Skocz do zawartości
Nerwica.com

Armagedon i przepowiednie końca świata.


Xevoc

Koniec Świata nastąpi w wyniku:  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Koniec Świata nastąpi w wyniku:

    • wojny nuklearnej i użycia broni masowego rażenia
      9
    • zimy nuklearnej spowodowanej użyciem głowic jądrowych
      2
    • zderzenia z meteorytem/asteroidą
      6
    • epidemii superwirusa
      2
    • przebiegunowania Ziemi i klęsk żywiołowych
      1
    • powstania czarnej dziury w akceleratorze cząstek
      0
    • zderzenia naszej galaktyki z galaktyką Andromedy
      1
    • wypalenia się zapasów wodoru na słońcu za 5 mld. lat
      7
    • Wielkiego Krachu
      1
    • Wielkiego Chłodu
      1
    • ingerencji Boskiej opisanej w przepowiedniach Biblijnych
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Przepowiedziano już wiele końców świata,ale żaden się nie sprawdził.Jak myślicie po co ludzie głoszą,przepowiadają takie rzeczy? Chęć zarobku,sława,satysfakcja czy może jeszcze coś innego? Chciałbym,abyście wypowiedzieli się na ten temat.

 

Końce Świata,które zostały przepowiedziane :

31 grudnia 999 r.

1412 r.

1960 r.

1970 r.

1996 r.

1997 r.

31 grudnia 1999 r.

1 stycznia 2000 r.

1 stycznia 2001 r.

30 listopada 2001 r.

2004 r.

2005 r.

2006 r.

2007 r.

2008 r.

2009 r.

2010 r.

21 maja 2011 r. o godzinie 18:00

21 października 2011 r.

21 grudnia 2012

2013 r.

2060 r.

2116 r.

13 sierpnia 3114 r.

3797 r.

4772 r.

 

Wypisałem tylko cześć lat których ma być lub miała być apokalipsa,jest tych dat i przepowiedni znacznie więcej.

Jak myślicie jak będzie wyglądał Armagedon? Będzie zgodny z biblią? Czekam na wasze opinie na temat apokalipsy i przepowiedni na temat końca świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bez sensu ten temat trochę i nawet nie wiem czy już takiego nie było

moim zdaniem skoro świat powstawał przez miliardy lat to tak samo będzie umierał i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie proroctwa opisane w Biblii, spełniły się dokładnie tak jak ona to opisywała. Nie ma więc powodu wątpić, że i w przypadku zapowiedzi Armagedonu ma być inaczej. Jednak jeśli chodzi o jego datę, Pismo Święte jej nie podaje. Podaje za to szereg tzw.'znaków' mających bezpośrednio poprzedzać nadejście tego wielkiego dnia np. w 24 rozdziale ewangelii Mateusza, w liście 2 do Tymoteusza 3/1-5 czy chociażby we wspomnianej Apokalipsie. Wszystko wskazuje, że wszystkie one są już wyraźnie widoczne, więc nadejście tego dnia nie może być odległe.

Co ciekawe Biblia też dokładnie określa czym dokładnie jest ten koniec świata; wyjaśnia, że na pewno nie chodzi o zagładę naszej planety, a jedynie o koniec złej zdegenerowanej społeczności ludzkiej (fragmenty Biblii to porównania: Psalm 104/5, Psalm 37/10,11).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem niektóre z przepowiedni i znaków już się spełniają - w jednej wersji michaldy było napisane że samochody będą stać w jeżynach a ludzie nie będą jeździć...albo to że będą pole wykupować .... no i teraz tak już jest mamy mnóstwo samochodów a nie ma za co jeździć...

 

A pierwszym znakiem będzie ten, że wszystkie stworzenia, które żyją, poczną się krwią pocić tak, że krople krwi całe ciało obsiądą i spływać będą z cierpieniem wielkim połączone to będzie.

