Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91
Wy to fajnie macie wszystko na was działa a na mnie nic ! :why:

 

może rób przerwy od tej pregabaliny, w sensie bierz co drugi dzień by działała lepiej, bo brana codziennie traci moc, tak jest u mnie, no i zwiększ ją do 450-600mg.

 

jaki objaw najbardziej Ci przeszkadza ?

może Klomipramina to nie jest działo na twoje objawy...

 

Lęk jest najgorszy bo ciągnie za sobą bezsenność, objawy somatyczne,przymulenie,problemy z myśleniem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN być może dodanie wenlafaksyny w dawce 75-100 mg w dawce w której wykazuje głównie działanie serotoninergiczne może ci pomóc , ja tak zrobiłem ale to dopiero 10 dzień brania więc za mało żeby cokolwiek stwierdzić , na początku pierwsze parę dni się tym zachwycałem ale to był najwidoczniej efekt pierwszych tabletek i na razie nie chce się już więcej wypowiadać na ten temat łączenia 225 mg klomipraminy z 75-150 mg wenlafaksyny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zdawaj relację

 

Ja zacząłem mix uwaga Klomipramina 150mg + 75mg setaloft + 100mg triticco

Efekt

Bardzo duże zwiększenie pewności siebie, brak leków i fobii, a jednocześnie pobudzenie i radość

Nie wiem czy to chwilowe i minie..ale tak jak dziś to czułem sie jak kiedyś na paroksetynie..

Wiecie takie uczucie , że możecie góry przenosić

Czy ktoś robił juz taki mix? sprawdziłem wszystkie wątki. Nikt nie łączył sertraliny z klomipraminą

Będę więc królikiem doświadczalnym

Zastanawia mnie tylko jedno.. Co mi daje ta klomipramina w takim razie, oprócz nordrenaliny?

- pobudza mocniej lęki

- pobudza nerwice natręctw

 

Sertralina i triticco wszystko normują, nie wiem czy nie lepiej przerzucić się na sertraline+triticco w takim układzie

ale boje się , ze będzie jak z paroksetyną...przyjdzie w końcu ta okropna serotoninowa zamuła i spłycenie emocji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zdawaj relację

 

Ja zacząłem mix uwaga Klomipramina 150mg + 75mg setaloft + 100mg triticco

Efekt

Bardzo duże zwiększenie pewności siebie, brak leków i fobii, a jednocześnie pobudzenie i radość

Nie wiem czy to chwilowe i minie..ale tak jak dziś to czułem sie jak kiedyś na paroksetynie..

Wiecie takie uczucie , że możecie góry przenosić

Czy ktoś robił juz taki mix? sprawdziłem wszystkie wątki. Nikt nie łączył sertraliny z klomipraminą

Będę więc królikiem doświadczalnym

Zastanawia mnie tylko jedno.. Co mi daje ta klomipramina w takim razie, oprócz nordrenaliny?

- pobudza mocniej lęki

- pobudza nerwice natręctw

 

Sertralina i triticco wszystko normują, nie wiem czy nie lepiej przerzucić się na sertraline+triticco w takim układzie

ale boje się , ze będzie jak z paroksetyną...przyjdzie w końcu ta okropna serotoninowa zamuła i spłycenie emocji!

Ja bym wyrzucił setaloft, bo niby po co do klomipraminy setaloft, dwa serotoninowce to nasilanie się efektów ubocznych tylko, zostawiłbym Trittico ale po co aż 100 mg jak 50 starczy na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może wspomóc Anafranil przy natrectwach, ale to juz zalezy jak kto reaguje na zoloft. Sertra to tez zamulacz po jakims czasie niestety, w koncu chyba drugie dzialo ssri po paroksetynie.

