Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nienawiść do siebie, zaburzenia odżywiania, depresja


tegessmeges

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i od zawsze miałam wiele kompleksów przede wszystkim ze swoją figurą, myślałam, że jeżeli schudnę to one miną. Jeszcze w maju przy wzroście 164 ważyłam 50 kg, a obecnie przy tym samym wzroście ważę 42 kg. Udało się schudnąć, ale nadal nienawidzę siebie. Obsesyjnie liczę kalorie, zazdroszczę tym, co jedzą co chcą, w internecie oglądam zdjęcia różnych smakołyków. Jest jedna ważna sprawa, mam 16 lat a jeszcze nigdy nie miałam miesiączki, ani wtedy, gdy byłam grubsza, ani teraz. W ogóle wyglądam jak dwunastolatka, mam mały biust. Czuję się jakaś wybrakowana, beznadziejna. Być może będzie czekała mnie terapia hormonalna. To wszystko nie daje mi żyć, czuję się jak ktoś nienormalny, gorszy. Ciągle płaczę, jestem przygnębiona, nie mam siły wstać z łóżka, ubrać się, wyjść ze znajomymi. Czuję pogardę i obżydzenie do samej siebie. nie wiem jak mam się z tym uporać, potrzebowałam po prostu miejsca gdzie mogę się wygadać. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tegessmeges, proponowałabym wygadać się psychiatrze i psychoterapeucie bo tylko oni są w stanie Ci w tej sytuacji pomóc.

Ważysz stanowczo za mało i nie dziwię się że nie masz miesiączki w związku z tym... jesteś zagłodzona więc Twój organizm nie zgadza się na reprodukcję. Sama widzisz ile szkody wyrządziłaś sobie głodzą się, bo odchudzaniem tego już nazwać nie można...

Idź do lekarza... to nic strasznego. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta leczenie tylko może Ci pomóc,masz poważne problemy nie lekceważ tego!bo będzie gorzej.Psychiatra terapia są w Twoim przypadku niezbędne.Samo wygadanie nie załatwia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaburzenia jedzenia (anoreksja, bulimia), niejednokrotnie doprowadzają do zaburzenia miesiączkowania, bardzo często miesiączka całkowicie zanika lub nie pojawia się, gdyż anoreksja i bulimia to choroba głównie młodych dziewczyn.

Jestem facetem, mam 18 lat. Jeszcze pół roku temu cierpiałem na anoreksje bulimiczną. Przy wzroście 183 ważyłem tylko 49 kilogramów.

Powiem Ci jedno. Zaburzenia odżywiania to poważna sprawa. Ja trafiłem do szpitala bo wymiotowałem już krwią. Moje wyniki badań były koszmarne. Ta choroba potrafi rozregulować i wyniszczyć organizm więc jak najszybciej udaj się do psychiatry. On będzie wiedział co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×