Skocz do zawartości
Nerwica.com

ciągłe napięcie


dorota92

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Mam na imię Dorota i od jakichś 3 lat odczuwam ciągłe napięcie. Cokolwiek bym nie robiła, czuję to samo. Nie chodzi tylko o to, że podczas jakiegoś stresującego czynnika występują u mnie objawy (drżenie całego ciała - szczególnie rąk, drętwienie ust, napięcie dosłownie każdego mięśnia, nogi z waty), ale nawet, gdy po prostu idę na spacer, mam to samo. Wiadomo, trochę w mniejszym stopniu, ale prawie to samo.

 

Od tego ciągłego napięcia często kręci mi się w głowie, można powiedzieć, że "dławię się" tym stresem.

Często robi mi się po prostu niedobrze.

Nie potrafię przeżywać życia tak, jak powinnam. Bardzo ogranicza to mnie w odczuwaniu różnych emocji. Ogromnie przeszkadza mi to w życiu codziennym..

 

 

Pół roku temu byłam u psychiatry z depresją, którą na szczęście póki co (poprzez zmianę stylu życia) udało mi się wyleczyć. Niestety ta pani źle zrozumiała mój problem, ponieważ uważała, że lepiej wie, jakie są skutki tego napięcia i złego samopoczucia. Dostałam leki - Bioxetin.

Brałam 2 opakowania przez 2 miesiące.

Niestety, efektów nie widziałam żadnych, prócz pogorszenia stanu psychicznego. Może dlatego, że czasem podczas kuracji piłam alkohol.

 

Dodam, że regularnie uprawiam sport (3 razy w tygodniu - 1,5 h wysiłku).

 

Macie jakiś pomysł, jak to zwalczyć? Czy nieuniknione będzie łykanie tabletek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorota92, sam sport nie wystarczy, musisz zadbać także o relaks dla swojego ciała, co jest bardzo istotne przy ciągłym napięciu. Ja polecam Ci trening relaksacji progresywnej Jacobsona, mnie niesamowicie pomaga, już po pierwszym "treningu" czułam dużą różnicę. Czasami nie mam czasu na trening Jacobsona (trwa ok 30 min.), wtedy staram się chociaż 10 min. dziennie poleżeć przy muzyce relaksacyjnej. Pamiętaj też o oddychaniu :smile: prawidłowe oddechy łagodzą napięcie (oddychanie przepnowe), możesz też spróbować melisy albo szyszek chmielu na wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunkan, odnisę się do picia alkoholu i mojego postu, szyszki chmielu nie oznaczają piwa tylko po prostu szyszki chmielu, można je parzyć jak melisę, albo zakupić w aptece jako tabletki ziołowe, bez alkholu :) lupulina zawarta w chmielu ma właściwości uspakajające. Tak że o nie miałam na myśli alkoholu!!

 

-- 16 wrz 2011, 13:19 --

 

dorota92, odnośnie treningu Jacobsona, wystarczy, że raz dziennie go zrobisz, a dlatego 30 min. ponieważ musisz się zrelaksować, skupić na swoim ciele, mnie też wydawało się na poczatku, że to długo i bez sensu, ale jak na cene za zmniejszenie napięcia? warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×