Anafranil to stare działo ze skutkami ubocznymi ale skuteczniejsze wciąż w wielu badaniach od SSRI. SSRI uważam za leki średnio dobre ale głównie na lęki. W stanach mocniej nasilonych nie radzą sobie ze względu na zbyt ubogie działanie i prymitywny jego schemat. Ja jestem na etapie w którym po 3 latach przerobiłem paroksetyne 60 mg drugoe podejście 20 mg, fevarin w róznych dawkach, wenle 3 podejścia, esci jedno podejście- zmuła i brak chęci do czegokolwiek, dulsevie- lipa, brintellix 5 tyg- dni i kamieeni kupa, nasilenie lęków somatycznych, sertralina- 2 podejścia do 100 mg max, zero pozytywów, najlepszy w redukcji sfery seksulanej dawałbym go dla maniaków seksualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa podejscia do klomi, jedno sertry, jedno fluoksetyny, jedno wenli i mirtazapiny, teraz drugie podejscie do fevarinu tyle ze w sporo wiekszej dawce. Bardziej niz na samopoczuciu zalezy mi na natrectwach. No i nawet w takiej dawce zero spadkow libido.

Mnie każdy SSRI daje spadki libido tylko zależy po jakim czasie, powrót do normalnego libido po odstawce też trwa sporo, czasem i ze 4 miechy także... (ostatnio wykastrowała mnie wenlafakxyna, tydzien już nie biore i zapomnij o tych sprawach).... ale dłużej zażywane to efekt jest ten sam. Ale oprócz tego zaczynają mnie zamulać. Sporo też żre. Natręctwa, hmmm, co by tu poradzić? Sam nie mam natręctw ale wiem, ze to licho dokuczliwe mega jest. Z takich z innej beczki leków to możesz spróbować klozapine- taka kosa niby na schizo ale kiedyś spotkałem gościa w przychodni co mu ten lek ładnie pomógł, niskie dawki. Mianseryna też poprzez receptor 5HT7 jest antynatrętna. Wogóle jak chcesz coś antynatrętnego to kłania się tu receptor 5HT7. (Nie dziwota, że nawet clomi na niego działa oczywiście chodzi tu o antgonizm ).Nie zawsze ale jak "latałem" po necie to często to spotykałem. A z innych to haloperidol w kroplach ale to mega kosa- trzeba uważać, ja bym tego nie brał chyba. Na natręctwa działa też thiorydazyna ale to chyba wycofany z obrotu lek. Kretyni z góry jednak jak patrze na wykazy leków powywalali wiele wartościwoych leków iwszystkich by "szpikowali" SSRI. No jak opcja ze zbawiennym wpływem receptora 5HT7 ( ja jako praktyk leków nie wierze do końca w teorie o jakimś jednym receptorze ale... nie wiadomo) nie poprawi ci stanu to inny "target" to może być receptor serotoninowy 5HT2a. A tu masz całą paletę mózgotrzepów w przeważającej cześci nieselektywnych z przewodnią rolą w teorii Risperidonu. I on najeżza zrówno 5HT2a jak też i 5HT7. Tyle, że za cenę zmuły totalnej. Ja tego nie próbowałem bo mówie, nie mam natręctw. Dobra spadam wszak noc... kurde czemu ja nie śpie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispolept to był jedyny neuroleptyk który miałem wrażenie że mocno nasilił mi natręctwa. Pojawiły się takie natręctwa o których wcześniej tylko czytałem.

 

-- 19 sty 2018, 08:59 --

 

W ogóle to uważam że leczenia natręctw nie można sprowadzać do działania leków na poszczególne neuroprzekazniki czy receptory. Solian wprowadził mnie po prostu w ogólny stan psychiczny w którym nie było już miejsca na natręctwa

 

-- 19 sty 2018, 09:14 --

 

Lek działa na neuroprzekazniki ale nie przez to działa bezpośrednio na natręctwa tylko właśnie na stan psychiczny mówiąc ogólnie który decyduje o tym czy natręctwa będą występować. To tłumaczy dlaczego bardzo różnie działające na organizm substancje są w stanie przynieść poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może wspomóc Anafranil przy natrectwach, ale to juz zalezy jak kto reaguje na zoloft. Sertra to tez zamulacz po jakims czasie niestety, w koncu chyba drugie dzialo ssri po paroksetynie.
. SSRI uważam za leki średnio dobre ale głównie na lęki.

