Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się dostosować dawki Klomipraminy do idealnych, do niedawna starczało 150mg brane na noc, teraz biorę tyle samo plus jak wstane rano dorzucam 75mg więc razem 225mg na dobę.

Jak działanie osłabnie to będę walić na odwrót, 75mg na noc i 150mg jak wstane rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od tygodnia 40 mg paroksetyny , 20 mg fluoksetyny i 50 mg chlorprotiksenu na sen ale cholera korci mnie żeby jeszcze dorzucić wenlę w dawce 37,5-75 mg jako 3 antydepresant, na moment obecny nie jestem w stanie wyjść do ludzi z domu bez brania leków doraźnych więc zaszyłem się w domu ,klomipramina się u mnie wypaliła ogólnie myślę nad szpitalem

 

-- 23 sty 2018, 22:26 --

 

Czy haloperidol na obsesyjne natrętne myśli i skłonności sadystyczne może pomóc brany doraźnie ? jak nie to zastanawiam nad risperidonem lub aripirazolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od tygodnia 40 mg paroksetyny , 20 mg fluoksetyny i 50 mg chlorprotiksenu na sen ale cholera korci mnie żeby jeszcze dorzucić wenlę w dawce 37,5-75 mg jako 3 antydepresant, na moment obecny nie jestem w stanie wyjść do ludzi z domu bez brania leków doraźnych więc zaszyłem się w domu ,klomipramina się u mnie wypaliła ogólnie myślę nad szpitalem

 

-- 23 sty 2018, 22:26 --

 

Czy haloperidol na obsesyjne natrętne myśli i skłonności sadystyczne może pomóc brany doraźnie ? jak nie to zastanawiam nad risperidonem lub aripirazolem

Bezsens totalny, jak ty się leczysz picziklaki, do 2 sertononinowcó dorzucić chcesz trzeci, tylko nasilenie skutków ubocznych odczujesz, za dużo pobudzenia receptorów serotoninowych.

 

-- 23 sty 2018, 22:58 --

 

Nie jestem lekarzem, ale wycofali Ci antagoniste 5ht7 Solian i dali agoniste 5ht7 Abilify. Moze to jest przyczyna. Sam sie zastanawialem nad arypiprazolem, ale gdzies trafilem na opinie, ze niekoniecznie sluzy natretnym myslom. Do tego sam zauwazylem ze maja odwrotne dzialanie na ten 5ht7. Skoro Ci pomagal Solian to czemu Ci go zamienili na inny neuroleptyk. Jeszcze bym zrozumial, gdyby chcieli w ogole Ci odstawic neuroleptyki, a tak to nie rozumiem.

Faktycznie może solian działa na natrectwa poprzez ten receptor 5 ht7 zwiększając poziom serotoniny bo przecież uważa się że serotonina ma główna rolę jak chodzi o ocd ale może dopamina też ma tu coś do rzeczy, na tym forum jest wątek gdzie dyskutują o deficycie dopaminy w nerwicy natręctw.

Solian nie zwiększa poziomu serotoniny. Zwiększają SSRI lub klomi lub SNRI. blokery 5HT7 powodują, że hamowana serotonina przez 5HT7 receptor zaczyna się uwalniać, bo nie jest hamowana ale to nie jest tożsame ze wzrostem czystej serotoniny tylko pośrednim odziaływaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym,że wchodzą ze sobą w interakcje ale w łączeniu SSRI + SSRI to właśnie się to robi z fluoksetyną ,która zwiększa stężenie paroksetyny lub tam innych SSRI we krwi i dla mnie jest to pożądana interakcja ,trzeba wtedy dostosować dawki to połączenie zostało mi przepisane kiedyś przez lekarza ,który kazał zmniejszyć dawkę paroksetyny z 60 mg na 40 mg i zalecił do tego 20 mg fluoksetyny, też z tego zaświadczenia starego sobie załatwiłem u lekarza ogólnego te leki , wizytę u swojego lekarza mam 31 stycznia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni to totalen zamuły na obecnym mixie klomi+sertralina+triticoo

Czyżby setralina to faktycznie taki oszust? pobudza , a potem już typowo serotoninowa zamuła?

