Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od dzisiaj zaczynam znowu "analfranka", bo poprzednik moklar już nie daje rady. Nie powiem moklar działał fajnie nie zamulał dodawał energii ale działał tylko 6 miesięcy. Klomi jest niezawodny wg. mnie tylko te uboki są mało przyjemne. Zaczynam na razie od 1/4 75SR, może tym razem łagodniej wejdzie.

 

 

Kohen z Rebo nie łączyłem ale z mianseryną tak, wtedy trochę adrenalina daje znać ale tylko na poczatku. Poza tym mianseryna zmniejsza pocenie przy braniu klomipraminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz i nie wpłynie na jej działanie ale dlaczego chcesz to zrobić ? bo na początku kuracji ona wywiera działanie neuroleptyczne i rzeczywiście może powodować senność ale potem to mija i zaczyna aktywizować więc mi chyba by utrudniała zasypianie jakbym ją brał na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz i nie wpłynie na jej działanie ale dlaczego chcesz to zrobić ? bo na początku kuracji ona wywiera działanie neuroleptyczne i rzeczywiście może powodować senność ale potem to mija i zaczyna aktywizować więc mi chyba by utrudniała zasypianie jakbym ją brał na noc.

 

że co ? neuroleptyczne, jakim cudem ? to klasyczny TLPD, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

Klomipramina to najlepsze działo na OCD, wszelkie obsesje i natręctwa, bije na głowę Paroksetynę.

To był jeden z pierwszych leków jakie dostałem, stosowałem go krótko, bo szybko pomógł i mogłem przejść na łagodniejsze leki.

 

-- 28 lip 2017, 21:02 --

 

Witajcie. Mam do Was pytanie odnośnie przyjmowania klomipraminy. Obecnie przyjmuje ją w postaci Anafranilu 75 SR x2 rano. Czy mogę przerzucić ją na wieczór, gdzieś tak przed snem? Czy może to wpłynąć negatywnie/pozytywnie na jej działanie? Pozdrawiam :papa:

 

nie wpłynie to na jej działanie, dodatkowo lepiej będzie Ci się spać bo działa antagonistyczne na receptor alfa1A, słabiej muskarynowy i histaminowy.

 

BTW.

 

Działanie Paroksetyny zaczyna u mnie słabnąć, nawet dawka 80mg przestaje skutkować, pozostała u mnie jedynie anhedonia/abulia/apatia i nic więcej.

Chyba wypróbuję jeszcze raz Klomipraminę, po wielu latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko sam to robisz

D1 receptor (Ki = 219 nM)

D2 receptor (Ki = 162 nM)

D3 receptor (Ki = 30 nM)

Skoro mówi się, ze klomipramina blokuje w istotnym stopniu noradrenaline (Ki-38nm) to wychodzi ze działanie neuroleptyczne takze jest istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy Wy też czuliście po Anafranilu koszmarne skutki uboczne i jeśli tak to jakie???

 

 

nie chce straszyć , ale ten lek co u mnie wywołał to masakra , najmocniejsze skutki uboczne z wszystkich lekow a mam 33 lata i troche przejadłem i nie powinienem być wrażliwy a leczę się już z 10 lat , Jadłem lek 4 dni a co wywołał przez taki okres ? nie mogłem wydalać po tym , na poczatku kupy a potem zatrzymał mi się całkowicie mocz i był w pechęrzu , mimo to nie moglem sie wysikać , odstawiłem lek po 4 dniach i przez tydzień , mimo odstawienia nie mogłem oddawać moczu ,. byłem na pogotowiu , dali mi leki na to , mało co pomoglo , nastepnego dnia byłem u lekarza ogolnego , dali leki przeciwzapalne,nospe,antybiotyk, , a potem to juz chcieli mnei cewnikować , ale nie zgodzilem sie przetrzymałem to .mineło. a na oddanie kału brałem czopki i leki przeczyszczające co mało działały , tylko że kał mozna jakiś czas nie oddawać , ale jak nie można sie wysikać a ja pije sednio 2,3 butelki wody 1,5 litrowej to jest zle . takie mailem skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne ustępują zazwyczaj w miarę kontynuowania leczenia do 2 tygodni czasu, ja biorę ten lek wiele lat ale pamiętam ,że też miałem zaparcia i bóle brzucha na początku dlatego w domu mam w apteczce pełne zaopatrzenie , leki przeczyszczające , leki rozluźniające pęcherz , przeciwbólowe ,nawet na biegunkę , na ból brzucha itp do dzisiaj to wszystko leży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne ustępują zazwyczaj w miarę kontynuowania leczenia do 2 tygodni czasu, ja biorę ten lek wiele lat ale pamiętam ,że też miałem zaparcia i bóle brzucha na początku dlatego w domu mam w apteczce pełne zaopatrzenie , leki przeczyszczające , leki rozluźniające pęcherz , przeciwbólowe ,nawet na biegunkę , na ból brzucha itp do dzisiaj to wszystko leży .

