Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychotropy a ciąża


taliju

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez chcialbym urodzic dziecko heh..:) a nie moge (byc mezczyzna heh:)

no mi sie wydaje ze trzeba isc do lekarza i raczej odstawic leki..przeciez wszytko sie wyrownuje w czasie ciazy i powino wrocic do normy mija depresja i nerwica..:) ale podbno nie zawsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo z mężem pragniemy dziecka, obydwoje bierzemy psychotropy ja biore Sertagen i xanaks na "Lęki" urodziłam się z wadą serca i mama zawsze w mawia mi, że moje dziecko też może się urodzić chore, ale ja w to nie wierze, chociażby odstawiłam niedawno lek seroxat i wszystko zaczynało się od nowa gdybym natomiast była w ciąży pewnie bym się już tak nie bała ale najpierw musze wrócić do swej wagi poprzedniej po seroxacie wiem tyle, że porodu się tak nie boje bo będe mieć ewentualnie cesarke. I też wierze, że mimo wszystko jak nam się uda to wszystko minie. Bo narazie też zabieram wszystkich ze sobą kto przy mnie jest i żeby się ruszyć z domu.

Ale mam jedno pytanie czy ja nawet gdym odstawiła w trakcie ciąży lek albo wcześniej a mój mąż nie czy to nie zadziała jakoś inaczej na płód jeśli mój mąż będzie brał dalej psychotropy, chociaż ja np. nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak się bierze leki w ciąży powinno to być konsultowane z ginekologiem i psychiatrą.

Ja ratowałam się w ciąży relanium a potem brałam deprim.

Moje dziecko urodziło się zdrowe i tak jest nadal a ma już 5 lat.

Jak miałam lęki w ciąży to nie dość że miałam rzyganko to jeszcze brzuch mi twardniał co na pewno nie było dobre dla dziecka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem kazda z was chce byc matka ale jakie macie prawo wiedzac ze jestescie osobami niezrownazonymi psychicznie podejmowac decyzje posiadania dziecka wy sie nigdy z tego nie wyleczycie ja jestem corka schizofreniczki i nie ona ale jej choroba doprowadza do rozpadu mojego zycia i niszczy mnie psychicznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana angel166, schizofrenia to jedna a nerwica (lub depresja) to drugie! Pytasz jakie mamy prawo podejmować decyzję o dziecku? Otóż mamy zwykłe ludzkie prawo. Osoby z nerwicą i depresją mogą być dobrymi matkami, a osoby zdrowe mogą być matkami złymi, więc nie ma co uogólniać. Co do schizofrenii to nie wiem więc nie będę się na ten temat wypowiadać. Ale uważam, że Twój post jest bardzo nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem kazda z was chce byc matka ale jakie macie prawo wiedzac ze jestescie osobami niezrownazonymi psychicznie podejmowac decyzje posiadania dziecka wy sie nigdy z tego nie wyleczycie ja jestem corka schizofreniczki i nie ona ale jej choroba doprowadza do rozpadu mojego zycia i niszczy mnie psychicznie!!!

 

Widocznie moja droga...nie rozumiesz osób z takimi przypadłościami jak my czy twoja mama, a dla niej w szczególności, że powinnaś być wyrozumiała bo ona bardziej cierpi niż ty...chociaż nazwiesz tekiego kogoś wariat...czy co inne..bez obrazy ale wszstkie mamy prawo do tego byśmy miałe dzieci i ja wierze, że ja będe dobrą mamą najlepszą jaką potrafie... Ps. i nie wiem po co zapisałaś się na te forum skoro nie rozumiesz takich osób... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jestem zdrowa i nie biore lekow. Moj chlopak od 3 lat bierze leki na nerwice natrectw, nie pamietam dokladnie nazw, sprawdze jutro i napisze. Czy na okres kiedy bedziemy starali sie o dziecko musi odstawic leki? czy jesli zajde w ciaze to to ze bral wczesniej te leki ma wplyw na zdrowie dziecka?

