Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam daje poczucie bezpieczeństwa


ewaalicja

Rekomendowane odpowiedzi

tylko i wylacznie moja druga polowka , nie lekarze , nie szpitale..

 

dokładnie.

ew. mój pokój, ale musi być spokój i odpowiednia muzyka/film.

Zadałam to pytanie bo ciągle wydaje mi się że brakuje mi poczucia bezpieczeństwa. Mieszkam w wynajętym pokoju, ale udało mi się z pomocą rodziców kupic własne M3 do którego przeprowadzam się w październiku. Z tym że nowe mieszkanie znajduje się w mieście położonym od krakowa gdzie obecnie mieszkam o jakies 80 km więc będę musiała zmieniac prace. Dodam że w obecnym pokoju czuję się malo bezp wspolna lazienka ubikacja zimą zimno . I tak się zastanawiam czy jak się przeprowadzę na swoje do miasta w ktorym sie urodzilam to poczuje sie bezpiecznie? W Krakowie nie mam znajomych mam prace ktora ledwie starcza na drogi pokoj. Czy może poczucie bezpieczenstwa nie jest zalezne od swojego mieszkania oszczedności tylko to trzeba umiec zbudowac w sobie Dodam że ta sytuacja zwiazana ze zmiana mieszkania mnie przerasta niby powinnam, sie cieszyc że ide na swoje ale czasem czuje taki lęk że musze wziąć benzo Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga połówka, no ale niestety mój związek zakończył się 3 miesiące temu i jestem w fazie poszukiwań póki co. Oprócz tego podobnie jak u kolegi oszczędności, zawsze to jeden problem mniej. Generalnie każda większa zmiana w życiu (przeprowadzka, rozstanie, zmiana pracy) powoduje nasilenie lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poczucie bezpieczeństwa to rutyna, rutyna, i jeszcze raz rutyna, gdy coś się zmienia czuje niepokój.

Dokładnie, rutyna to niestety nasz największy przyjaciel. A jeżeli ma się coś zmienić to najlepiej, żeby było zaplanowane i przemyślane, przynajmniej przez kilka dni, tak, aby się na to przygotować. Spontaniczności nie lubimy jednym słowem ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi poczucie bezpieczenstwa zawsze dawały oszczędności, rodzina i przyjaciele.

 

ostatnio zaczęłam sie nad tym zastanawiac i doszłam do wniosku ze poczucie bezpieczenstwa trzeba znalezc w sobie. mysle ze najwieksze poczucie bezpieczenstwa daje wiara w siebie, we wlasne mozliwosci i umiejetnosci, postawa copingowa.

 

mysle tez ze nie warto budowac poczucia bezpieczenstwa zanadto gdyz mozemy byc przez to zamknieci na nowe szanse płynace z otoczenia.

 

trzeba tez nauczyc sie akceptowac nieprzewidywalność życia. paradoksalnie to da nam wieksze poczucie bezpieczenstwa i optymizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi rutyna dawała do niedawna poczucie bezpieczeństwa...

aż w końcu uznałam, że robiąc codziennie te same rzeczy, chodząc tą samą drogą do pracy itp, mogę stać się łatwym łupem porywaczy... teraz staram się zmieniać trasę :D

 

zwariować można z tą nerwicą

 

poczucie bezpieczeństwa daje mi mój chłopak i pies, przebywam z nimi prawie 24g/doba :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytyczony cel i świadomość, że jestem w stanie go osiągnąć.

 

Poczucie bezpieczeństwa dałaby mi też świadomość, że jest chociaż jedna osoba na świecie, która zawsze, zawsze przy mnie będzie i mnie wesprze. Także póki co - nieosiągalne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×