Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś info czy można klomi łączyć z alkoholem ?

 

Mam info z autopsji. Moc to mozna, ale nie za czesto. Wypijalem tyle co zawsze, nie zauwazylem roznicy. Anafranil sie nie resetuje po alko jak ssraje. Ale zaznaczam, ze przy regularnym piciu, nawet on przestaje dzialac. Nie warto.

 

-- 22 gru 2017, 17:07 --

 

SebaNN masz juz na klomi+trittico "niezniszczalnosc mode" ? :D W sensie ze nic czlowieka nie jest w stanie wyprowadzic z rownowagi ?

 

Natrętnik aż tak to jeszcze nie, pewnie ssri 15 lat zryły już troche banie, ale i tak paroksetyna 60mg ptzy tym to teraz dopiero widze jaki był zamulacz.

 

Ale zobacz jak ten lek sie długo rozkręca zaraz stuknie 3ci miesiąc i dopiero teraz pokazuje pazurki, a triticco swoje robi, jest libido:D mix doskonały:D

sam anafranil troche powoduje taki niepokój poddenerwowanie, triticco to pięknie kasuje :) Ten miks biore tydzień, więc sie rozkręci pewnie jeszcze

 

A jak u Ciebie na samy feviranie? jakby mi ten anafranil kasowałna tręctwa to bmy nobla mu dał:( tylko tego mi brakuje juz do pełni szczęścia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi psychiatra poprzednia powiedziala ze ja nie mam typowych natręctw, i ze nie mam depresji, jak się do tego odniesiecie? czym są typowe natręctwa? a depresja to wg niej chyba jak sie z lozka nie wychodzi, to ze ja wstaje i np pisze tutaj czy dam rade pojechac autobusem do lekarza to juz pewnie nie depresja wg niej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś info czy można klomi łączyć z alkoholem ?

 

Mam info z autopsji. Moc to mozna, ale nie za czesto. Wypijalem tyle co zawsze, nie zauwazylem roznicy. Anafranil sie nie resetuje po alko jak ssraje. Ale zaznaczam, ze przy regularnym piciu, nawet on przestaje dzialac. Nie warto.

 

-- 22 gru 2017, 17:07 --

 

SebaNN masz juz na klomi+trittico "niezniszczalnosc mode" ? :D W sensie ze nic czlowieka nie jest w stanie wyprowadzic z rownowagi ?

 

Natrętnik jaki miałes puls i ciśnienie? bardzo dziwne, miałem bardzo niskie przez 2 miesiące a teraz ponad 100-130!

 

-- 22 gru 2017, 19:09 --

 

mi psychiatra poprzednia powiedziala ze ja nie mam typowych natręctw, i ze nie mam depresji, jak się do tego odniesiecie? czym są typowe natręctwa? a depresja to wg niej chyba jak sie z lozka nie wychodzi, to ze ja wstaje i np pisze tutaj czy dam rade pojechac autobusem do lekarza to juz pewnie nie depresja wg niej....

 

Zmień lekarza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do niej juz na pewno nie pojdę, mowila ze nie da mi innych lekow bo za krotko i ona nie moze wiedziec co mi jest, ale skoro mam 30 lat i do tej pory mam gowno nie zycie, przez lęki i natręctwa to juz zaburzenia osobowosci, to wie na pewno, i ze to dluga terapia, zeby pan zaczal zyc chociaz jakos w wieku chociaz 40 lat, nie kumam, ale wkunwila mnie i zmienilem lekarza w przychodni przyszpitalnej od razu. teraz bylem u innego, dal sie namowic na leki, od jutra zaczne brac fluwoksamine i odstawiac paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, biorę codziennie klomipraminę mniej więcej o północy, zazwyczaj pobudzała cały dzień a dziś totalny zjazd,

poczułem typowo serotoninowe zamulenie, taka totalna anhedonia, dysforia, mega senność, typowe dla klasycznych SSRI,

nie wiem czy to zaskoczył efekt działania na transporter serotoniny, stąd taka zjeba czy co ?

Pasowało mi to pobudzenie, przez to nie czułem tej anhedonii, tego braku mocy i wyczerpania.