 

Drugi znak nastąpi wówczas, gdy przemieni się księżyc i pocznie od wschodu się pokazywać, nawodząc lęk i przestrach w sercach ludzkich, iż pokutę czynić będą i modły odprawiać.

 

Trzecim znakiem będzie, gdy słońce księżyc i gwiazdy blaskiem czerwonym zalśnią, jako krew, a ludzie w rozpaczy ręce załamywać będą i oczy z żałości ku niebu podnosić zaczną, jak okazanie żalu.

 

Jako czwarty znak Bóg ześle posuchę na ziemię tak wielką, że drzewa i wszelkie rośliny wyschną zupełnie, a rozpacz bezbrzeżna ogarnie lud który w lęku i trwodze pokutować będzie.

Piątym znakiem będzie ten, gdy ziemia w wielu miejscach, zapadać się zacznie, w miejscach zapadłych zaś wyjdą ognie i dymy, ludzie zaś zwątpią o wszystkim i śmierci czekać będą.

 

Szósty znak, gdy wody wystąpią z brzegów i żywym płomieniem palić zaczną, a ludzie umierać będą ze strachu, nie mogąc umrzeć naprawdę.

 

Siódmym i ostatnim znakiem będzie ten, gdy poruszy się powierzchnia ziemi, gdy góry i pagórki równać się będą i zapadać, a ludzie nie będą wiedzieli nawet, gdzie się znajdują i w przestrachu kręcić się poczną jak błędne owce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, Świadkowie Jehowy są znani z tego, że ten nadchodzący koniec świata to zwiastują już ho ho i jeszcze dłużej i jakoś figa im z tego wychodzi. Teraz najbliższy ma być 11 października bieżącego roku, bo ten klecha Harold Camping pomylił się w obliczeniach, a później 21 grudnia 2012, bo Majowie tak przewidzieli. :P Końców świata ogółem przeżyłem już 14 łącznie z problemem roku 2000 zwanym inaczej pluskwą milenijną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zwyczajnie ludzie sami sobie zgotują koniec świata swoją "mądrością" i przeciwstawianiem się prawom przyrody, udoskonalaniem natury. Cywilizacja zginie na skutek bezmyślnych zachowań, typu wycinanie lasów równikowych, zaśmiecanie środowiska, zatruwanie wody, wytwarzanie sztucznych substancji które potem spożywamy. Niszczymy zdrowie, środowisko, doprowadzamy do zmian klimatycznych, trąb powietrznych , tsunami, suszy i powodzi. Czego więcej trzeba? No chyba, ze jeszcze jakiś fajny wirus się zmutuje i zabije większość ludzkości tej wychowanej na antybiotykach. No i wszystko zacznie się od początku. W starożytności ginęły całe cywilizacje. Do tej pory podziwiamy mądrość Majów i Azteków ich poziom rozwoju. Poźniej gdzieś to przepadło i z nami będzie to samo :smile: Nieraz w wyobraźni mam taki obrazek. Bóg, który stworzył człowieka na swoje podobieństwo mówiący : stop - człowieku już za bardzo zbliżyłeś się do mojej doskonałości, najwyższy czas ci przerwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem powiedzenie że najgorszy jest pierwszy koniec świata, a potem już się człowiek przyzwyczaj :lol:

Teoretycznie może kiedyś nastąpi koniec obecnego wszechświata, ale to raczej za miliardy lat będzie, a może po prostu materia się rozproszy, nie wiem jakie są aktualne wyliczenia.

 

Natomiast w przypadku Ziemi prędzej czy później jakaś większa asteroida może zagrozić naszej cywilizacji, ale chyba najbliższa możliwa okazja za jakieś 20 lat dopiero ;)

 

Ale zabawne że ludzie na podstawie różnych dat wyliczają niestworzone historie, a sam kalendarz jest pojęciem całkowicie umownym. Równie dobrze by można liczyć lata od zagłady dinozaurów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cały ten armagedon ma zachęcić ludzi do wydawania pieniędzy trzymanych pod poduszką na cięzkie czasy. Po co się martwić co będzie w grudniu 2012 roku, co będzie to będzie, na asteroidę jeszcze nie wymyślili sposobu, więc i winnym nie można być że się nic nie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne dane: 200 cywilizacji kłębi się na niebie i mają co do Ziemi konkretne plany.