 

JA uważam wręcz odwrotnie że SSRi są dobre na depresje, ale nie na lęki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezygnuje z klomipraminy po 19 dniach od sylwestra nic się nie poprawiło ,a po dodaniu do niej 100 mg wenlafaksyny dostałem silnych myśli samobójczych i wytrzymałem tylko na tym połączeniu 11 dni , teraz nic nie biorę oprócz tramadolu,klorazepanu i pregabaliny ale zamierzam wrócić do paroksetyny, 6 lat brałem franka , 6 lat temu też paroksetyne z 3-4 lata i ona była strzałem w 10 więc skoro franek się u mnie wypalił to pozostaje mi ona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezygnuje z klomipraminy po 19 dniach od sylwestra nic się nie poprawiło ,a po dodaniu do niej 100 mg wenlafaksyny dostałem silnych myśli samobójczych i wytrzymałem tylko na tym połączeniu 11 dni , teraz nic nie biorę oprócz tramadolu,klorazepanu i pregabaliny ale zamierzam wrócić do paroksetyny, 6 lat brałem franka , 6 lat temu też paroksetyne z 3-4 lata i ona była strzałem w 10 więc skoro franek się u mnie wypalił to pozostaje mi ona
jestes pewien ze drugi raz zadziala paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedzialek ide po recepte na Solian 100 mg. Zobaczymy jak to dziala przy Fevarinie. Dwie cechy mnie do niego przekonuja - daje kopa i jak postawi kropke nad i w natrectwach tez sie nie obraze.

 

-- 19 sty 2018, 17:39 --

 

Typowych stymulantow sie boje.

Bardzo dobrze, solian Ci pomoże i to bardzo szybko. Max dawka SSRI plus solian to super połączenie. Ale z tego co widziałem bierzesz 350 fevarinu, myślę że przy solianie 300 Ci spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedzialek ide po recepte na Solian 100 mg. Zobaczymy jak to dziala przy Fevarinie. Dwie cechy mnie do niego przekonuja - daje kopa i jak postawi kropke nad i w natrectwach tez sie nie obraze.

 

-- 19 sty 2018, 17:39 --

 

Typowych stymulantow sie boje.

 

On nie daje kopa, on w pewnym sensie "przebudza", wzmaga czujność i odrobinę koncentrację, to jest stabilizator dopaminy, w depresji bierze się go w dawce średnio 50mg, ja zalecam osobiście 25mg które bardziej pobudza niż 50mg które w pewnym sensie już odrobinę uspokaja, 100mg daje już bardziej lekko klasyczny efekt neuroleptyczny - uspokajający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt neuroleptyczny jest powyżej 300 mg. Przy 100 zwiększa się poziom dopaminy, jest pobudzenie, uczucie mocy, pewność siebie i dobry nastrój. Po pewnym czasie można już tak intensywnie nie odczuwać pobudzenia ale efekt przeciwdepresyjny i przeciwobsesyjny się utrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remusek, pisales ze laczyles 300 fevarinu i 100 solianu, jak sie na tym czules w porownaniu do samego fevarinu ?

Super się czułem, jakbym nie zrezygnował z tego zestawu to może bym do dzisiaj na tym jechał ale teraz zamiast fevarinu biorę bioxetin 60, uważam że i jeden zestaw i drugi jest dobry. Traktuję SSRI jako taki dodatek , to solian jest najważniejszym lekiem wbrew temu co mówi teoria. Na samym fevarinie miałem trochę natręctwa co powodowało nieraz silnego doła mimo max dawki leku. Po Solianie nie miałem natręctw i nastrój był bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rezygnuje z klomipraminy po 19 dniach od sylwestra nic się nie poprawiło ,a po dodaniu do niej 100 mg wenlafaksyny dostałem silnych myśli samobójczych i wytrzymałem tylko na tym połączeniu 11 dni , teraz nic nie biorę oprócz tramadolu,klorazepanu i pregabaliny ale zamierzam wrócić do paroksetyny, 6 lat brałem franka , 6 lat temu też paroksetyne z 3-4 lata i ona była strzałem w 10 więc skoro franek się u mnie wypalił to pozostaje mi ona

