Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten lek również powoduje rozleniwienie, że na nic nie ma się ochoty? Na duloksetynie mam takiego lenia, że najchętniej tylko bym leżał i gapił się w sufit. Nawet na paroksetynie tak nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tak straszą, że jest to lek z masakryczną ilością skutków ubocznych, że się obawiałem go brać, ale okazało się, że jedynym skutkiem ubocznym są zaparcia. 

Samopoczucie znacznie lepsze na Anafranilu 75mg niż na duloksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już 13 dzień na klomipraminie i samopoczucie jest znacznie lepsze. Praktycznie wszystkie objawy minęły, tylko odczuwam lekki niepokój. Lek bez skutków ubocznych, bo zaparcia były chwilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dogomania.com/forum/topic/85276-leki-psychotropowe-proszę-o-pomoc/
https://www.google.com/search?q=anafranil+wetarynaria
http://www.szkoleniepsow.fora.pl/lekliwosc,22/lek-po-traumatycznym-przezyciu,4621.html

 

Widziałem że za granicą robią anafranil w płynie, można wtedy łatwo odstawić, np. kesteśmy na 10mg dziennie to potem co dwa tygodnie zmniejszamy o 1mg czyli zejscie z 10mg zajmie nam 20 tygodni czyli 4 miesiące:P tak jak odstawianie benzodiazepin....

 

https://ggvcp.pharmacy/store/new-patient-rx/oral-suspensions/clomipramine-5-mg-ml-oral-suspensions/

 

W czym najlepiej rozpuszczaćtabletki w alkoholu, oleju jakimś ? Ostatnio wsadzilem tabletke hydroksyzyny do wódki to rozpuściła się kolorowa otoczka tylko. wylałem toto zostawiając tabletkę, pokruszyłem ja i zalałem znowu odrobiną wódki ale się nie rozpuszcza bo na dole osadza się biały nalot z pokruszonej uprzednio tabletki

 

https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2012/019906s037lbl.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 20:53, zioom napisał:

Na 150mg jestem 16 dni...

36 dni na anafranilu 150mg choroba odpuściła! Zostały zaparcia, nocne pocenie się że aż rano kołdra mokra jest. No i wzrasta mi apetyt waga idzie w górę teraz na śniadanie zjadam tyle co wcześniej przez cały dzień. I nie potrafię się powstrzymać od nadmiernego objadania się ...

Edytowane przez zioom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2018 o 14:02, dr. Psycho Trepens napisał:

Mam pytanie za 1000pkt ;)

Jak przerobić tabletkę Anafranilu 75 SR o przedłużonym uwalnianiu na taką o normalnym uwalnianiu ?

Rozpuszczałem w wodzie niektóre tabletki o przedłuzonym uwalnianiu - uprzednio je krusząc. W takich tabletkach często są te mikrokuleczki-peletki z których stopniowo uwalniana jest substancja a zatem takie tabletki można spokojnie dzielić i nadal są o przedłużonym uwalnianiu np. betablokery o przedłuzonym uwalnianiu zawierające metoprolol.

Anafranil SR nie ma w sobie tych kuleczek, próbowałem rozpuścić w wodzie kawałek tabletki SR i nie ma tych kuleczek - robi się taka galaretka - z tej galaretki (żelu) uwalniana jest stopniowo klomipramina. Trzebaby ten żel czymś rozpuścić.

Axyven (wenlafaksyna) nie ma w sobie peletek - tabletka ma nierozpuszczalną otoczkę a w niej dziurkę (jakby nakłutą igłą) i z tej dziurki uwalnia się lek - przy próbie rozpuszczenia połamanej tabletki nie robi się galareta ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xanonymous

też sprawdzałem rozpuszczalność tych tabletek, dzięki za info.

nie wiem w czym więc rozpuścić tabletki by zrobić z wersji SR wersję szybkouwalnianą.

