Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam psychotropy przez 5 miesięcy. Z perspektywy czasu uważam, że działały na mnie jak placebo, mam przy sobie, jestem zdrowa, nie mam, od razu atak paniki lub histerii. Ale wtedy byłam przekonana że mi pomagają. Dzięki nim zdecydowałam się na terapię i po woli wychodzę na prostą. Nie staję po żadnej stronie, opisuję tylko własne doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna dieta cud! tylko normalne racjonalne żywienie , kazdy lekarz ci to powie ! opiera się na spożywaniu większej ilości węglowodanów ! i w ten sposób stabilizuje poziom serotoniny .Żeby wyjśc z nerwicy potrzeba również odpowiedniego odżywiania TO BARDZO WAŻNE ! poczytaj sobie temat dieta a depresja ,tam wszystko opisuje nie chce mi sie jeszcze raz tego przytaczac . Jedynie wpiszę jeden link http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/dieta-w-chorobie/wzmocnij-nerwy,1503_5909.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz.. nie zobaczyłam Twojego pytania wcześniej :oops:

To analiza pierwiastkowa włosów. Przychodzi pan z biomolmed i wycina Ci chyba 4 paski włosów. Nic nie widać. jest umiejętnie wycięte. Wypełnia się ankietę dotyczącą swojego stanu zdrowia, różnych objawów i sposobu odżywiania. Za badanie płaci się 235zł. Drogo, ale warto. Wyniki badania przysłane są pocztą. Przychodzi cała książeczka dotycząca badanego organizmu. Wychodzi na jaw wszystko. Problemy z narządami, zła dieta, samopoczucie. Określanie typu przemiany materii. Przedstawione są za pomocą wykresów proporcje między pierwiastkami, sama ilość danych pierwiastków w organizmie. Potem wytłumaczone są problemy jakie może stworzyć niedobór/ nadmiar jakiegoś pierwiastka. Porady dotyczące diety.

Potem przychodzi znów ten sam człowiek i sprzedaje Ci suplementy diety, aby uzupełnić niedobory.

Tutaj jest może więcej: www.biomol.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) dostalam od lekarza lek rexetin ale mialam go brac 20mg mimo to zaczelam od 10 po tygodniu zwiekszylam do 20 i zle sie czółam serducho walilo jak mlot dusznosci,jakos dziwnie mi na tym serduchu jak by bylo obolale miał ktos z was tak co to moze bys skutek uboczny odpiszcie prosze.Mam isc do lekarza we wtorek moze on mi cos powie:( lek ten zarzywam trzeci tydzien ale poprawy jeszcze nie odczowam.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzena ja biore rexetin od ponad pol roku, poprawe w zachownaiu zauwazylam po jakims miesiacu. Na początku strasznie zle sie po nim czulam zawroty glowy, kołatanie serca, bezsennosc -w ciagu 2 tyg przespalam z 4 godz a mimo to chodzilam jeszce na zajecia jak jakis robot hehe. Przytylam troche nie wiem czy jest to zwiazane z lekami czy nie..., bezsennosc w nocy a sennosc w dzien nadal mam - z bezsennoscia w nocy radze sobie za pomoca lekow;/ niezbyt mnie cieszy takie rozwiazanie ale musze jakos funkcjonowac a moj lekarz mowi ze nie widzi potrzeby zmiany leku...sama nie wiem ogolnie to czuje sie lepiej psychicznie ale fizycznie zcasem kiepsko. Prawda o psychotropach jest taka ze na jedno pomagaja a na inne szkodza. A co do Diet to trzymam taka jak byla opisana w linku powyzej a i tak depra mnie dopadla pozdroooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliska mi osoba leczy się na depresje, trudny to dla nas temat, ja chce wiedziec o tej chorobie jak najwiecej. przyjmuje leki, no i zauwazam rozne objawy z tego powodu, typu sennosc, dysfunkcja seksualna, co do tego drugiego to jest to rzecz wazna, dlatego chcialabym wiedziec, czy po pewnym czasie, np przy zmniejszeniu dawek leku czy zupelnym zaprzestaniu te objawy mijaja i nie pozostawiaja po sobie sladu? no i ciekawi mnie rowiez jak sie ma zazywanie lekow do np palenia papierosow i innych oraz picia alkoholu.

