Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tizziano napisał:

Czyli że warto KLomi na GADa brać? nie będzie nasilać lęku??

GAD akurat może nasilać bo działanie metabolitu na noradrenaline jest bardzo silne.

Ja zwiększam tymczasowo dawkę do 300mg bo mam gorszy okres, krótkie zwiększanie dawki na klomi daje szybki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dr. Psycho Trepens napisał:

GAD akurat może nasilać bo działanie metabolitu na noradrenaline jest bardzo silne.

Ja zwiększam tymczasowo dawkę do 300mg bo mam gorszy okres, krótkie zwiększanie dawki na klomi daje szybki efekt.

Pisali tu ludzie że działa dobrze przeciwlekowo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpada branie hormonów tarczycy, na pewno mi psychiatra czegoś takiego nie przepisze. Jakie więc leki dobrze się komponują z klomipraminą 150mg? Oprócz tego biorę kwetiapinę 600mg, perazynę 400mg oraz propranolol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych leków najbardziej pasuje do klomipraminy 150mg? Zależy mi na zwiększeniu energii, motywacji, polepszeniu socjalności.

- bupropion(raczej niskie szanse, że go dostanę ze względu na schizo)

- agomelatyna

- tianeptyna

- reboksetyna

- mirtazapina (wolałbym tego nie brać ze względu na tycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ablify, Solian i wszelkie inne neuroleptyki mnie NIE aktywizują. Spektakularna poprawa była na początku brania klomipraminy, więc antydepresanty są tutej kluczem. Chyba zapytam się psychiatry o valdoxan.

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Abigail_1Sm25, ale nie biorę żadnego antydepresantu do  tego miksu. Niby jest Mirtazapina, ale to słaby antydepresant i stosuję ją raczej doraźnie na sen, niż jako coś leczniczego. Lekarza teraz zmieniam, bo poprzedni mnie olał i wizytę mam dopiero po świętach. Przerobiłem Paroksetynę, Sertralinę, Citalopram, Escitalopram, Wenlafaksynę i żaden z tych leków mi koniec końców nie odpowiadał, dlatego chcę szukać dalej i dalej. Wiem, że lekarz i tak zadecyduje, ale Klomipramina jakoś tak przyjaźnie na mnie patrzy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Abigail_1Sm25 napisał:

Po prostu masz stanowczo za dużo leków.

To tylko 5 leków. Brałem jakiś czas 6 i źle nie było. Oczywiście doraźnych nie liczę, bo będzie więcej. 

Ale niby co mam odrzucić? Jak zejdę z benzo do zera to mogę pregabalinę odrzucić, ale potrzebuję jakiegoś antydepresanta, który da mi kopa. 

Powiem Ci szczerze, że ja nawet tych leków nie czuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale potrzebuję jakiegoś antydepresanta, który da mi kopa. 

Bez sensu: rysperydon, pregabalina, depakine zamulają - a ty chcesz coś na kopa. Gdzie tu logika? Zmniejsz dawkę / usuń jakiś lek - od tego masz lekarza. Anafranil nie da Ci kopa, on tak nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się zamulony na tej dawce. Jak pisałem, w ogóle nie wpływa to na moje zamulenie. Zamulony jestem już od kilku/kilkunastu lat i nie wiem jak z tego wybrnąć. Anafranil z tego co czytałem działa na noradrenalinę, a ona daje kopa, więc powinno mnie trochę zmotywować.

PS. I tak obniżyłem dawki. Byłem na 300mg pregby, 1g depakiny, 40mg paroksetyny, 30mg mirtazapiny i 4mg rysperydonu. Wtedy faktycznie byłem zamulony, ale czułem się dobrze psychicznie.

PS. Obecnie nie mam żadnego lekarza pod ręką. Czekam na wizytę, która jest pod koniec grudnia u nowej lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×