Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Strach"


waldi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i nie do końca wiedziałem gdzie umieścić pytanie. Spróbuję streścić historię :

 

 

Jestem teraz na studiach, mieszkam z kolegą 3 rok, znamy się długo więcej. Uważamy siebie za najlepszych kumpli. Do niedawna myślałem, że mówimy sobie wszystko bo tak było tylko w moim przypadku! Kumpel znalazł sobie dziewczynę rok temu i zaczęło się. Nie wiem jak nazwać tą chorobę i czym to w ogóle jest. Są już razem rok ale o tym wie tylko nieliczna grupka osób, rodzice kolegi też o tym nie wiedzą... Sytuacja wygląda tak, że jak mają się spotkać w naszym towarzystwie to mój kolega "musi pić alkohol" bo inaczej dostaje paniki "wstydu/strachu/boi się/" że ma kogoś bliskiego. Od niedawna zaczął ciągle zrywać z dziewczyną i wypisywać Jej, że popełni samobójstwo bo nie jest w stanie dalej tak żyć. I właśnie wtedy dowiedziałem się o tym, co mnie zszokowało. Przez prawie rok ich związku nie zauważyłem tego problemu. Nawet w to nie wierze. Z rozmowy z Jego dziewczyną wiem, że nie godzi się na dobrowolne pójście do lekarza, szpitala bo boi się o szpital dla chorych i bycie pośmiewiskiem. Nie wiem kompletnie co robić, iść do Jego rodziców? Na siłę iść gdzieś do psychologa i niech Jego zabiorą? Nie mam pojęcia jak mu pomóc, nie mam w tym doświadczenia a boję się że sam to pomogę w drugą stronę...

 

 

Proszę o jakiekolwiek rady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj twój kolega może się leczyć.a wszyscy nie muszą o tym wiedzieć..do psychiatry..psychologa można iść prywatnie bez rozgłosu..trudno pomóc komuś kto tej pomocy nie chce..jednak jeżeli coś złego się wydarzy jak będziesz się z tym czuł..porozmawiałbxm z jego rodzicami..chociaż możesz stracić kolege..spróbuj porozmawiac z kumplem o wizycie prywatnej gdzieś poza miejscem zamieszkania..lub z jego dziewczyną aby go przekonała..trudno coś radzić komus niebezpośrednio..kumpel ma jakieś lęki..może poradź sie jakiegoś psychologa co robić?do szpitala kieruje lekarz..nawet nie wiemy czy on tam by musiał iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×