Bierze dwa razy po 3 tabletki: na litere S , D i chyba X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdrowa i nie biore lekow. Moj chlopak od 3 lat bierze leki na nerwice natrectw, nie pamietam dokladnie nazw, sprawdze jutro i napisze. Czy na okres kiedy bedziemy starali sie o dziecko musi odstawic leki? czy jesli zajde w ciaze to to ze bral wczesniej te leki ma wplyw na zdrowie dziecka?

Bierze dwa razy po 3 tabletki: na litere S , D i chyba X :)

 

Ja mam podobną sytuacje, tyle, że ja biore leki i jestem gotowa odstawić pomimo lęków, byle mieć dziecko bo bardzo pragne... ;) I podobnie jak ty mój mąż bierze leki psychotropowe więc, nawet zapomniałam się spytać lekarza więc ja ci nic nie pomoge bo sama jestem w tej sytuacji.

Wiem, że ja mam odstawić psychotropowe, ale np. na serce bo jestem po operacji moge brać lekarstawa na serce najlepiej w drugim trymestrze ciąży???????

 

Mój lekarz powiedział, że jeśli chcę zajść w ciążę to muszę odstawić leki i odczekać najlepiej dwa cykle miesiączkowe...

 

Mnie nic takiego nie powiedział mój lekarz, chociaż co nie którzy podobnie kurcze więc jak to w końcu jest z tymi lekami, nie które z was mówiły, że ratowaliście się czasem Rellanium w ttrakcie ciąży????

 

Dajcie jakieś rady....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie 16tc i przychodza takie lęki i napady płaczu,ze nic innego nie robie jak siedze w kącie i sie marze juz nie daje sobie rady psychicznie :(

jakie bralyscie leki i jak czesto mozna je zazywac?

jak narazie biore relanium 2mg raz dziennie ale nie dziala a jestem juz na skraju :(

naprawde jest bardzo zle, boje sie wszystkiego a najbardziej tego,ze wykoncze wlasne dziecko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych.. jak zaszłam w ciążę odstawiłam Asentrę i Doxepinę... Efekt opłakany,poza tym że dziecko jest wcześniakiem to zdrowy

rodziłamsn 9 miesięcy temu i nadal nie mogę dojść do siebie

Odstawiłam leki jak tylko dowiedziałam się o ciąży... Z dnia na dzień ...

 

---- EDIT ----

 

PS. leczę się już ponad 7 lat

 

---- EDIT ----

 

PS. leczę się już ponad 7 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melisa nie zastąpi relanium. A co lekarz na to? Staraj się brać przynajmniej jak najmniej jeżeli musisz. A może uda się zebrać tak w sobie by nie brać wcale?

 

---- EDIT ----

 

Tak tylko dodam, że absolutnie nie neguje picia melisy, rumianku, czegokolwiek - nawet jeżeli dzięki temu choć trochę zmniejszymy branie benzodiazepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej...dziwie sie ze macie lęki w czasie ciazy ??? ja pamietam odstawiłam leki w listopadzie a w lutym zaszłam w ciaze i przez 9 miesiecy zapomniłam wogole ze mam jakos nerwice chyba dlatgo ze moj zryty beret(sory ale tak jest hihihi :D )skupiał sie na donoszeniu zdrowego dziecka tak mi sie wydaje!!! zreszta tak mi lekarz mowił....a lęki wrociły z podwojnym naterzeniem 1,5 roku bo urodzeniu dziecka....to i tak dała mi odetchnac ta p..............nerwica!@!!! pozdrawiam ale mysle ze jak sie wspomozecie jakims lekami to nic sie nie stanie!!!!! a to ze bedziecie sie cały czas gorzej czuc ,bac i lękac moze o wiele gorzej wpłynac na dziecko.....chociaz lepiej nie brac wogole tych tabletek ale jak nie dajecie rady to niestety trzeba....pozdrawiam bedzie dobrze :P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×