To po cholere tyle wenli dodałeś do franka. I jeszcze ten tramdol, jak ty chcesz się przy takim obszernym miksie dobrze czuć, to raz a dwa, po 19 dniach to ty po żadnym leku działania nie uwidzisz, tu trzeba miesiąc wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha Natretnik jeszcze Ci coś powiem. Jak brałem fevarin to początkowo było dosyć dobrze ale zacząłem codziennie piwo popijać i nie wiem czy to nie zepsuło efektu, wtedy jeszcze nie brałem Solianu. Teraz jestem abstynentem, z resztą każdemu co ma ocd zalecalbym abstynencje zwłaszcza jeśli bierze jakieś leki a już na pewno do Solianu radzę nie pić. Nie wiem czy lubisz wypić ale osobiście odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o wpływie Solianu na dopaminę. Ale skąd macie pewność, że to idzie z tego działania, ten efekt antynatrętny. Jeśli chodzi o natręctwa to w literaturze tematu jest dośc jasno wytłumaczone, że natręctwa to głównie zaburzenia w układzie serotoniny a działania na dopaminę to działania pośrednie. Wszystkim możesz skosić natręctwa ale czy je jeszcze wyleczysz, to jest pytanie. Bardzo skutecznym lekiem kiedyś był Pimozyd dawno wycofany ze względu na dyskinezy i objawy parkinsonoidalne. Ale i on ma w opisie działania antagonizm 5HT7 ( Solian zresztą też) także... chyba nie ma tu zbiegu okoliczności.... Blokada 5HT7 daje dodatkowo przyśpieszone odhamowanie serotoniny poprzez blokadę układu GABA. Tak więc mimo, że te leki są neuroleptyczne to podnoszą serotoninę po prostu. Stąd być może SSRI są tak denne i jałowe, że pomimo ogólnego poprawnego schematu to agonizując wiele receptorów serotoninowych zamiast końcowo podnosić serotoninę to wręcz ją tłumią ( receptory 5HT7, 2a, 2C) Wtedy włączają się inne układy - GABA a inne wyłączają np dopamina i noradrenalina w korze przedczołowej po pobudzeniu 5HT2c. I niby w teorii ma następować tzw desenzsytyzacja ale widocznie nie następuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o wpływie Solianu na dopaminę. Ale skąd macie pewność, że to idzie z tego działania, ten efekt antynatrętny. Jeśli chodzi o natręctwa to w literaturze tematu jest dośc jasno wytłumaczone, że natręctwa to głównie zaburzenia w układzie serotoniny a działania na dopaminę to działania pośrednie. Wszystkim możesz skosić natręctwa ale czy je jeszcze wyleczysz, to jest pytanie. Bardzo skutecznym lekiem kiedyś był Pimozyd dawno wycofany ze względu na dyskinezy i objawy parkinsonoidalne. Ale i on ma w opisie działania antagonizm 5HT7 ( Solian zresztą też) także... chyba nie ma tu zbiegu okoliczności.... Blokada 5HT7 daje dodatkowo przyśpieszone odhamowanie serotoniny poprzez blokadę układu GABA. Tak więc mimo, że te leki są neuroleptyczne to podnoszą serotoninę po prostu. Stąd być może SSRI są tak denne i jałowe, że pomimo ogólnego poprawnego schematu to agonizując wiele receptorów serotoninowych zamiast końcowo podnosić serotoninę to wręcz ją tłumią ( receptory 5HT7, 2a, 2C) Wtedy włączają się inne układy - GABA a inne wyłączają np dopamina i noradrenalina w korze przedczołowej po pobudzeniu 5HT2c. I niby w teorii ma następować tzw desenzsytyzacja ale widocznie nie następuje.

