Skocz do zawartości
Nerwica.com

O uzależnieniu - film


BEJRUT

Rekomendowane odpowiedzi

Złego linka dałeś, oto poprawny: http://www.youtube.com/watch?v=mBiVpcVrpoQ

 

PS. Jest błąd w podpisie pod filmem.

 

Działanie metadonu jest podobne do działania morfiny, choć słabsze. Uzależnieni od heroiny przyjmują na odwyku metadon i benzodiazepiny - leki o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym, stosowane do leczenia np. bezsenności. Do benzodiazepin zaliczają się np. Xanax, Klonopin i Valium, które wprowadzają chorego w stały stan między "jeszcze uzależnieniem" a "już wychodzeniem z nałogu".

 

Benzodiazepiny są środkiem depresyjnym i mogą ujawnić wcześniej niezdiagnozowaną depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest dobry. Ogolnie chodzi mi o uzależnienie od środków psychoaktywnych. Nie znam sie w szczegółach ale ten film mnie przeraził bo jestem uzależniony od alkoholu.

Też przeginałem z tym przez spory okres czasu (kilka lat), dopóki nie dowiedziałem się w czym tkwię - nerwica/depresja. Nie byłem wcześniej po prostu świadomy czegoś takiego jak nerwica. Dopiero pełna informacja i diagnoza była punktem zwrotnym i najzwyczajniej w świecie nie chce mi się pić. SSRI dodatkowo wpłynęły na to, że nie odczuwałem chęci picia, żeby się uspokoić (nie byłem i nie jestem fizycznie uzależniony). Po prostu gasiłem stan psychicznego pobudzenia i przerażenia - tak samo jak benzodiazepiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×