Skocz do zawartości
Nerwica.com

coś dla słuchowców...


mniszka

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś bardzo lubiłam kasety Ewy Foley o uzdrawianiu kolorami. Nie sięgnęłabym po nie, gdyby nie mój ówczesny psycholog. Uzdrawianie czakr mocą energii kolorów wydawało mi się czymś "sekciarskim". Kiedy jednak przełamałam swój negatywny stosunek, owe wizualizacje bardzo mi pomogły. Codzienne słuchanie przyniosło długofalowe, nieoczekiwane efekty. Obecnie brakuje mi takich głębokich relaksacji. Chciałam kupić coś podobnego sobie i moim bliskim, ale okładki takich prowadzonych medytacji są odstraszająco kiczowate. Czy ktoś, kto nie interesuje się magią świec i generalnie ruchem New Age, może znaleźć jakąś rzetelną pomoc?

A idąc dalej tym tropem, czy kupilibyście na moim miejscu plik audio z afirmacjami, pomagającymi zwalczać stres, wyjść z depresji, radzić sobie z nerwicą lękową albo podwyższyć samoocenę? Gdy słuchałam medytacji Ewy Foley byłam w liceum, a obecnie wieloma rzeczami jestem zniechęcona i znudzona, co raczej utrudnia ich działanie :/ Generalnie ile można słuchać tej samej kasety o kolorach...

 

Czy są gdzieś w necie polskojęzyczne afirmacje i czy warto je Waszym zdaniem kupić?

 

dzięki za odpowiedzi :),

 

pozdrawiam,

mniszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo słyszałem że afirmacje nie pomagają, mi też nigdy nie pomogły.

Chyba że afirmacja "znajdę rozwiązanie swojego problemu"

Ale nie afirmacja typu "jestem zdrowa"

 

Chociaż mogą poprawić samopoczucie i chęć do działania ale problemu prawdopodobnie nie rozwiążą (chyba że efekt placebo).

 

No dobra, nie powinny zaszkodzić ale na cuda po nich bym nie liczył, POLECAM jako dodatek a nie główny składnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi,

 

faktycznie, chodziło mi o takie afirmacje nie tylko poprawiające ogólne samopoczucie, ale zaprojektowane przez jakiegoś psychologa pomocniczo do słuchania np. przy nerwicy natręctw. Ewa Foley miała nagrania właśnie relaksacyjne, ogólnie poprawiające nastrój. Działały :> ! Pomyślałam natomiast o takich, które pomagają przy konkretniejszych przypadłościach. No i, oczywiście, nie służą jako jedyne remedium, nie zastąpią innych działań terapeutycznych, ale są nakierowane np. na wsparcie osoby po traumatycznym wydarzeniu, dodatkowo przy pozbywaniu się fobii, etc. Zastanawiałam się, czy coś takiego można nabyć w Polsce.

 

Co do CHAD to trudno mi sobie wyobrazić, jak takie afirmacje czy też odpowiednie dźwięki miałyby pomóc :(. Niemniej wszędzie tam, gdzie można już zastąpić farmaceutyki czymś innym, to takie nagrania audio wydają mi się całkiem niezłą, choć dodatkową, pomocą. Oczywiście, jeśli są tworzone przez specjalistów :)

 

W przypadku wspominanej przeze mnie wielokrotnie ;) Ewy Foley, to nie były same afirmacje, a raczej medytacja prowadzona + afirmacje + relaksacyjna muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×