Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy NN czy jestem potworem? :(


softy_girl

Rekomendowane odpowiedzi

Z NN zmagam się już od dziecka, ale nigdy nie była tak nasilona. Mylę już fakty z fikcją...Ostatnio chciałam się przytulić do swojej kochanej mamy, ale nagle zaczęłam myśleć że ja nie chcę tylko się przytulić tylko zrobić jej coś ZŁEGO (chodzi o jakieś zboczeństwa, o których ciężko mi mówić). Dodam, że mamę kocham jak nikogo na świecie oraz, że nawet teraz kiedy to piszę płacze i się trzęsę, ale to było takie realistyczne. Nie wiem już co jest rzeczywistością, a co fikcją. POMOCY! :-| Co mam zrobic żeby wbić sobie do głowy, że nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj softy_girl.

Ja miałam tak z moją ukochaną córcią (natręctwa pedofilskie) to dopiero daje w kość. Na szczęście udaje mi się to lekceważyć i jest dużo lepiej. Byłam kłębkiem nerwów, płakałam całymi dniami i zadręczałam się, dopóki nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Teraz dzięki pomocy psychologa, który wytłumaczył mi, że na pewno nic złego córci nie zrobię, a to są tylko ukryte emocje które w taki okropny sposób się manifestują, bo tu znalazły swoje swoje ujście. Psycholog mówi to co wszyscy, że należy te myśli lekceważyć (a jest to bardzo trudne) ale jak się uda raz i drugi to potem jest dużo łatwiej.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, to nie jest choroba psychiczna, ale potrafi zrobić piekło w głowie. Na pewno nic nie zrobisz nikomu. Jeśli nie dajesz już rady idź do psychiatry i może Ci zaproponować pomoc farmakologiczną. Mi jeszcze wracają myśli, ale są już znacznie rzadziej.

Staraj się nie oglądać programów przedstawiających przemoc-szczerze to przed NN nie zdawałam sobie sprawy ile tego jest w mediach.

I przede wszystkim spraw aby w Twoim życiu nie było nudy-znajdź sobie hobby-zajmuj czymś myśli, a zobaczysz, że będziesz się kiedyś z tego śmiała .

Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmagam się z tym samym i bardzo dobrze wiem, co czujesz. Potrafię sobie wmówić tysiące obrzydliwych rzeczy, a potem jeszcze w nie 'uwierzyć'. Wiem,że to nic nie znaczy, że to się nie stało, ale jednak moje dwutorowe myślenie działa. Wmówiłam sobie, że mam chorobę psychiczną i na pewno robię coś złego, a później tego nie pamiętam. Tym bardziej,że przez natrętne myśli potrafię to sobie wyobrazić, docierają do mnie jakieś skrawki i potem pożywka dla natręctw gotowa.

 

Co mogę Ci poradzić z własnych doświadczeń w tym względzie - faktycznie, jak ktoś wyżej napisał, unikaj programów związanych z przemocą oraz z treściami na punkcie których pojawiają się natręctwa. Ignorowanie myśli to nie taka prosta sprawa, ale daje się to łatwo zrobić, kiedy maksymalnie zapełniasz sobie czas, nauką, spotkaniami z przyjaciółmi, jakąś małą przyjemnością typu zakupy, fryzjer. Coś co oderwie Twoje myśli, sprawi, że Twoje samopoczucie się poprawi. Nie szczędź sobie odrobiny zdrowego egoizmu i szukaj pomocy. Mnie to dziadostwo zaatakowało też jakoś w wieku 16 lat i największą głupotą jaką zrobiłam to udawanie przed bliskimi, że nic się nie dzieje,tłumienie tego w sobie, a co gorsza nieszukanie pomocy u specjalisty.

 

Trzymam za Ciebie kciuki. Znajdź w sobie siłę, bliską Ci osobę i nie wstydź się tego, bo to nie Ty a natręctwa wymyślają te wszystkie obrzydliwe rzeczy. Pokonaj tą nerwicę drobnymi krokami, śmiejąc się z niej i umniejszając w swojej głowie wagę tego, że takie a nie inne rzeczy przychodzą do głowy. Po prostu ośmiesz te natręctwa w swoich oczach. Mi nie zawsze wychodzi, ale każdy sukces sprawia, że wierzę, że z tym można wygrać.

 

Uda nam się! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×