Klomipraminę biorę już łącznie prawie rok, momentami ciągnie mnie do Wenlafaksyny ale chyba lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Edytowane przez dr. Psycho Trepens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze to do czego Ci jest potrzebna taka klomipramina o natychmiastowym uwalnianiu? Zawsze mozesz poprosić lekarza o wypisania recepty na opakowanie 10mg lub 25mg - one sa o natychmiastowym uwalnianiu.

ta galaretka która robi się z tabletek o przedłuzonym uwalnianiu to jest chyba jakiś polimer z którego stopniowo uwalnia sie lek. Musiałbyś przeczytać w ulotce skład takiej tabletki i na podstawie takich informacji spróbować znaleść sposób zrobić ekstrakcje klomipraminy z tego polimeru. Może wystarczy zalać spirytusem ? nie mam pojecia. nie znam sie na polimerach, nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce pisze że skład tabletki jest między innymi taki:

kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1)  ->  https://www.google.com/search?q=kwasu+metakrylowego+i+etylu+akrylanu+kopolimer

Eudragit NE 30 D -> https://www.google.com/search?q=Eudragit+NE+30+D

w rdzeniu tabletki są jeszcze inne związki. TO już trzebabyć chemikiem albo naprawde dużo się obczytać co by sie dowiedziec jak to zrobic i czy w ogóle da się coś takiego zrobić. Pewnie będą potrzebne jakieś odczynniki chemiczne które ska trzeba wziąć..... i żeby przy okazji nie otrzymać jakiejś pochodnej klomipraminy o innym działaniu - chuj wie jakim - żeby nie wyszedł jakiś nowy dopalacz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko chciałem odpowiedzieć zanim temat przemyslałem. Przecież nie trzeba rozpuszczac tego polimeru. Nam chodzi aby wydobyc aktywny zwiazek z tego polimeru a polimer moze zostac nierozpuszczony. Ludzie nieraz myslka ze lek z jakiejs tabletki o przedluzonym uwalnianiu sie nie przyswaja bo znajdują w kale te kuleczki albo caly rdzen tabletki...... tak znajdują ale w tym rdzeniu nie ma juz leku bo sie rozpuscil i wypłukał z tabletki/peletki. Może wystarczy wrzucić tabletkę do butelki szklanej i zalać mocno ciepłą wodą/ gorącą (trzymać w termosie?) i co jakiś czas potrząsać i po kilku dniach mozliwe ze klomipramina wyjdzie z tego polimeru. Jest to tabletka o przedluzonym uwalnianiu ktora ma rozlozyc proces uwalniania leku na ileś tam godzin. Więc tak na szybko w samej wodzie sie wszystko nie rozpusci. Ale po tygodniu moze tak...... a pewnie wcześniej (pewnie ma też znaczenie jakie ph jest w przewodzie pokarmowym?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko chciałem odpowiedzieć zanim temat przemyslałem. Przecież nie trzeba rozpuszczac tego polimeru. Nam chodzi aby wydobyc aktywny zwiazek z tego polimeru a polimer moze zostac nierozpuszczony. Ludzie nieraz myslka ze lek z jakiejs tabletki o przedluzonym uwalnianiu sie nie przyswaja bo znajdują w kale te kuleczki albo caly rdzen tabletki...... tak znajdują ale w tym rdzeniu nie ma juz leku bo sie rozpuscil i wypłukał z tabletki/peletki. Może wystarczy wrzucić tabletkę do butelki szklanej i zalać mocno ciepłą wodą/ gorącą (trzymać w termosie?) i co jakiś czas potrząsać i po kilku dniach mozliwe ze klomipramina wyjdzie z tego polimeru. Jest to tabletka o przedluzonym uwalnianiu ktora ma rozlozyc proces uwalniania leku na ileś tam godzin. Więc tak na szybko w samej wodzie sie wszystko nie rozpusci. Ale po tygodniu moze tak...... a pewnie wcześniej (pewnie ma też znaczenie jakie ph jest w przewodzie pokarmowym?)