NIC JUŻ NIE ROZUMIEM, zmuła zaczęła się o godz. 18 więc niby powinien zacząć działać metabolit, czyli noradrenalina a tu chvj :/

 

Jeżeli efekt serotoninowego zamulenia pojawi się też jutro to będę w czarnej dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja eksperymentalnie biorę 75 mg klomipraminy 1-1-1 + 75 mg doksepiny 1-1-1 + 75 mg amitryptyliny 1-1-1 + 300 mg pregabaliny 2-2-0 i mam brak objawów chorobowych już po tygodniu czasu , silne działanie przeciwlękowe , z łagodnie towarzyszącymi natręctwami myślowymi,myślę nad tym żeby odstawić całkowicie amitryptyline i wskoczyć na wyższą dawkę doksepiny tak + 150 mg bo jestem bardzo zadowolony z jej działania przeciwlękowego. Już dawno bym ten lek brał gdybym po nim nie tył i to dużo ale teraz trzymam się diety i liczę każde kalorie żeby nie przekroczyć ustalonego limitu i na razie waga stoi w miejscu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, biorę codziennie klomipraminę mniej więcej o północy, zazwyczaj pobudzała cały dzień a dziś totalny zjazd,

poczułem typowo serotoninowe zamulenie, taka totalna anhedonia, dysforia, mega senność, typowe dla klasycznych SSRI,

nie wiem czy to zaskoczył efekt działania na transporter serotoniny, stąd taka zjeba czy co ?

Pasowało mi to pobudzenie, przez to nie czułem tej anhedonii, tego braku mocy i wyczerpania.

NIC JUŻ NIE ROZUMIEM, zmuła zaczęła się o godz. 18 więc niby powinien zacząć działać metabolit, czyli noradrenalina a tu chvj :/

 

Jeżeli efekt serotoninowego zamulenia pojawi się też jutro to będę w czarnej dupie.

 

 

Takich zjazdów będziesz mieć więcej, pisałem już anafranilu mózg uczy sie na nowo bo on działa na wiele receptorów..CIERPLIWOŚCI!

Ja miałem takie zjazdy że czołgałem sie siku zrobić.. wszystko się z czasem wyrówna . TLPD rozkręca się baaaaardzo powoli, wolniej niz SSRI,

owszem najszyciej zaczyna pokazywac pazurki, ale pełny efekt terapeutyczny to 3 miesiące..u mnie zaraz stuknie 3 miesiące..a lek dalej się rozkręca i jest tylko coraz lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich zjazdów będziesz mieć więcej, pisałem już anafranilu mózg uczy sie na nowo bo on działa na wiele receptorów..CIERPLIWOŚCI!

Ja miałem takie zjazdy że czołgałem sie siku zrobić.. wszystko się z czasem wyrówna . TLPD rozkręca się baaaaardzo powoli, wolniej niz SSRI,

owszem najszyciej zaczyna pokazywac pazurki, ale pełny efekt terapeutyczny to 3 miesiące..u mnie zaraz stuknie 3 miesiące..a lek dalej się rozkręca i jest tylko coraz lepiej!

 

No spoko, tylko jaki ten efekt terapeutyczny będzie na końcu, to jest pytanie ?

Czy efektem będzie klasyczne zamulenie jak na SSRI, czy może równowaga, a może pobudzenie ?

Bo nie wiem jaki jest efekt finalny tego leku, na czym się jego efekt kończy/równuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens ten lek ma zrównoważony profit działania z lekką przewagą działania pobudzającego zależnego od dawki tym większa tym mocniejsze pobudzenie, polecam do niego piracetam jak dodasz takie + 4,8 g ,a jeszcze co lepsze wypijesz na to mocną kawe to będziesz odczuwał nadmierne pobudzenie psychoruchowe i nieuzasadnioną euforie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

A tak wgl to wy bierzecie wersję sr czy zwykłą,mogę brać 150 mg np rano czy muszę to rozbijać na dzień i na noc ?. Po jakim czasie powinna wystąpić poprawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej dawki 75 mg generalnie lepiej brać wersie SR bo raz ,że bierzesz raz dziennie z rana więc mniejsze prawdopodobieństwo,że zapomnisz wziąć dawkę po południu czy wieczorem ,a dwa że jest cały czas równe stężenie leku we krwi ,a w przypadku wersji o niezmodyfikowanym uwalnianiu trzeba przestrzegać się godzin brania leku,żeby stężenie leku we krwi nie ulegało wahaniom bo inaczej może to się odbijać na objawach chorobowych . Ale tabletki po 25 mg mocniej wchodzą na głowę i tak nie zamulają tak na marginesie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich zjazdów będziesz mieć więcej, pisałem już anafranilu mózg uczy sie na nowo bo on działa na wiele receptorów..CIERPLIWOŚCI!

