Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, biore ten lek od wczoraj. Wczoraj na noc wzialem 25 mg. i mialem wrazenie, ze nie moge oddychac, myslalem, ze mdleje. Czy to jest normalne? dzisaij wzialem 10 mg. i troche mam taki stan w trakcie dnia, ale nie az taki jak wczoraj, ale jest tkaie uczucie, jakby mi sie trudniej oddychalo. hm?

 

[*EDIT*]

 

Czesc, biore ten lek od wczoraj. Wczoraj na noc wzialem 25 mg. i mialem wrazenie, ze nie moge oddychac, myslalem, ze mdleje. Czy to jest normalne? dzisaij wzialem 10 mg. i troche mam taki stan w trakcie dnia, ale nie az taki jak wczoraj, ale jest tkaie uczucie, jakby mi sie trudniej oddychalo. hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wszystkich ssri występuje wrażenie spłyconego oddechu. Wogóle nasilają mi one nerwicę, ale mają też pozytywne działanie w mojej depresji, więc biorę i zaciskam zęby. Dużego wyboru nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę anafranil 75mg na dobę od dwóch tygodni-na razie żadnych efektów nie widzę ,no może oprócz bólu oka od chwili kiedy zacząłem stosować ten lek,ale w sumie się nie dziwię ,leczę już się chyba z 4 lata i nigdy żaden lek nawet odrobinę mi nie pomógł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam nerwicę lekową. Brałam prze dłuższy czas Pramolan - jakiejś rewelacyjnej poprawy nie było, ale mogłam w miarę normalnie funkcjonować. Teraz lekarz przepisał Anafranil SAR 75. Mam brać po 1/2 tabletki dziennie. W piątek po południu wzięłam 1/2 tabletki, w sobotę także 1/2. Czuję się koszmarnie- kręci mi się w głowie, huczy w uszach, jest mi słabo, chce mi się ciągle spać, bolą mnie oczy, jest mi niedobrze. Ja wiem, że na pozytywne efekty trzeba trochę poczekać, że na początku są skutki uboczne (choć lekarka zapewniała mnie, że są minimalne, a to co na ulotce piszą, to wielka przesada...). W tym tyg. mam bardzo ważne spotkania w pracy, muszę je odbyć, a nie wiem czy w takim stanie sobie poradzę. Jak myślicie, czy mogę juz dzisiaj nie brać tego Anafranilu? Będę wówczas w stanie iść w poniedziałek do pracy? Wziąć jak zwykle Pramolan (2 tab. na noc). czy nie brać nic....Kurcze, gdybym poszperała najpierw w necie, to bym zaczynała brać ten Anafranil podczas jakiegoś urlopu....Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. To nie jest forum o tematyce "porady lekarskie"!

Po 2. samemu nie wolno odstawiac leku, jesli lekarz Ci je zapisał skonsultuj sie z nim w tej sprawie.

Po 3. Te efekty uboczne moga trwac kilka dni do 2 tygodni wiec jezeli nie dasz rady ich przetrzymac, skonsultuj sie z lekarzem on napewno cos poradzi :)

 

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczynam brac Anafranil to moja ostatnia deska ratunku,nie mam wyjscia,bo wenlafaksyna juz niestety

nie do konca dziala jak powinna.Boje sie skukow ubocznych

,najbardziej tycia i zaparc.Jak sobie radzicie z obj.ubocznymi po Anafranilu?Bede wdzieczna za wszelkie spostrzezenia osob bioracych ten lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie skukow ubocznych

,najbardziej tycia i zaparc.Jak sobie radzicie z obj.ubocznymi po Anafranilu?Bede wdzieczna za wszelkie spostrzezenia osob bioracych ten lek

 

Nie każdemu musza doskwierac takie własnie skutki uboczne. Jeśli nie chcesz przytyć, tak jak ja, najlpiej jedz racjonalnie i nie ulegaj uczuciu łaknienia. To przy braniu anafranilu zdradliwe. Ja przez całe życie jadłem ile i co chciałem i nie zmieniłem tego w trakcie brania leku. To był błąd. Kontrolój co jesz i w jakich ilościach !!!!

Niestety nie mam rady w temacie zaparć. To tez mnie dopadło ale ustąpiło po odstawieniu.

Mimo tych skutków ubocznych anafranil to lek, który przywrócił mnie do życia. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filson,a mozna wiedziec od jakiej dawki zaczynales?Jak dlugo brales?Jaka dawke?Przepraszam,ze tak wypytuje,ale sie boje tego leku.

Biore od 3 dni,narazie 75,ale mam za jakis czas zwiekszyc do1,5 tabl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filson,a mozna wiedziec od jakiej dawki zaczynales?Jak dlugo brales?Jaka dawke?Przepraszam,ze tak wypytuje,ale sie boje tego leku.

Biore od 3 dni,narazie 75,ale mam za jakis czas zwiekszyc do1,5 tabl

 

Zaczynałem chyba od 0,25 mg a doszedłem do 0,75 SR i to był max, jaki brałem dziennie. Dawka to sprawa indywidualna i nie powinnaś się sugerować tym ile kto brał czy bierze. Nie bój się bo najważniejsze w tym wszystkim to lepei się poczuć !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filson mam pytanie. jak długo brałeś anafranil? ja łykam już prawie trzy miechy 100mg/dobę czuję się nawet nieżle no ale nie do końca dobrze. jak myślisz może mi jeszcze pomuc ten lek?

 

Brałem 1,5 roku. Musisz mieć świadomość, że lek to nie wszystko. Ważna jest też psychoterapia i to, że czy z lekiem czy bez miewamy gorsze chwile czy nawet całe dni. Trzeba to zaakceptować. Ja też do jakiegoś czasu kiedy gorzej się czułem myślałem, że w trakcie przyjmowania leku to nie powinno mieć miejsca. Mój terapeuta uświadomił mnie, że tak wcale nie jest i po prostu w słabych momentach mówiłem sobie, że to tylko taka chwila i to pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku to chyba długo. Anafranil to podobno bardzo dobry silny lek,lepszy od SSRI. Przynajmniej tak uświadamia mnie mój lekarz. Wcześniej brałem Asentrę,trochę pomogła ale za mało. Co do psychoterapi to przestałem chodzić,bo mi to chyba wcale nie pomagało tylko dużo kosztowało.Też miewam gorsze dni ale bardzo żadko,ogólnie jest dobrze tylko czasami mam te natrenctwa myślowe. Chciałbym sie tego pozbyć całkowicie i żyć w 100% normalnie, hmm pożyjemy zobaczymy. dwa pytanka-brałeś jakiś inny lek oprucz anafranilu i jaką dawkę anafranilu przyjmowałeś? pozdro Zbych 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, bralem przez miesiac Anafranial w dawce 10 mg. na dobe. Pierwszy raz wzialem 25 mg. i mialem uczucie po tym, ze nie moge zlapac oddechu i caly sie zaczalem trzasc, po prostu straszny lek, co sie dzieje. Po tej akcji mialem przez miesiac brania tego po 10 mg. dziennie uczucie plytszego oddechu i zerowe libido. Odstawilem ten lek 3 dni temu, ale uczucie dusznosci mam nadal i libido takie srednie.. Kiedy sie to poprawi? Dodam, ze te wrazenie splyconego oddechu mam raczej, jak o tym pomysle?

 

Co uwazacie o tym? Czy te wrazenie splyconego oddechu przejdzie? Czy libido sie wyrowna?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×