Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2019 o 12:41, Slayer napisał:

Natrętnik

Jak się aktualnie czujesz na Twoim zestawie?

 

Na obecnym bdb, bo jednak paroksetyna to przede wszystkim zamulacz, widzę ogromna różnicę będąc na obecnym zestawie. W moim przypadku noradrenalina to podstawa działania antydepresyjnego, szkoda tylko że trzeba być ostrożnym przy ocd, ale 150 miansy do klomipraminy daje radę🙂 czuć kopa w dzień, ale i przeciwlekowo działa na mnie super od samego rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch miesiacach powrotu do Anafranilu stwierdzam juz ze 100 % pewnoscia, ze nie ma lepszego lpd od klomipraminy. Eliminuje ona u mnie wszelkie symptomy depresji, lęku, nerwicy, czuje sie na niej az obrzydliwie normalny, racjonalny, nawet lekomania sie uspokoila, nie mysle w ogole o zmianach. Mam nadzieje ze szybko nie przestanie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 zmarnowanych miesiącach brania paroksetyny od razu przeszedłem na anafranil. Od razu startuje od 150 mg, oczywiście jak to ja wbrew zaleceniu lekarza że 75mg, ale jestem fair , poinformowałem go że na pewno będę brał więcej. Żadnych uboków , może oprócz lekkiego odrealnienia, co dla mnie jest plusem. A może jeszcze kawałek dorzucić do 150, bo 150 to też tak średnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam pewną poprawę po przejściu na ten lek i przyjmowaniu go od paru tygodni. Nadal jest beznadzieja, ale mam znacznie mniej myśli samobójczych niż miałem jeszcze w styczniu. Nie mam też skutków ubocznych teraz.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % minie to przez antagonizm receptorów histaminowych i antycholinergicznych receptorów muskarynowych. Finalnie ten lek ma zrównoważony wpływ działania na napęd z lekką przewaga działania pobudzającego zależna od dawki. Wiem o nim wszystko więc pisz śmiało bo brałem go rok w dawce 300 mg. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponownie po latach wracam do Anafranil. Cierpię na nadmierna potliwość która dostałam po Abilify. Od lat potliwość nie daje mi spokoju. Teraz po lekach jak mozarin,dultilox,pregabalina dostałam Anafranil SR 75. Dr kazała brać na noc. 

Biorę 1/2, wczoraj 1/3 tabl. Już czwarta doba a ja mam krostki na klatce,drżenie mięśni,i silny wewnętrzny lęk. Dobieram hydroksyzynę 50 mg na noc i 25 w dzień. Nie chce brać benzo. Jak to wygląda jak można czy można zmniejszyć te objawy uboczne. Kiedy mina?

Tez zauważyłam że strasznie się pocę od miesiąca w nocy. Kołdra koszula cała mokra. Nie wiem jak z tym radzić sobie,boję się że Anafranil doda krople potu przy 75mg.

Czy można jakoś zaradzić tym skutkom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, betii napisał:

Witam

Ponownie po latach wracam do Anafranil. Cierpię na nadmierna potliwość która dostałam po Abilify. Od lat potliwość nie daje mi spokoju. Teraz po lekach jak mozarin,dultilox,pregabalina dostałam Anafranil SR 75. Dr kazała brać na noc. 

Biorę 1/2, wczoraj 1/3 tabl. Już czwarta doba a ja mam krostki na klatce,drżenie mięśni,i silny wewnętrzny lęk. Dobieram hydroksyzynę 50 mg na noc i 25 w dzień. Nie chce brać benzo. Jak to wygląda jak można czy można zmniejszyć te objawy uboczne. Kiedy mina?

Tez zauważyłam że strasznie się pocę od miesiąca w nocy. Kołdra koszula cała mokra. Nie wiem jak z tym radzić sobie,boję się że Anafranil doda krople potu przy 75mg.

Czy można jakoś zaradzić tym skutkom?

Lęk powinien minąć, a przynajmniej ulec mocnej redukcji po bliżej nieokreślonym czasie, co do reszty... Niestety, Anafranil bardzo upośledza pracę układu krążenia, fatalnie upośledza wydolność organizmu - człowiek słabnie i poci się już przez zmienianie pozycji ciała z leżącej na stojącą czy po wejściu na półpiętro do mieszkania na parterze. Zmniejszone wydzielanie przez wszystkie gruczoły zewnętrzne - suche piekące oczy po paru godz przed komputerem, jezyk przyklejony do podniebienia po przebudzeniu się, niemożliwa do odcharkniecia/wydmuchania bardzo zagęszczona wydzielina w nosie/gardle, częste wysypki i przebarwienia na skórze która robi się bledsza niż przed Anafranilem - to tylko niektóre z częstych statystycznie atrakcji. Z jakiegoś powodu został w skali globalnej niemal wyparty przez leki następnej generacji - nie, nie z powodu chciwości krwiożerczych koncernów farmaceutycznych spiskujących przeciwko ludzkości 🙂 Pozdrawiam i trzymam kciuki na cokolwiek byś się zdecydowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze poty nie nadeszły mam je bez niego ;)

No czuje się bardziej rozdygotana. A biorę lek na nadciśnienie i było ok.