Wdzieczna bede za wasza pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

jak zawsze wszystko bardzo indywidulanie, tzn - jedni mogą dalej wypić piwo, inni nie (jak ja), ogólnie oczywiście picie niewskazane.

Papierosy? Czasem pojawia się niechęć do palenia, ale to chyba rzadkość.

Dysfunkcja seksualna - zazwyczaj tak, ale przechodzi po odstawieniu leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz co do palenia ro nie ma ono wplywu na antydepresanty natomiast pic nie wolno-alkoholu!!!

 

co do lekow to sa rozne ale teraz na rynku sa nowe leki wiec nie powinny one powodowac wiele dzialan ubocznych szczegolnie polecam leki typu SSRI !!! ja biore oropram i zanych skutkow ubocznych nie widze, tak wiec to zalezy od organizmu i od leku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko wyłażą mi garściami włosy obłęd no i dostałam pryszczy takich bolących jakbym dojrzewała ;) a mam to dawno za sobą ;) poza tym nawet jako nastolatka nie miałam trądziku itp rzeczy. a teraz przetłuszczają mi się koszmarnie włosy wypadają no i te pryszcze mieliście tak od leków macie jakieś pomysły co z tym zrobić??? a może badania powinnam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie ktos kto tez to odczuwa , sluchaj ja tez tak mam biore leki 3 miesiace i tragedia jest z dnia na dzien , spie po 14 godzin a mimo to jestem padnieta i tez nie chce mi sie ani gadac ani sluchac!!

zmienilam psychiatre i leki chyba tez zmienie bo tak byc nie powinno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten sam problem i nawet pojechałam do neurologa z tą dolegliwością. U mnie stwierdził on "drżenie samoistne" zalecił magnez 3x1 i Hydroksyzynę w dawce 1/2-1/2-1 (0,25mg) i przeszło. Być może u Ciebie jest to samo. Postaraj się o konsultację neurologiczną bo wiem, że jest to uciążliwa dolegliwość. Pozdrawiam i życzę powodzenia. (acha! na tej hydroksyzynie jestem do dzisiaj od dwóch lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znoszę calkiem dobrze luxete.Biore ją od miesiaca. Zaczelam od połówki, żeby nie odczuwac tak skutkow ubocznych, po 4 dniach brałam cala. Ze skutkow ubocznych : trochę zaściskałam po nim szczęke i na poczatku mialam taki okres ze zaciskalam miesnie nóg, np. jak siedzialam. To co mi się nie podoba w tym leku to to ze bardzo duzo śpie teraz, czasem jak poloze się o 2 w nocy do spie do 3 po popołudniu;) i zanim wezme kolejna dawke to nie chce mi się z lozka wychodzic. A zalety? Czuje ze mam dzieki temu lekowi, jakas blokade w mozgu, takie jakby otepienie, jestem o wiele mniej nerwowa, nie mam już ataku serca na dźwięk telefonu czy pukanie do drzwi. Wie cna to mi pomogl. Nie mam już natloku mysli w glowie, mam jakby pustke teraz, nie rozmyslam ciagle o czyms. Nie ma gonitwy mysli. W poniedziałek zrobie 1 test czy dziala na lęk przed ludzmi Bo od miesica z domu nie wychodze:) Zamierzam wziasc jeszcze 1 opakowanie, żeby przekonac się czy lek jest skuteczny ba fobie społeczna. Ale w domu dziala, bo jestem coraz bardziej wygdana. Choć i tak mysle ze soraxat jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwiększyłam dawkę efectinu na 150 mg powstały u mnie nieprzyjemne szumy w uszach i w głowie, zmniejszyłam dawkę na 75 mg zazywam biliobil a szumy nie przechodzą, czy zną ktoś jakich skuteczny srodek na tę nieprzyjemną dolegliwość

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:52 pm ]

czy ktoś brał kroplówki na szumy uszne i czy pomogły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×