Nie dobrze..

co z tego, że nie ma leków i fobi? jak jest tak jak było na paro u mnie, czyli kompletne splycenie emocje, wywalone na wszystko

Klomipramina mi przywróciła uczucia, zacząłem odczuwac emocje.. teraz jakbym dzwona zrobił to by mi powieka nie mrugnęła

 

 

Co myślicie czy to uboki, czekac jeszcze czy to po prostu sertralina juz tak dziala jak paro czyli typowy zamulacz splycające emocje do 0 ?

 

Po klomipraminie+ triticco mi sie wszystko chcialo, odswiezalem nawet stare kontakty,.. nawet sprzatac mi sie chcialo

ale za mocno kopalo nordrenaline, sertralina wydawala sie na początku idealnym komponentem - nie zmienila pobudzenia i dodatkowo zlikwidowala lęki i fobie do 0 od pierwszej tabletki..

 

Nie wiem juz co robic. czekac czy wawalic tą sertraline w cholere:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja czytam o tych waszych uczuciach tej drobnostkowowści co poprawia czego doadaje w charakterze i myślach to aż mnie to dziwi..bo na mnie żaden lek nie działa żeby jakies emocje zmienialł itp...może jedynie zatuszować typowe objawy nerwicy typu niepokój napięcie itp.. ale żeby myśli zmieniał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebaNN

 

sertralina zawsze pobudza na początku, przez kilka dni a potem przychodzi klasyczna zamuła, któa już nie mija.

 

dokładnie! oszukańczy lek.... i co mi teraz z tego że skasował lęki i fobie? jak jestem tak zamulony, że tylko bym spał i nic nie odczuwam?

 

Dopiero teraz dostrzegam zalety klomipraminy.. jak brałem solo to wszystko odczuwałem..złość , radość, uczucia.

Odnawiałem kontakty, chciało mi się gadac mialem gadane , że hej

 

Teraz nie chce mi się gadac bo nie mam o czym taka pustka we łbie i otępienie

 

Sądzicie , że te działanie sertraliny pobudzające nie wróci?

Wiedziałem k... , że za pieknie jest , żeby to zadziałało na dłuższą metę :(

 

 

Jak wróce do klomi+ triticco emocje wrócą, ale czym zlikwidować nadmierne pobudzenie, które napędza lęki i fobie..może wenla?

 

Ktoś tu ma mix klomipramina+ wenla bardzo chwalił...jak jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sądzicie , że te działanie sertraliny pobudzające nie wróci?

Jak wróce do klomi+ triticco emocje wrócą, ale czym zlikwidować nadmierne pobudzenie, które napędza lęki i fobie..może wenla?

Ktoś tu ma mix klomipramina+ wenla bardzo chwalił...jak jest teraz?

 

to działanie nie wróci, bo zanim zacznie działać na serotoninę to wpierw na dopaminę też, ale działanie na dopaminę jest na tyle niewielkie że jak już serotonina dojdzie do słowa to słabe działanie dopaminowe jest niewyczuwalne.

 

a po cholere chcesz sobie mieszkać w głowie kolejnym LPD, spróbój pregabaliny albo jak masz możliwość to dokładaj benzo w razie konieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bralem (klomi + wenla) przez miesiac w wakacje, pamietam ze sie pocilem jak cholera, lalo sie ze mnie ciurkiem. Co do dzialania, nie zauwazylem dzialania wenli, dopoki nie odtawilem klomi i dodalem mirtazapine. To doslownie z dnia na dzien zadzialala.

 

-- 24 sty 2018, 19:04 --

 

Swoja droga, pierwsze kilkanascie dni na wenli z mirta, czulem sie zajebiscie, dopoki natrectwa nie zaczely sie wkrecac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sądzicie , że te działanie sertraliny pobudzające nie wróci?

Jak wróce do klomi+ triticco emocje wrócą, ale czym zlikwidować nadmierne pobudzenie, które napędza lęki i fobie..może wenla?

Ktoś tu ma mix klomipramina+ wenla bardzo chwalił...jak jest teraz?

