Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 mam pytanie do osób, które biorą już Anafranil przez dłuższy czas. Czy wzmożony apetyt występuje tylko na początku brania leku? W tej chwili minął miesiąc odkąd biorę klomipramine, osiągnęłam dawkę 100mg i mogłabym jeść cały czas :D bardzo ciężko się powstrzymać. Nigdy nie miałam problemu z nadwagą. Mam nadzieje, że po jakimś czasie apetyt odpuści, tak samo jak ogromne zmęczenie w ciągu dnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, że po tym leku nie będę ciagle zmęczony, wykończony i będę mial sile by podjąć jakaś aktywność fizyczna? Wszystkie ssri zawiodły, mam pssd od 5 lat i wszystko mi jedno. Gdy się schylę na minutę to już jestem cały mokry, nogi mi się trzęsą, boli dolny odcinek kręgosłupa, jestem bardzo osłabiony i ciagle leżę w łóżku od miesięcy i przeglądam to samo żeby nie zwariować, nic mnie nie interesuje. Jak z anhedonia na tym leku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) ja jestem na dawce 100mg na dzień.  Ja osobiście miałam dwa tygodnie takiego kryzysu, ze mimo przespania 8-10h w nocy to i tak musiałam zdrzemnąć się w ciągu dnia, okropne zmęczenie mnie brało. W tej chwili już nie potrzebuje tak duzo snu, ale pije 2-3 kawy w ciągu dnia i czasami tez redbulla. Tak wiec te zmęczenie jako skutek uboczny może znikać / osłabnąć po jakimś czasie. W tej chwili mam problemy z ortostatyczne. Jeżeli szybciej wstanę, strasznie kręci mi się w głowie. Niestety na twarzy pojawiła się wysypka po ponad miesiącu brania leku. Nie jestem alergikiem wiec mysle , ze to Anafranil za to odpowiada. W ulotce była wysypka jako skutek uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam poprosiłem, bo mój by dalej próbował z ssrami, ja straciłem cierpliwość po trzech. Anonim 18 tak jest taka możliwość, ja biorę 150mg na dzień i nie doświadczam zmęczenia, ospałości. Ale sam lek to nasennie dobry jest, położe się spać 20 21 czy 22 23 zawsze szybko bezproblemowo zasne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi cokolwiek napisać o wpływie na serce, bo nie doświadczam pod tym względem żadnych niedogodności. W ulotce pisze coś takiego Przeciwskazania: Wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT. Picziklaki czy wypicie jednego piwa to będzie wielki jakiś problem? Biorę już te leki pół roku i zero alkoholu, a teraz wiosna, ciepło i to piwko by się wypiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, picziklaki napisał:

Ale na tle psychicznym to masz z tym sercem z powodu nerwicy ? To się zaczyna od najmniejszej dawki klomipraminy żeby za bardzo nie nasilić lęku i niepokoju czyli z 10 mg. Skonsultuj to z lekarzem. 

No właśnie nie wiem czy na tle psychicznym, potrafię być w domu w łóżku i i mieć te napady bez powodu jak jestem bez leków. Tylko paroksetyna mi na to pomaga. Albo miałem sytuacje, że jade samochodem i zrobiłem głębszy wdech i nagle częstoskurcz. Takie wyładowania. Jak jestem  bez leków to zawsze mam sine, spocone, zimne dłonie i stopy. A na paroksetynie jeszcze wieksza anhedonia. Nadnercza na usg czyste, chociaz powienienem zrobic MRI. Moze mam jakiegos guza neuroendokrynnego. Teraz to w sumie i tak po ptakach..Najgorzej czułem się wchodząć na wenlafaksyne, ten lek pogarszał pssd bardziej niz paroksetyna i nie mialem sily wstac juz w ogole z lozka, łożko całe mokre, somatyczne problemy jeszcze wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Anonim18 napisał:

No właśnie nie wiem czy na tle psychicznym, potrafię być w domu w łóżku i i mieć te napady bez powodu jak jestem bez leków. Tylko paroksetyna mi na to pomaga. Albo miałem sytuacje, że jade samochodem i zrobiłem głębszy wdech i nagle częstoskurcz. Takie wyładowania. Jak jestem  bez leków to zawsze mam sine, spocone, zimne dłonie i stopy. A na paroksetynie jeszcze wieksza anhedonia. Nadnercza na usg czyste, chociaz powienienem zrobic MRI. Moze mam jakiegos guza neuroendokrynnego. Teraz to w sumie i tak po ptakach..Najgorzej czułem się wchodząć na wenlafaksyne, ten lek pogarszał pssd bardziej niz paroksetyna i nie mialem sily wstac juz w ogole z lozka, łożko całe mokre, somatyczne problemy jeszcze wieksze.

 

może taka rada: spróbuj w domu relaksacji z mp3, a potem napreżaj ciało na 10 sek i puszczaj - to dlatego joga jest skuteczna bo działa poprzez asany - napięcie - rozlużnienie. To działa na nerw błędny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tizziano napisał:

Witam. Czy 75mg anafranilu na zaburzenia lękowe będzie cokolwiek działać ? czy to za mała dawka?

Mogę ci na swoim przykładzie odpowiedzieć, u mnie 75mg to zdecydowanie za mało. Za 2 tygodnie mam wizytę i chyba chwilowo zmienię na sertraline/fluwoksamine, sam już nie wiem co to robić, jeszcze ostatnio kilka razy zdarzyło się kilka piwek, marihuana i na pewno zaburzyłem leki. Za pierwszym razem anafranil zadziałał cuda, po co ja go odstawiałem. Zresztą chyba jest taka niepisana zasada, że bierzesz lek, on działa, ty go odstawiasz, ale w nie długim czasie znów do niego wracasz i już nie ma tego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×