Dr dziś telef. Kazała mi hydro 50-50-50. I Anafranil co drugi dzień po 1/2. Zrobię tak tydz. Potem tydzień cała...nie wiem zle to widzę.

A czemu po tym leku jest potliwość? Jak wysusza gruczoły łzowe ,skóry...?

Brałam Ditropan pomógł w walce z nadpotliwościa.  Wysuszal  bardzo gardło. 

Tez zastanawiałam się nad tym lekiem tym że jest bezpłatny. W porównaniu z innymi. Rzadko go chyba i tak stosuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 13:14, Vizir napisał:

Lęk powinien minąć, a przynajmniej ulec mocnej redukcji po bliżej nieokreślonym czasie, co do reszty... Niestety, Anafranil bardzo upośledza pracę układu krążenia, fatalnie upośledza wydolność organizmu - człowiek słabnie i poci się już przez zmienianie pozycji ciała z leżącej na stojącą czy po wejściu na półpiętro do mieszkania na parterze. Zmniejszone wydzielanie przez wszystkie gruczoły zewnętrzne - suche piekące oczy po paru godz przed komputerem, jezyk przyklejony do podniebienia po przebudzeniu się, niemożliwa do odcharkniecia/wydmuchania bardzo zagęszczona wydzielina w nosie/gardle, częste wysypki i przebarwienia na skórze która robi się bledsza niż przed Anafranilem - to tylko niektóre z częstych statystycznie atrakcji. Z jakiegoś powodu został w skali globalnej niemal wyparty przez leki następnej generacji - nie, nie z powodu chciwości krwiożerczych koncernów farmaceutycznych spiskujących przeciwko ludzkości 🙂 Pozdrawiam i trzymam kciuki na cokolwiek byś się zdecydowała.

Został wyparty przez słabsze leki antydepresyjne o niestabilnej skuteczności. Ja trochę tego zjadłem i na żadnym leku nie czuje takiego spokoju ducha i normalnie funkcjonuje jak na klomipraminie. Zawsze jak się struje jakimś gównem nowej generacji, to klomi mnie w ciągu kilkunastu dni wyciąga z dołka. Mój psychiatra też mówi, że anafranil ma spore uboki, ale jest piekielnie skuteczny, jak amitryptylina zresztą. Nie wyobrażam sobie powrotu do ssri, po tym co w zeszłym roku się nacierpialem. Jedyny lek, który może konkurować dla mnie skutecznością z klomi to wenlafaksyna, gdzie jak się nie przesadzić z dawką to nawet działa korzystnie przeciwko ocd.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatni wpis to ja przesadziłem z dawką i kofeiną. Senność minęła już 4 dnia, sahar w buzi pozostaje, czasem skurcze/drgawki mięśni, zawroty głowy. W końcu jakieś skutki uboczne odczuwam. Od piątku podbijam do 187mg. Przy jakich dawkach czuć noradrelinowe działanie, bo wziąłem raz na spróbowanie 187 i to było zdecydowanie jeszcze serotoninowe. Martwi mnie jednak jedna rzecz, jestem biegaczem i narazie klomi zabrała mi kondycję, sztywnieją mi mięśnie i to bieganie słabo wygląda odkąd biorę, a bieganie to najważniejsza rzecz/odskocznia w tej chwili w moim życiu. 

Edytowane przez bialas55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 23:03, betii napisał:

Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze poty nie nadeszły mam je bez niego ;)

No czuje się bardziej rozdygotana. A biorę lek na nadciśnienie i było ok.

Dr dziś telef. Kazała mi hydro 50-50-50. I Anafranil co drugi dzień po 1/2. Zrobię tak tydz. Potem tydzień cała...nie wiem zle to widzę.

A czemu po tym leku jest potliwość? Jak wysusza gruczoły łzowe ,skóry...?

Brałam Ditropan pomógł w walce z nadpotliwościa.  Wysuszal  bardzo gardło. 

Tez zastanawiałam się nad tym lekiem tym że jest bezpłatny. W porównaniu z innymi. Rzadko go chyba i tak stosuja

 

 

Ja miałem suche oczy przez pierwszych parę tygdoni stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2020 o 19:26, bialas55 napisał:

Dobra ostatni wpis to ja przesadziłem z dawką i kofeiną. Senność minęła już 4 dnia, sahar w buzi pozostaje, czasem skurcze/drgawki mięśni, zawroty głowy. W końcu jakieś skutki uboczne odczuwam. Od piątku podbijam do 187mg. Przy jakich dawkach czuć noradrelinowe działanie, bo wziąłem raz na spróbowanie 187 i to było zdecydowanie jeszcze serotoninowe. Martwi mnie jednak jedna rzecz, jestem biegaczem i narazie klomi zabrała mi kondycję, sztywnieją mi mięśnie i to bieganie słabo wygląda odkąd biorę, a bieganie to najważniejsza rzecz/odskocznia w tej chwili w moim życiu. 

Ja na 75 czułem NA aż za dużo. To była dawka idealna. Za krótko jesteś na klomipramine skoro jeszcze masz sztywność mięśni. Prawdziwe działanie zacznie się kiedy to po zażyciu leku mięśnie nie będą sztywniec tylko się rozluzniac. Daj czas temu leku. Unormuj dawkę nie skakaj co chwile z dawkami. Zagryz zeby i czekaj. Ale zobaczysz że warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×