęczeniem i sennością. To bardzo dobry lek ale do szpitala albo na emeryturę. Sory ale zmasakrował mnie. Zostaję jak narazie na 75. Poproszę doca żeby coś dorzucił..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 150mg też czułem się senny, bo może było to spowodowane silniejszym działaniem leku na serotoninę i słabszym na noradrenalinę. Po podwyższeniu dawki do 225mg przestałem odczuwać senność. Do 150mg klomipramina tak jak inne TLPD działa podobnie do SSRI (senność, zamulenie) a w większych dawkach bardziej na noradrenalinę prawdopodobnie. 75mg to bardzo mało jak na depresję. Ja jeszcze dodatkowo biorę Ketrel 200mg bo mam depresję nawracającą i napady paniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Wiem że 75 to trochę mało ale i tak odczuwam działanie leku. To jednak nie fastfoodowy ssri który łykam jak cukierieczki. Lek działa. Poprawił mi nastrój, poprawił funkcje poznawcze, działa przeciwlękowo i antyfobicznie.

Czyli tak jak powinien działać antydepresant.

Może zrobie jeszcze jedno podejście z większą dawką ale i tak jest lepiej niż było.

To prawda co tu ludzie piszą a przeczytałem cały dział o klomipraminie. To młyn mielący mózg by naprawić to co zepsute. Amen

Edytowane przez LewTrocki
Złe dobranie metafory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LewTrocki napisał:

Lek działa. Poprawił mi nastrój, poprawił funkcje poznawcze, działa przeciwlękowo i antyfobicznie.

To dobrze. U mnie poprawa nastroju nastąpiła dopiero przy 175 mg teraz powoli dochodzę do 225 mg

 

4 godziny temu, LewTrocki napisał:

Może zrobie jeszcze jedno podejście z większą dawką ale i tak jest lepiej niż było.

To znaczy mój lekarz mówi, że dla zaburzeń depresyjnych są dawki 150-250mg a dla fobii 75-150mg 

 

Klomipramina to stary lek ale bardzo skuteczny w najcięższych depresjach. Na taką zwykłą depresję lepsze będą moim zdaniem SSRI, ale na depresję lękowe i paniczne to zdecydowanie klomipramina ewentualnie wenlafaksyna albo w ostateczności największe dawki SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki ssri u mnie działały bardzo dobrze na lęk. Ale pozatym serotoninowa zamułka. Tutaj przy Franciszku też się pojawiła przy 150mg. I takie jakieś dziwne parcie na trawę, seks itp., jakby mózg mówił: ej, weź no mi dzwignij trochę dopaminę. Na 75mg tego nie ma ale i działanie jest słabsze. Coś za coś. Masz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 75-150mg dalej utrzymywał się lęk, niepokój i depresja. Teraz jest lepiej na wyższych dawkach depresja znika, ale zostaje jeszcze trochę tego lęku. Zamułka na Anafranilu troszkę była na 150mg takie trochę przytłumienie i niechęć do czegokolwiek...

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ja wam cos powiem to chyba spadniecie z krzesel. Dzis konsultowalem sie z dobrym psychiatra i jak uslyszal ze 300 Wenli plus 100Miansy mnie nie ruszylo.A teraz 3 tygodnie na 60 paro i nic zaproponowal mi takie cos, Paro 60mg , Anafranil 75, Chlorprotiksen 50mg, Doksepin 25mg ? Czy to aby mozna przezyc ? Az sie boje co to by bylo😅😅😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×