Dlatego: Nie będzie uderzenia komety czy meteorytu. Nie będzie także zezwolenia co do wojny nuklearnej.

Natomiast nie wyklucza się jakieś formy depopulacji.

Depopulację chcą przeprowadzić zarówno "dobrzy" jak i "źli".

Inne będą tylko jej kryteria i inne metody. W obu wersjach moje wcielenie obecne raczej idzie do kasacji, ale nie jestem z tego powodu przygnębiony. Zalecam Wam życie chwilą teraźniejszą, docenianie życia, a nie zmartwienia typu, co będzie za 30 lat.

Jeśli będzie jakaś pandemia to będzie to dzieło "złych", a "dobrzy" udadzą, że niby nie mogą się wtrącać. Planowane pandemie nie dotyczą forumowiczów forum nerwica!

Zaakceptowanie regulaminu forum wiąże się z automatyczną ochroną przed pandemiami

(to info dla ew. paranoików których cenię i szanuję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depopulacje to my przezywamy obecnie w Polsce a za kilkanaście kilkadziesiąt lat to już w ogóle będzie tragedia Polska może przestać istnieć a nasze zaludnienie będzie takie jak na Islandii jak utrzymają się tendencje demograficzne i nie potrzebne będą żadne katastrofy. Na szczęście ja już wtedy nie będę żył nie będę miał potomków to mam to w dupie, emerytury nie dostane jak większość ale do niej nie dożyje pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy poza urzędnikami albo wyemigrują albo wymrą a urzędnicy będą rządzić sami sobie tylko chyba już kasy nie będą mieli skąd brać bo podatników nie będzie. ;) na zalew imigrantów do Polski nie ma co liczyć bo u nas socjalu nie ma a po to oni głównie przybywają zwłaszcza ci muzułmanie i czarni, może właśnie biali zrobią se z Polski mekkę ;) gdy na zachodzie Europy będą oni mniejszością lub wprowadzą tam szariat, to jedyna szansa dla Polski zostać białą oazą bez muzułmanów,ale to chyba zbyt optymistyczne patrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latynosi są na pewno o wiele lepsi od muzułmanów( bo to najgorsi z najgorszych nie dość że nie pracują to jeszcze ze swoją chorą religią się panoszą i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa demokracji, praw człowieka)

Pracowałem kiedyś z Latynosami z Brazylii, Kolumbii nie są może tak pracowici jak ludzie z Europy wschodniej ale przynajmniej mili, weseli i nieszkodliwi no i chrześcijanie. Dobrzy by byli tez emigranci z Europy wschodniej Ukrainy, Rosji są zwykle pracowici czasem trochę za dużo wypiją, lubią się bić ale w sumie b podobni do Polaków, no i Chińczycy jak i cały daleki wschód też są o.k. No ale do tak biednej Polski która nawet dachu na stadionie narodowym nie potrafią zasunąć nikt nie chce przybywać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co sie wyprawia to wogole jest jedna wielka glupota , jak mozna w TV dawac takie reklamy o koncu swiata np. media markt .. no bez przesady.. przestrzegają nas czy kpią z naszego strachu?? bo wydaje mi sie ze kpią.. niektorzy ludzie sa podatni na takie rzeczy i boja sie jak cholera.. wedlug mnie jesli nie bedzie (a pewnie nie bedzie) tego calego konca swiata 21 grudnia to powinni wyplacac jakies odszkodowania bo strasza oni tylko ludzi.. i co z tego maja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×