Skocz do zawartości
Nerwica.com

Coś dziwnego dzieje sie z moją mamą. Prosze pomóżcie :(


szpula12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem moja mama uwaza ciągle ze mój tata ją zdradza. Mysli ciagle ze uprawia sex nawet z najblizszą rodziną. Mam małą siostre co ma 6 lat i ona ciagle słyszy krzyk. Jestem w 100% pewny ze tata nie ma nikogo na boku, dodam jeszcze ze mój dziadek miał dokładnie tam samo jak ona, rozszedł sie z babcią i tez ciagle krzyczał i wymyslił ze babcia miała kochanka. Ona potrafi cały dzien krzyczec nie zwaza na to czy patrzy siotra czy nie. Co chwile pali papierosy i jestem przekonany ze ma jakąs chorobe psychiczną bo krzyczy juz ponad pół roku. Wymysla sobie w głowie najwieksze bzdury w które nawet dziecko by nie uwierzyło. Cała najblizsza rodzina mówi ze trzebą ją zaprowadzić na leczenie a gdy jej powiem ze idziemy do psychiatry to mówi ze my jestesmy chorzy psychicznie a ona zdrowa. Zauwazyłem ze ona mysli ze wszyscy ją klamią a my chcemy dla niej dobrze. Poszła z tata do sklepu on zapłacił za towar a ona nakrzyczała na ekspedientkę ze jest jego kochanką bo podobno popatrzała sie na niego. Każdą osobe którą spotka uwaza za kochanke mojego taty. I dodam ze tata nie ma nikogo na boku i to potwierdziła cała rodzina. Pomóżcie co mam robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpula12, Witaj.

Rzeczywiście macie problem. To jakiegoś rodzaju urojenia, nie znam się dokładnie.

Ale na prawdę, dobrze byłoby gdyby mama zgłosiła się jednak do psychiatry, ale skoro nie wyraża takiej chęci...to siłą jej nie zaciągnięcie.

NIe wiem jak wygląda sprawa z przymusowym leczeniem. Jakie warunki musiałyby zaistnieć, żeby jądoprowadzicsiłą, przymusem do lekarza.

Może się jeszcze ktośinny wypowie w tym temacie.

 

Masz rację, Twoja siostra i Ty nie możecie wychowywać się w takich warunkach! Absolutnie!

Jak tata sobie radzi z tą chorą sytuacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata juz sie w ogóle nie odzywa do niej, ona jakby ją ktos nagrał cały czas sie wydziera. Mówił mi kiedys ze chyba nic mu nie zostało tylko sie powiesić, to znaczy ze chodzą mu juz takie mysli po głowie bo kto by to zniusł. Narazie mu pomagam ale mam nadzieje ze to wytrzymamy. A o co chodzi w przymusowym leczeniu? Co mam robić żeby coś takiego dostała? Szkoda mi siostry bo jest naprawde sliczna i inteligentna takiego dziecka chyba nigdzie nie ma, wszystkie panie sie za nią ogladają i mówią ze jest prze piękna. Tylko dlaczego musiała sie urodzić w takim domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientyje to przymusowe leczenie jest mozliwe tylko na podstawie postanowienia sądu. Najlepiej zebrać dowody jakieś nagrania głooswe i zkamery , jjak mam sie źle zachowuuje oraz świadków.

w polsce nagranie z taśmy lub jakjiekolwiek inne jest tylkon dodatkowyym srodkiem dowodowym , natomiast dwód ze śwwiadków jest jednym z wazniejszych dowodó dlatego spełnia w podeujmowaniu postanowienia przez sąd wazniejaszą rolę, Swiadkami mogą byc znajomi rodzia czy nawet ta ekspedientka nze sklepu , do której mama miała pretensję. Możecie ą ubezwłasnowolnnić, ale to sie raczej nie uda poniewaz jednak w pewnym zakresie odpowiada za swoje zachowNIE ALE PRÓBUJCIE UZYSKĆ SĄDOWY NAKAZ LECZENIA,jesli dobrze kojarze to powinno to leżeć w gesti sądu cywilnego. To powinien załątwić twój tato, powinniście iścc do śadu do sekretariatu i tam wam powinni udzielić wszstkich informacji w tym zakresie. Próbujcie jej pomóc bo to wykąncza i ja i was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro uważa, że wy jesteście chorzy a ona zdrowa to dlaczego nie chce iść do lekarza? Powiedz, że pójdziecie wszyscy i lekarz stwierdzi kto się leczyć powinien. Chociaż pewnie jeśli lekarz powie, że to ona wymaga leczenia, to ta pewnie wymyśli, że go namówiliście by tak powiedział. hehe ciężki przypadek. U mnie tez tak było, ale z kolei to tata był zazdrosny. Teraz się uspokoiło. Ale dopiero po tym jak mama chciała się rozwodzić bo już nie mogła znieść tych ciągłych oskarżeń. Tata wtedy zgodził się pojechać do psychiatry, który faktycznie stwierdził jakiś kompleks otella czy jakoś tak. Jeździli wspólnie na terapię, tata brał leki, teraz jest już w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tacie, żeby spróbował zaprowadzić mamę do psychiatry ALBO niech sam pójdzie i przedstawi psychiatrze problem z mamą. On najlepiej doradzi, jak postąpić.

 

To, co twojej mamie dolega to jest choroba psychiczna, którą TRZEBA LECZYĆ. I można !

Tylko mama musi się znależć pod opieką LEKARZA !

 

Oczywiście, nie róbcie takich rzeczy jak nagrywanie mamy, jak ktoś wyżej pisał. W ten sposób przysporzycie większej szkody. A i bez takich "cudacznych" działań lekarz rozpozna chorobę.

 

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×