nie musimy oczyszczac roztworu z tego polimeru - chcemy tylko aby klomi z niego wyszła i była dostepna do natychmiastowego przyswojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xanonymous

tak, masz racje, nam chodzi o to by uzyskać natychmiastowe przyswajanie, tylko inna sprawa, czy to jest bezpieczne ?
dla uzyskania 150mg możnaby zażyć 6 tabletek po 25mg w najgorszym wypadku, tylko jaki psychiatra by się zgodził na taką opcję, napewno nie mój, musiałbym wykupować chyba całe zapasy z aptek, skoro potrzebuje takiej dawki.

aktualnie przyjmuję od 150 do 225mg, taki zakres dawek mam od roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz takie spore dawki to nie widzę sensu kombinowac. KLomipramina ma krótki czas półtrwania w organizmie i dlatego trzeba dozować 3 razy dziennie te tabletki o natychmiastowym uwalnianiu ale można przyjąć jedna dawkę - tabletka SR - raz lub 2 razy dziennie. Generalnie chodzi o to aby ilość leku we krwi przez całą dobę była mozliwie taka sama. Najdłuższy czas półtrwania w organizmie ma fluoksetyna i toto można przyjmowac nawet co kilka dni (chyba) - po kilku tygodniach od odstawienia leku mozna ją wykryć jeszcze we krwi.

Leki o krótkim czasie półtrwania  (jesli wymagane by dluzej działały) pakowane są w tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu - np. tramadol, wenlafaksyna, klomipramina - na angielskiej wikipedi jest sporo tego typu informacji - tzn. m.in. okres półtrwania leku w osoczu krwi.

Tak sobie głośno myślałem na forum tylko:)) Właściwie to nie wiem po co 😉 Biorę benzo i często jakiś niedokojarzony jestem...:/

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by sięstało jakbyś zdecydował się całowicie odstawićanafranil? oczywiście redukując dawkę bardzo powoli na przestrzeni kilku miesiecy. Ja miałem kiedyśtak że brałem tylko 10mg , chciałem to odstawić i sie nie dało. łapały mnie napady lęku.... wtedy nie wiele wiedzialem...... ciekawe jakbym redukował te 10mg o 1 mg co 2 tygodnie albo co miesiac 0 co by było? czy by to odstawił bezbolesnie i czy bym sie czuł dobrze bez leku. Zeby nastepil prawdziwy efekt leczniczy ponoc trzeba brac kilka miesiecy albo kilka lat lek i to w sporej dawce. a jak ja bralem 10mg to czy to mnie leczyło? czy te leki leczą czy dzialajom objawowo tylko? chuj go wie, ci co wymyslaja te leki sami nie wiedza, liczy sie tylko sprzedaz i reklama jako cudowne leki. naukowcy sie chyba do dzis glowia jak te leki dzialajom i dlaczego pełny efekt terapeutyczny pojawia sie z opoxnieniem kilku tygodni a nie po kilku dniach.... to nie chodzi o serotonine tylko o coś innego chyba, to coś inne ulega zmianie za posrednictwem grzebania przy serotoninie? W każdym razie poprzez zazywanie lekow nie zwiekszamy ilosci serotoniny w organizmie bo lek to nie serotonina , lek to nie tryptofan z ktorego organizm produkuje serotonine.... , oni te leeki robią na podstawie jakiś hipotez ktore potem okazują się nie dokońca prawdziwe....

jak ktoś nie zna angielskiego to niechch se wrzuci w goole translator

https://www.ihealthtube.com/content/only-two-ways-raise-brain-serotonin-levels
tlumaczenie http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.ihealthtube.com%2Fcontent%2Fonly-two-ways-raise-brain-serotonin-levels

lekarze bywają na paskach firm i interes kreci sie dalej, czy lekarza w ogole obchodzi pacjent czy tylko zarobek bo przeciez taką ma prace i musi zarabiać https://www.google.com/search?q=farmaceutyczne+korupcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×