Skocz do zawartości
Nerwica.com

awersja seksualna - przyczyny


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. wiem ze temat jest bardzo intymny ale chciałabym wiedziec czy macie jakies doświadczenia w tym wzgledzie i przede wszystkim jakie są objawy i przyczyny awersji.

 

czy komuś udalo się z tego wyleczyc, czy jest to dozywotnia "alergia" na konkretnego partnera?

 

czy moze wynikac z nierozwiązywanych problemów w związku?

 

kto coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betty_boo, objawem jest niechęć do współżycia... może dotyczyć konkretnej osoby lub istnieć w odniesieniu do kogokolwiek...

przyczyn może być cała masa... również nie rozwiązane konflikty w związku, doświadczenie przemocy na tle seksualnym, brak akceptacji dla swojej orientacji seksualnej... i wiele innych...

ja doświadczyłam takiej awersji z poprzednim partnerem... myślałam że coś z hormonami mam że tak spadło mi libido ale parę miesięcy po rozstaniu libido wróciło... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betty_boo, hmmmm powiedzmy że po 1,5 roku wspólnego życia i mieszkania pod jednym dachem okazało się że byłam okłamywana w wielu kwestiach... główną było to że planowaliśmy ślub, dziecko a tu się okazało że on ma potężne długi i nijak się przyszłości z nim nie da ułożyć... zaczęło się po prostu psuć... ja miałam pretensje że mnie okłamał, on miał pretensje że ja mam pretensje... podświadomie chyba też bałam się ewentualnej ciąży bo po tych wiadomościach byłoby to bardzo nie wskazane, zwłaszcza że eks narzeczony nie kwapił się do spłacenia długów a wręcz zaczął migać się od pracy, ciągle nie było kasy, za to on zawsze miał na piwo... zaczęły się na prawdę nieciekawe akcje. niestety wszystko przez pieniądze... zaczęło docierać do mnie że to nie jest człowiek z którym chcę iść przez życie więc i nie miałam ochoty się z nim kochać, czułam wręcz wstręt... aż wreszcie się rozstaliśmy bo już nic nas nie łączyło :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niechęć czy wręcz awersja do seksu może wynikać z wielu przyczyn o charakterze psychicznym, jak i fizycznym. Wśród przyczyn fizjologicznych wymienia się między innymi: stosowanie leków hormonalnych, np. antykoncepcji hormonalnej, stosowanie hormonalnej terapii zastępczej, choroby pochwy, endometriozy (rozrost błony śluzowej macicy poza jamą macicy), stwardnienie rozsiane, choroby tarczycy, niski poziom glukozy we krwi, wahania hormonów czy palenie tytoniu. Do przyczyn psychogennych zalicza się: nudę w łóżku, obawy przed zajściem w ciążę, ciągły stres, bolesne stosunki seksualne, brak uczuć między partnerami, brak fantazji seksualnych, zadaniowe podejście do seksu, dewiacje seksualne, zaburzenia i choroby psychiczne, np. depresja, psychozy, nerwice, traumy wieku dziecięcego, np. molestowanie seksualne, gwałt, kazirodztwo. Więcej na temat braku ochoty na seks i oziębłości płciowej można przeczytać pod linkiem:

 

http://portal.abczdrowie.pl/ozieblosc-plciowa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy niechęć do widoku nagich osób; obrzydzenie do dotykania swojego penisa podczas masturbacji i zastosowanie pewnej formy masturbacji takiej, by wtedy nie widzieć, ani nie dotykać swojego penisa (a podczas masturbacji w fantazjach nie ma nic związanego z seksem ani z nagością) oraz obrzydzenie do ogólnego widoku cudzych narządów płciowych, do widoku ludzi uprawiających seks i odgłosów wydawanych podczas uprawiania seksu oraz do słuchania rozmów o seksie; chęć zabronienia ludziom uprawiania seksu i chęć wprowadzenia mocnych ograniczeń w dozwolonych rozmowach o seksie oraz chęć zabronienia pokazywania w mediach jakiejkolwiek erotyki świadczą o awersji seksualnej czy mogą świadczyć np. po prostu o antyseksualnych poglądach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×