 

 

ale ja nie moglem sikać wcale prawie, a to grozi zakarzeniem mimo odstawienia , 4 dni bralem , co by bylo jak bym dluzej pobral , pecherz by mi pękł , zaparcia to ciul , ale jak wysikac sie nie mozesz to juz zle , a przypuszczam ze bylby dobry lek

 

-- 29 lip 2017, 18:01 --

 

Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko sam to robisz

D1 receptor (Ki = 219 nM)

D2 receptor (Ki = 162 nM)

D3 receptor (Ki = 30 nM)

Skoro mówi się, ze klomipramina blokuje w istotnym stopniu noradrenaline (Ki-38nm) to wychodzi ze działanie neuroleptyczne takze jest istotne.

 

wsumie tyllko na d3 , bo to istotny blok , na d2 w wiekszych dawkach , wysokich. ja i tak do wszystkich lekow na sert biore , dostinex ale on dziala tylko na d2. tak czy siak wlasciwosci neuroleptyczne ma co nie jest korzystne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wcinam 225 mg klomipraminy i 75 mg amitryptyliny i mam brak skutków ubocznych.

 

TLPD + TLPD ? Heroic combo. Ale ja tez biore mixa, ktorego nie znalazlem nigdzie w necie a mn. Anafranil 225 + 300 wenli. Wenle biore trzeci tydzien juz jestem na 300, czuc noradrenalinke wyraznie, przestalem pic kawe rano. Czemu Anafranil brany solo zamula, skoro tez wychwytuje noradrenaline ? Jakie jest Ki tych dwoch lekow jeslj chodzi o noradrenaline ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluoksetyna jest metabolizowana przez ten sam enzym co klomipramina przez co zwiększa jej stężenie we krwi 2-4 razy krotnie i też zrezygnowałem z tego połączenia z tego względu ,że nie potrafiłem dopasować dokładnie dawki klomipraminy względem fluoksetyny, miałem objawy toksyczności bo wiem ,że to nie skutki uboczne fluoksetyny , brałem ją kiedyś od razu w docelowej dawce 60 mg do paroksetyny i nie miałem żadnych skutków ubocznych ,a teraz w dawce 20 mg mnie zniszczyły . Wenlafaksyna nie wchodzi w żadne interakcje z klomipraminą i oprócz ryzyka zespołu serotoninowego nic nie grozi . Jak chodzi o samopoczucie tlpd + tlpd to jest normalne ja miałem zero skutków ubocznych oprócz suchości w ustach pierwsze pare dni , ale biorę te leki wiele lat więc mną się nie sugeruj , normalna osoba która nigdy nie miała styczności z tlpd nie powinna ich ze sobą łączyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obecnie bierze ten lek? czy skutki uboczne są takie paskudne, jakie opisują w ulotce? Czy faktycznie tyje się po nim? Ja teraz jestem na dawce 30 mg dziennie, docelowo ma być 75 SR. Na razie czuje się lekko otumaniona, nie mam też apetytu. Czy po 30 mg może być już jakaś zauważalna poprawa nastoju, czy dopiero przy wyższych dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do tematu łączenia klomipraminy z lekami tarczycowymi.

Ulotka Anafranilu informuje: "(...) przyjmujących produkty tarczycowe, ze względu na możliwość wystąpienia toksycznego działania na serce".

 

Choruję na Hashimoto i biorę Letrox - czy równoczesne zażywanie go z Anafranilem niesie ze sobą jakieś REALNE zagrożenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×