Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam forumowicze..


I Stay Here...

Rekomendowane odpowiedzi

mam na imię Amelia i mam 21 lat, zainspirował mnie temat dotyczący depresji, od półtora roku moje problemy poszły górą.Prowadzę firmę i uchodzę za osobę psychicznie twardą aczkolwiek moja psychika to kompletny paradoks.Po próbie samobójczej znalazłam się w szpitalu psychiatrycznym gdzie przez miesiąc przyjmowałam leki psychotropowe.. mieszkam sama gdyż przez moja depresje mężczyzna, którego kocham odszedł a rodzice poszli w dwa kierunki.Po pół roku przyjmowania leków zaczęłam postrzegać świat tak jak tego chciałam w pełni miłości aczkolwiek próbowałam już zaprzestać stosowania leków i stan depresji natychmiast powrócił dzięki czemu problemy znów zaczęły narastać nawet najbliższy przyjaciel odwrócił się ode mnie..lekarz twierdzi, że leki przestaje się brać stopniowo ale czy kiedykolwiek moje nastawienie do świata się zmieni kiedy organizm będzie odczuwał brak hormonów szczęścia????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagłe zaprzestanie przyjmowania leków psychotropowych w przypadku zauważalanej poprawy to dość typowy błąd pośród pacjentów, którzy leczą się z powodu depresji. Rozentuzjazmowani podejmują decyzję podyktowaną nagłym przypływem optymizmu, aby odstawić leki, gdyż uważają, że już wyzdrowieli. Tymczasem od tej chwili leki należy przyjmować jeszcze przez około pół roku, aby utrwalić efekt kliniczny. No i odstawia się je stopniowo, bo można się w przeciwnym razie borykać z zespołem abstynencyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumię, że jest to choroba, wymagająca czasu aczkolwiek czy to cokolwiek zmieni jeśli przestane stosować leki stopniowo?? organizm mimo wszystko będzie odczuwał ich brak i czy to możliwe, że to jedynie leki sprawiają, że jesteśmy zupełnie kimś innym??

 

-- 22 sie 2011, 09:06 --

 

chciałabym spostrzegać świat tak jak podczas przyjmowania leków ale boję się, że kiedy odstawię leki znów stracę najbliższych i najcenniejsze wartości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie warto spieszyć się z decyzją o całkowitym odstawieniu leków, bo jest szansa, że po ich odstawieniu objawy choroby natychmiast powrócą.

 

To zależy czy depresja jest spowodowana przez czynniki neurobiologiczne czy emocjonalne, społeczne.

 

Według modelu neurochemicznego przyczyną depresji może być niedobór pewnych amin biogennych. Hipotezy na temat neurochemicznego podłoża depresji dotyczą głównie spadku poziomu norepinefryny (inaczej noradrenaliny; hipoteza katecholaminowa) oraz serotoniny (hipoteza serotoninowa). Obniżenie poziomu tych amin biogennych powoduje pojawienie się deficytów motywacyjnych.

 

A w takim wypadku pomoże głównie farmakologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkąd pamiętam borykałam się ze słabością psychiczną i niedowartościowaniem z przyczyn społecznych i uczuciowych do tego przychodził lęk przed ludzmi pozytywne nastwaienie było tylko sporadyczną częścią mojego umysłu niepraktykowaną przez lęk.. niestety pochodzę z rodziny patologicznej więc czynniki neurobiologiczne nie są wykluczone, nie wykluczam jednak tego, iż mój stan kiedykolwiek ulegniej stałej zmianie bez przyjmowania leków.Farmakologia owszem to jest odpowiedz czysto chemiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Stay Here...,

A rozwazaas psychoterapie moze to w jakiś by ci pomogło, stopniowo bys zeszła z leków jednoczesie prowadzac psychoterapią, i jak chemia by przestala działac to moze twój podwyzszony nastrój by został dzięki psychoterapi,

moim zdanem charakteru nie da sie całkowicie zminc , ale mozna spróbować zmodyfikowac, próbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×