Ja miałem takie zjazdy że czołgałem sie siku zrobić.. wszystko się z czasem wyrówna . TLPD rozkręca się baaaaardzo powoli, wolniej niz SSRI,

owszem najszyciej zaczyna pokazywac pazurki, ale pełny efekt terapeutyczny to 3 miesiące..u mnie zaraz stuknie 3 miesiące..a lek dalej się rozkręca i jest tylko coraz lepiej!

 

No spoko, tylko jaki ten efekt terapeutyczny będzie na końcu, to jest pytanie ?

Czy efektem będzie klasyczne zamulenie jak na SSRI, czy może równowaga, a może pobudzenie ?

Bo nie wiem jaki jest efekt finalny tego leku, na czym się jego efekt kończy/równuje ?

 

 

Powiem na swoim przykładzie, brałem 15 lat SSRI, i jaki efekt ma chyba wiesz czyli taki zamulający troche , usypiający kokon..wkurzało mnie to, że do wszystkiego trzeba się było zmuszać ... nawet posprzatanie chałupy czy robienie zakupów..najlepiej po tym było błogi spokój lezęc do górych brzuchem i nic nie robić

 

Anafranil w połączniu z Triticco, ma efekt taki że jest energia, wszystko Ci się chce, masz chęci ,masz LIBIDO!!!! a jednocześnie kasuje Ci choróbska.

Lepszego i skuteczniejszego leku nie ma i nie będzie. Rzadko stosowany tylko i wyłącznie na silne i wielorakie uboki..Lekarze decyduje się na bezpieczne SSRI, czyli bezpieczne ciepłe zamulacze

 

U mnie jest tylko jedno ALE - natręctwa są i mają sie dobrze, ale jeżeli taki jest koszt tych wszystkich pozytywnych stron to ja z tego pociągu nie wysiąde już nigdy..

 

Otepienie , uczucie niskiego IQ na poczatku brania ( głównie pierwszy miesiąc) było ogromne czułem się jak małpka w zoo, naprawdę nikomu nie życze takich uboków..:)

 

NAtrętnik, jak z natręctwami teraz stoisz na faverinie? jaka dawka?

Zastanawiam się czy nie dodać np 50mg do mojego komba anafrnial 150mg+ trittico 75mg

Myslisz, że pomoże na natręctwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie, brałem 15 lat SSRI, i jaki efekt ma chyba wiesz czyli taki zamulający troche , usypiający kokon..wkurzało mnie to, że do wszystkiego trzeba się było zmuszać ... nawet posprzatanie chałupy czy robienie zakupów..najlepiej po tym było błogi spokój lezęc do górych brzuchem i nic nie robić

Anafranil w połączniu z Triticco, ma efekt taki że jest energia, wszystko Ci się chce, masz chęci ,masz LIBIDO!!!! a jednocześnie kasuje Ci choróbska.

Lepszego i skuteczniejszego leku nie ma i nie będzie. Rzadko stosowany tylko i wyłącznie na silne i wielorakie uboki..Lekarze decyduje się na bezpieczne SSRI, czyli bezpieczne ciepłe zamulacze

U mnie jest tylko jedno ALE - natręctwa są i mają sie dobrze, ale jeżeli taki jest koszt tych wszystkich pozytywnych stron to ja z tego pociągu nie wysiąde już nigdy..

Otepienie , uczucie niskiego IQ na poczatku brania ( głównie pierwszy miesiąc) było ogromne czułem się jak małpka w zoo, naprawdę nikomu nie życze takich uboków..:)

 

Po twojej wypowiedzi, składni, ortografii itp, widać że jesteś ostro uwalony tym lekiem, stąd trochę się martwię czy oby ten lek jakkolwiek działał pozytywnie na funkcje poznawcze i energię.

Samo Trittico przy Anafranilu to raczej poroniony pomysł, próbowałem lepszą i podobną Mianseryną uzyskać ten efekt i nic to nie dało, chodzi tu o działanie na 5HT-2A, konsultowałem to

z Grabarzem i też był zdania, że to niczego nie zmieni w kwestii libido. Tak poza tym, Trittico działa mocno zamulająco a nie pobudzająco, więc coś pieprzysz od rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę raz dziennie Anafranil w małej dawce o nieprzedłużonym działaniu a wieczorem biorę inny lek o przedłużonym uwalnianiu. Jak sądzicie czy rzeczywiście można go brać wtedy tylko raz dziennie tak jak mówił lekarz? Wpisał na recepcie samo "Anafranil" więc chyba wiedzał, że te dawki nie są SR 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie, brałem 15 lat SSRI, i jaki efekt ma chyba wiesz czyli taki zamulający troche , usypiający kokon..wkurzało mnie to, że do wszystkiego trzeba się było zmuszać ... nawet posprzatanie chałupy czy robienie zakupów..najlepiej po tym było błogi spokój lezęc do górych brzuchem i nic nie robić

Anafranil w połączniu z Triticco, ma efekt taki że jest energia, wszystko Ci się chce, masz chęci ,masz LIBIDO!!!! a jednocześnie kasuje Ci choróbska.