 

to działanie nie wróci, bo zanim zacznie działać na serotoninę to wpierw na dopaminę też, ale działanie na dopaminę jest na tyle niewielkie że jak już serotonina dojdzie do słowa to słabe działanie dopaminowe jest niewyczuwalne.

 

a po cholere chcesz sobie mieszkać w głowie kolejnym LPD, spróbój pregabaliny albo jak masz możliwość to dokładaj benzo w razie konieczności.

 

Myslisz, że pregalbina do klomipraminy bedzie odpowiednia?

Pregalbina ma działanie przeciwlękowe , tylko w jakiej dawce to brać

 

-- 24 sty 2018, 20:19 --

 

Ja to bralem (klomi + wenla) przez miesiac w wakacje, pamietam ze sie pocilem jak cholera, lalo sie ze mnie ciurkiem. Co do dzialania, nie zauwazylem dzialania wenli, dopoki nie odtawilem klomi i dodalem mirtazapine. To doslownie z dnia na dzien zadzialala.

 

-- 24 sty 2018, 19:04 --

 

Swoja droga, pierwsze kilkanascie dni na wenli z mirta, czulem sie zajebiscie, dopoki natrectwa nie zaczely sie wkrecac..

 

 

 

a wenla nie robila ci typowego serotoninowego muła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo bralem minimum 300 mg i noradrenalina juz jest konkretna w takich dawkach.

 

no to teraz nie wiem czy przejsc na wenle skoro Klomipramina pobudza lęki i fobie, a 0 dzialania na NN i tak?

 

Skoro wenla też dziala na nordrenaline a dodatkowo przeciwlękowo i na fobie?

 

a czemu zrezygnowales? mogłeś spróbować wenla + solian może to złoty środek ?:)

 

-- 25 sty 2018, 12:31 --

 

ja ją biorę doraźnie w dawce 300 do 600 mg dobrze uspokaja i działa przeciwlękowo,jak brałem codziennie to ten efekt traciła,

doraznie to znaczy kiedy? to ona od razu zadziała?

 

np weekend nie musze brac ale np jak mam wazne wizyty np w banku to wtedy z rana??

 

apropo Solianu - ten lek też trzeba brać doraźnie czy można na stałe i nie traci swych właściwości

 

 

 

EDIT

Odstawiam z bólem serca setaloft ten lek to oszust! likwidował leki i pobudzał jednoczenie..ale tylko tydzień

W tym tyg zamuła gorsza jak była na proksetynie, chodze jak zombie,

Odstawiłęm i dziś od razu poprawa

 

Po za tym Sertla wykastrowała kompletnie, nawet triticco już nie pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN na mnie tak działa doraźnie w wyższych dawkach 300 do 600 mg ,że na początku powoduje lekko/średnio stabilizujące działanie na nastrój i uspokojenie co wpływa na zaburzenia koncentracji/pamięci i procesu logicznego myślenia czyli generalnie rzecz biorąc ten lek powoduje u mnie otępienie i mnie ogłupia ale nie wiem dlaczego ale po 3-6h powoduje jakieś odhamowanie i wtedy odczuwam nieuzasadnioną euforie i będąc wśród ludzi rzeczywiście nie mam fobii społecznej, działanie bardzo podobne do leków z grupy benzodiazepin ,trochę do alkoholu etylowego ,a trochę nawet do opioidów , brana codziennie wchodząc stopniowo na dawki przez dłuższy okres czasu traci u mnie ten efekt można powiedzieć ,że ,,rekreacyjny'' więc jak mam coś ważnego do załatwienia to biorę sobie ją wcześniej do tego dodaje z 10 mg klorazepanu i jestem jak zdrowy no ale wiadomo ,że to tylko doraźnie .

 

 

Natrętnik czy mnie oczy nie mylą ty jesteś na 400 mg fluwoksaminy , żyjesz jeszcze chłopie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyje hehe, pisali na necie ze ocd na takiej dawce znika do zera, do tego solian 100 mg i zobaczymy co bedzie. Narazie roznie, ten amisulpryd niestabilny jest, jednego dnia aktywizuje, drugiego zamula. Dzisiaj podzielilem na 2 razy (50 mg rano i 50 przed chwila). Na razie czuje wiekszy balagan w glowie po tym solianie, najlepiej zadzialal pierwszego dnia.

