Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


Lita

Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestrowałam się tutaj aby móc komus opowiedziec o swoim problemie z ktorym jestem generalnie sama. Mam 19 lat i mam miesiaczna córeczke zawsze ciezko dogadywałam sie z rodzicami mój ojciec o 10 lat był alkoholikiem a moja matka tylko czekała na zbawienie by podją leczenie i słusznie bo to zrobił i wyleczył sie z tego, ale teraz stał sie okrutnym egoistą wyrzucił mnie z domu ( podkreslam ze mam dziecko !) musiałam sie zatrzymac u mojego partnera sądziłam ze to koniec moich problemów ale nie, teście również nie okazali mi przychylnosci także sie chcieli mnie pozbyc. Aktualnie przechodze depresje poporodowa mam dosc swoich problemow a tym bardziej ze nie mam do kogo sie z nimi zwrócic, byłam oczywiscie w miejskim osrodku pomocy rodzinie ale powiedzieli mi ze nie sfinansuja mi domu dla samotnej matki gdzie jeden dzien wynosi az 50 zł! przeliczajac na miesiac wychodzi 1550. Chcemy wynajac mieszkanie ale niestety fundusze nas ograniczaja nie dalibysmy rady płacic mieszkania a tutaj jeszcze wydatki na dziecko.

Próbowałam sie dogadac z rodzicami ze mam taka a nie inna sytuacje ale stwierdzili ze mam isc na ulice, oczywiscie moge tam wejsc z dzieckiem ale z policja, ale wiem jakby to sie skonczyło atmosfera w domu nie byłaby przyjemna ja byłabym ciągle zdenerwowana a nie chce by to odbiło sie na dziecku. Co robić?! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ze smutkiem i łzami w oczach przeczytałam twój post. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to być może spróbowalibyście zamieszkać u kogoś dalszego z rodziny np. dziadkowie, kuzynowie, jakieś ciocie. Może oni będą bardziej wyrozumiali i czuli.

Piszesz, że jesteś z narzeczonym, to bardzo ważne, bo masz w nim oparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możesz w sensie prawnym:

- złożyć w mopsie wniosek o zasiłek dla samotnej matki i zapomogę,

- złożyć wniosek do miasta o przydzielenie mieszkania Tobie i dziecku,

- jeżeli ojciec dziecka nie pracuje, możesz wnieść pozew o alimenty (zapłacą z Funduszu Alimentacyjnego, bądź rodzice ojca dziecka),

- jeżeli byłaś zameldowana, możesz zgłosić na policję (rodzice nie mogą wyrzucić na bruk samotnej matki bez decyzji sądu),

- w związku z depresją poporodową możesz złożyć wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności, w związku z tym możesz otrzymać zasiłek

pielęgnacyjny ze 160 zł - zawsze coś.

 

W sensie zdrowotnym powinnaś leczyć depresję poporodową antydepresantami, bo w twoim przypadku tylko leki pozwolą na ustabilizowanie Twojego stanu.

 

To tyle, co mogę Ci poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×