Lepszego i skuteczniejszego leku nie ma i nie będzie. Rzadko stosowany tylko i wyłącznie na silne i wielorakie uboki..Lekarze decyduje się na bezpieczne SSRI, czyli bezpieczne ciepłe zamulacze

U mnie jest tylko jedno ALE - natręctwa są i mają sie dobrze, ale jeżeli taki jest koszt tych wszystkich pozytywnych stron to ja z tego pociągu nie wysiąde już nigdy..

Otepienie , uczucie niskiego IQ na poczatku brania ( głównie pierwszy miesiąc) było ogromne czułem się jak małpka w zoo, naprawdę nikomu nie życze takich uboków..:)

 

Po twojej wypowiedzi, składni, ortografii itp, widać że jesteś ostro uwalony tym lekiem, stąd trochę się martwię czy oby ten lek jakkolwiek działał pozytywnie na funkcje poznawcze i energię.

Samo Trittico przy Anafranilu to raczej poroniony pomysł, próbowałem lepszą i podobną Mianseryną uzyskać ten efekt i nic to nie dało, chodzi tu o działanie na 5HT-2A, konsultowałem to

z Grabarzem i też był zdania, że to niczego nie zmieni w kwestii libido. Tak poza tym, Trittico działa mocno zamulająco a nie pobudzająco, więc coś pieprzysz od rzeczy ;)

 

Ty nie patrz co i jak wyglada na papierze i w teorii, bo to ma sie nijak do rzeczywistosci. Ja na mianserynie przy anafranilu czulem sie jak zombie, a przy trittico juz nie. Dziala lepiej przeciwlekowo i wcale nie zamula jak miansa, tylko przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po twojej wypowiedzi, składni, ortografii itp, widać że jesteś ostro uwalony tym lekiem, stąd trochę się martwię czy oby ten lek jakkolwiek działał pozytywnie na funkcje poznawcze i energię.

Samo Trittico przy Anafranilu to raczej poroniony pomysł, próbowałem lepszą i podobną Mianseryną uzyskać ten efekt i nic to nie dało, chodzi tu o działanie na 5HT-2A, konsultowałem to

z Grabarzem i też był zdania, że to niczego nie zmieni w kwestii libido. Tak poza tym, Trittico działa mocno zamulająco a nie pobudzająco, więc coś pieprzysz od rzeczy ;)

 

Ty nie patrz co i jak wyglada na papierze i w teorii, bo to ma sie nijak do rzeczywistosci. Ja na mianserynie przy anafranilu czulem sie jak zombie, a przy trittico juz nie. Dziala lepiej przeciwlekowo i wcale nie zamula jak miansa, tylko przeciwnie.

 

 

Dokładnie Natrętnik , dobrze prawisz.

Dr Psycho..do tej pory patrzyłeś jak to wszystko wygląda na papierze i co.. Wyleczyłeś się? Lepiej się czujesz?

Najlepiej biadolić i krytykować i nic ze sobą nie robić.

Nie jestem niczym uwalony. Na swoim przykładzie opisałem jak ten lek działa oraz jak działa na mnie połączenie Anafranilu z Triticco.

Owszem Triticco na początku zamula ale już po tygodniu tego efektu nie ma.. wyrównuje nadmierne pobudzenie Anafranilu, poprawia libido.

Mianserynę próbowałem do paroksetyny i zamulenie było i nie przeszło już, więc wolę zdecydowanie Trittico.

Opisałem SWOJE odczucia i swój stan, zdaję sobie sprawę, że nie na każdego taki mix zadziała, ale uważam ,że spróbować zawsze warto.

Będę powtarzać to do znudzenia.. kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Psycho nie jaraj sie tym efektem pobudzenia na klomi, to niestety mija. Ale sa alternatywy pozniej np. Fluanxol

 

Natrętnik jak Ci idzie na Twoim mixie obecnie? co z zamuleniem? natręctwa odeszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×