 

-- 26 sty 2018, 15:45 --

 

Co do samego fevarinu, mam wrazenie ze na 400 mg jest mniejsza sennosc niz na 300 mg. Ale moze dlatego ze hydroksyzyne odstawilem.

 

-- 26 sty 2018, 15:56 --

 

Ogolnie za duzo kombinowalem z dawkami, dodatkami w tym miesiacu i czuje sie niestabilnie, teraz pierdziele caly luty nawet dawek nie bede zmienial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yesuuuu ludzie!

Odstawiłem setaloft , i z miejsca o niebo lepiej. Wróciły podstawowe funkcje zyciowe :D

Znów mam jasne myślenie, wszystko czuję!

Jak ja byłem głupi, że przez 15 lat siedziałem na tym serotoninowym syfie, który zrobił ze mnie zoombie bez uczuć a ja po prostu się z tym pogodziełm, że nic innego mi nie pomoże , więc lepsze to niż choroba

 

Przecież te serotoninowe g...wna powinni zakazać , albo od razu uprzedzać " nie będziesz mieć lęków i fobii ale będziesz ludzkim cyboriem bez uczuć i będziesz wiecznie zamulony, bierzesz na swoja odpowiedzialność"

 

Wracam pokornie do klomi + tritico, nigdy wiecej serotoninowego zamulacza.

 

Natrętnik zrobię jak piszesz dam wieksza dawkę triticco , a powidzcie mi od jakiej dawki triticco daje efekt przeciwlekowy?

Lekarz mi wspomniał, że te 100mg co biore to dobre na fajny sen ale działanie przeciwlekowe to od 150 - 200mg się zaczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Seba, przeciez klomi to najgorszy (najlepszy) serotoninowiec :D teoretycznie najgorszy zamulacz. Ale jak paro jeszcze gorzej zamula to nie chce go probowac.

 

No lepiej nie próbuj jak Cie klomi zamulała to na paroksetynie nie będziesz kontaktowac wierz mi :D

 

Mnie pobudza ale są lęki przez to i właśnie mogłem triticco podnieśc do 200mg a nie dołączać to serotoninowe g...

Klomipramine biore 4 miesiące, i ciągle pobudza, ale pisałeś że to działanie mija... oby nie bo się załamie!

 

 

Aha przeciez triticco to tez serotoninowiec a nie zamula , wręcz pobudza libido...jakim cudem? :D

Jaką maks dawkę brałeś te triticco? max to 300mg podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Seba, przeciez klomi to najgorszy (najlepszy) serotoninowiec :D teoretycznie najgorszy zamulacz. Ale jak paro jeszcze gorzej zamula to nie chce go probowac.

 

No lepiej nie próbuj jak Cie klomi zamulała to na paroksetynie nie będziesz kontaktowac wierz mi :D

 

Mnie pobudza ale są lęki przez to i właśnie mogłem triticco podnieśc do 200mg a nie dołączać to serotoninowe g...

Klomipramine biore 4 miesiące, i ciągle pobudza, ale pisałeś że to działanie mija... oby nie bo się załamie!

 

 

Aha przeciez triticco to tez serotoninowiec a nie zamula , wręcz pobudza libido...jakim cudem? :D

Jaką maks dawkę brałeś te triticco? max to 300mg podobno

Trittico inaczej działa od SSRI. Dodatkowo ma działania blokujące receptory ale z tym jego reklamowaniem jako leku dobrego w kwestii libido to bym nie przesadzał... u mnie np. niekorzystnie wpływał na libido a brałem nie więcej niż 50 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trittico inaczej działa od SSRI. Dodatkowo ma działania blokujące receptory ale z tym jego reklamowaniem jako leku dobrego w kwestii libido to bym nie przesadzał... u mnie np. niekorzystnie wpływał na libido a brałem nie więcej niż 50 mg.

 

 

no dlatego się dziwie , że mi poprawie..nie reklamuje..

 

a dlaczego nie jest typowym serotoninowym zamulaczem jak wszystkie ssri? co on blokuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×