Skocz do zawartości
Nerwica.com

paniczny strach przed ojcem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, ze po prostu odczuwam paniczny strach przed swoim ojcem, jak coś do mnie mówi to nie słucham go nawet bo wydaje mi się ze tylko krzyczy jak mnie ktoś obcy an ulicy zaczepi i chce ze mną rozmawiać to po prostu zaczynam się trząść ze strachu. Jestem z małego miasta u siebie w mieście na zewnątrz aż tak się nie boję ale kiedy muszę jechać do innego miasta to nie potrafię ze strachu patrzeć w jedno miejsce, zebrać myśli skupić się na tym co mam zrobić. Mój ojciec jest dla mnie po prostu niebezpiecznym typem tak go postrzegam. Nie wiem czy mnie rozumiecie ale jak się czasami widzi ludzi na ulicy to można poznać kto jest potencjalnie niegroźny a na kogo trzeba uważać. Nie wiem co robić dłużej w ten sposób nie mogę funkcjonować biorę leki trochę mnie uspokajają ale to tylko iluzja bo i tak robię wszystko co mi każą nie mam siły wyrazić swojej woli i się przeciwstawić. Ci ludzie matka i ojciec wpędzili mnie w poważną chorobę oni też są chyba chorzy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenon.strzyga, leczysz się? chodzisz na terapię?

 

Relacje z innymi ludźmi, zwłaszcza z mężczyznami mogą funkcjonować u Ciebie na zasadzie przeniesienia z powodu Twoich relacji z ojcem.

Dobrze by było, gdybyś zapisał się na sesje terapeutyczne, to wiele by zmieniło i wytłumaczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenon.strzyga, leczysz się? chodzisz na terapię?

 

Relacje z innymi ludźmi, zwłaszcza z mężczyznami mogą funkcjonować u Ciebie na zasadzie przeniesienia z powodu Twoich relacji z ojcem.

Dobrze by było, gdybyś zapisał się na sesje terapeutyczne, to wiele by zmieniło i wytłumaczyło.

zenon.strzyga, to prawda - możesz traktować relacje z ojcem jako prototyp relacji z innymi ludźmi.

Same leki tu nie wystarczą. Jest u Ciebie, w mieście jakiś punkt medyczny, w którym przyjmuje psycholog/psychoterapeuta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenon.strzyga, Mam na imię Monika, żadna ze mnie pani. :D

 

Słuchaj, zarejestruj się do Poradni Zdrowia Psychicznego do psychiatry i poproś o skierowanie na psychoterapię.

Na zasadzie przeniesienia....to skomplikowane, ale chodzi o to , że Twoje relacje z ojcem nie wyglądają najlepiej.

Najprawdopodobniej z tego powodu odczuwasz strach przez innymi osobami w kontaktach.

Na terapii przepracujesz swoje emocje, zaczniesz rozumieć swoje stany i zmieniać siebie, swoje życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PZP jak niepełnoletni to sam nie dostanie się.

 

zenon.strzyga, jakie leki bierzesz>?od psychiatry?

 

Jeszcze zostaje psycholog szkolny,albo poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×