Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Poddaję się, 225 klomi przestało pomagać, apatia i totalna abulia nie pozwala mi niczego się podjąć.

Wiem, że to głupie ale z braku laku zwiększam Klomipraminę do 300mg, mam nadzieję że nic mi się nie stanie.

Póki co nie mogę jej zmienić na inny lek bo wizyta u psychiatry dopiero za 10 dni, z resztą nie wierzę by istniała mieszanka leków która by w moim przypadku pomogła, mam wrażenie że się psychicznie wypaliłem, to niestety problem psychologiczny, ale terapia nie pomoże mi od razu, uczęszam na takową raz w tygodniu. Wątpię by starczyło mi cierpliwości, trochę boję się że sfiksuję albo popełnię samobójstwo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci odpisze na wiadomość z priv

ja też brałem 150mg, ale z miesiąca na miesiąc coraz mocniej mnie zwarzywiało, i ostatecznie po 7 miesiącach zmieniłem lek na sertralinę.

Sertralina ma troszkę dopaminy i tak mocno nie zwarzywia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już naprawdę duża dawka. Czy bierzesz ją za zgodą lekarza?

Myślę, że jeśli nie rozwalają Cię lub nie rozwalą efekty uboczne i nie bierzesz innych leków / nie masz innych chorób i jesteś dość młody / młoda, to możesz brać, ale ostrożnie. Jak się czujesz na tej dawce? Co Ci dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już naprawdę duża dawka. Czy bierzesz ją za zgodą lekarza?

Myślę, że jeśli nie rozwalają Cię lub nie rozwalą efekty uboczne i nie bierzesz innych leków / nie masz innych chorób i jesteś dość młody / młoda, to możesz brać, ale ostrożnie. Jak się czujesz na tej dawce? Co Ci dolega?

Kitlo... zauważyłam więcej Twoich postów na ten temat w tematach innych leków. Żarty sobie robisz czy jesteś lekomanem?...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kleopatra. Dzięki za zainteresowanie,. Jeśli chodzi Ci o fluo to już nie biorę, chciałem tylko dowiedzieć się co inni sądzą o tej dawce i chodziło mi bardziej o opinie negatywne żebym nie żałował że odstawiłem. A pronoran rzeczywiście biorę i lekarz zaproponował mi abilify ale pytam się ludzi bo lekarze leków nie biorą:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok... na co się leczysz? Lekarz zgadza się na 300 mg klomi?

Jeśli jedynym efektem ubocznym jest suchość w ustach (częsta po tym leku), to nie tak źle. Ja miałam też uporczywe zaparcia. Uważam, że więcej niż 300 mg nie możesz brać, ponieważ normalnie się leczy dawką max 225. Pamiętaj, że klomi ma też wpływ na serducho...

Fluoksetyna to w ogóle dla mnie żart, nie lek 😉

A Abilify dlaczego Ci lekarz zaproponował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz się nie zgadza, mówi że taką dawkę to mogę mieć w szpitalu ale ja wiedząc o jej kardiotoksyczności przy dużych dawkach pytam na forum czy jest ktoś kto leczył się takimi dawkami przez dłuższy okres czasu i jeszcze żyje. Ale i tak chyba odstawie Anafranil. Nie ma sensu ryzykować zdrowia. Lekarz zaproponował Abilify zamiast Pronoranu😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co się leczysz? Abilify zamiast Anafranilu to trochę nietypowa zamiana. Jak długo bierzesz leki, tak ogólnie?

Lekarz ma niestety rację, 300 mg Anafranilu to już na własne ryzyko, zwłaszcza, jeśli chcesz brać długotrwale. Jest taki ktoś, kto bierze dużo leków w dużych dawkach, ale nie szłabym jego tropem. To pomaga na krótką metę, na dłuższą szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agoniste dopaminy Pronoran zamienil ci na antagoniste dopaminy Abilify, ciekawe skad taki zwrot.  No chyba ze w dawkach malych, symbolicznych, to dziala wtedy podobnie jak solian, czy fluanxo. Tak czy siak nie rozumiem polityki lekarza, ktory kombinuje ze zwiekszaniem dopaminy, przy nerwicy lękowej. A wiem co mowie, bo bralem pirybedyl do Anafranilu wlasnie i za mocno mnie pobudzal, motywował, ale generowal lęki przed spotkaniami sluzbowymi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zioom napisał:

hej witam  Was czytam Wasze posty i też chciałbym dołączyć do rozmowy na temat anafranilu

A mianowicie mam za sobą kilka lat na rexetinie który zabrał wszystko z mojego młodego wieku . Postanowiłem zmienić psychiatre i od ponad półtora roku testuje leki mam za sobą:

fluoksetyne,

faxolet,

spamilan,

trittico,

moklar,

dutilox,

wellbutrin, i doszedłem do :

" anafranil + pragiola 2x75mg i chlorpreothixen na kryzys 

Edytowane przez zioom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, serotoninowiec napisał:

Jakie dawki Anafranilu , fajnie działa powyżej 150 mg/d.

Dzięki za odzew 🙂 w sumie mam dojść do dwóch i pół tabletki  Anafranil SR75mg czyli ponad 150mg tylko zastanawiam się czy mnie nie zamuli... W tej chwili biorę 3 dzień 75mg czyli jedną tabletkę strasznie się pocę mam bóle brzucha 

Po wellbutrinie myślałem że się wykończe straszna panika i nerwy po dwóch miesiącach brania zrezygnowałem bo nie dawałem rady . 

Dziś znowu lęki się nasiliły

Edytowane przez zioom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×