To bardzo ciekawe co piszesz, mnie solian wyleczył z natręctw ale sam chciałbym wiedzieć w jaki sposób. Wcale nie mam pewności czy przez wpływ na dopamine, może tak jak mówisz zwiększa poziom serotoniny- dobrze Cię zrozumiałem? A co to jest ta dezsyntezaja czy jak to nazwałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Zwlaszcza ze mam dokladnie tak samo, ze niby nie ma tych natrectw, a wystarczy ze sie jakies male pojawi to od razu lapie dola. Ogolnie ciezko o entuzjazm na tym leku i mam nadzieje ze u mnie Solian zadziala tak samo. Wypic lubie, choc tylko od swieta, ale cos z tym zrobie :P:zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o wpływie Solianu na dopaminę. Ale skąd macie pewność, że to idzie z tego działania, ten efekt antynatrętny. Jeśli chodzi o natręctwa to w literaturze tematu jest dośc jasno wytłumaczone, że natręctwa to głównie zaburzenia w układzie serotoniny a działania na dopaminę to działania pośrednie. Wszystkim możesz skosić natręctwa ale czy je jeszcze wyleczysz, to jest pytanie. Bardzo skutecznym lekiem kiedyś był Pimozyd dawno wycofany ze względu na dyskinezy i objawy parkinsonoidalne. Ale i on ma w opisie działania antagonizm 5HT7 ( Solian zresztą też) także... chyba nie ma tu zbiegu okoliczności.... Blokada 5HT7 daje dodatkowo przyśpieszone odhamowanie serotoniny poprzez blokadę układu GABA. Tak więc mimo, że te leki są neuroleptyczne to podnoszą serotoninę po prostu. Stąd być może SSRI są tak denne i jałowe, że pomimo ogólnego poprawnego schematu to agonizując wiele receptorów serotoninowych zamiast końcowo podnosić serotoninę to wręcz ją tłumią ( receptory 5HT7, 2a, 2C) Wtedy włączają się inne układy - GABA a inne wyłączają np dopamina i noradrenalina w korze przedczołowej po pobudzeniu 5HT2c. I niby w teorii ma następować tzw desenzsytyzacja ale widocznie nie następuje.

To bardzo ciekawe co piszesz, mnie solian wyleczył z natręctw ale sam chciałbym wiedzieć w jaki sposób. Wcale nie mam pewności czy przez wpływ na dopamine, może tak jak mówisz zwiększa poziom serotoniny- dobrze Cię zrozumiałem? A co to jest ta dessyntezaja czy jak to nazwałeś?

Dobrze mnie zrozumiałeś. Antagonizm 5HT7 sprzyja zwiększaniu serotoniny poprzez jej odhamowanie na poziomie tzw. raphe nuclei. Podobnie ma się rzecz do 5HT2c i 5HT3 receptorów. blokowanie tych receptorów poprawia neuroprzekaźnictwo serotoninowe a nie osłabia. Czyli dodając to działanie do SRI poprawiasz serotoninę. Dzieje się tak ponieważ serotonina jest w relacji z GABA receptorami ( 5HT7 receptor). GABA hamuje serotoninę ( m. innymi). Hamują ją też własne receptory serotoniny ( tzw autoreceptory). Czyli jak pod tym kątem popatrzysz na SSRI ( czyli agonizm wszelakiej maści receptorów serotoninowych poniesionych poziomem serotoniny ale! z wychwytu zwrotnego a nie blokady- uwalnianie) to wcale te leki nie są takie lecznicze jak się mogłoby wydawać. Cześc działania terapeutycznego jest lecznicza ( głównie receptor 5HT1a)ale uboki zabijają ich działanie a paradoksalnie serotoniny masz nie tak dużo jak piszą "znawcy". Wszystko poprzez agonizmy tam gdzie nie powinno ich być. Tu ktoś napisał ( jeden taki polemizujący gostek), że SSRI takie są bo są wybiórcze. Jest inaczej. One są wybiórcze na przekaźnik- serotonine ale w ramach receptorów absolutnie nie sa wybiórcze, pobudzają też te których pobudzenie jest po prostu niekorzystne. To powoduje wydłużenie działania SSRI a wręcz nie działanie tych leków jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×