Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zasłabnięcie - fobia - zawroty głowy po wysiłku fizycznym


lekliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Co prawda wybieram się do neurologa i kardiologa (no i psychologa pewnie też) ale chciałbym się na forum również doinformować.

Mianowicie od kilku lat mam objawy fobii społecznej - nigdy nie byłem z tym u lekarza :(

Fobia objawiała się zawrotami głowy w stresowych sytuacjach - niczym więcej.

Raz było lepiej, raz gorzej - ostatnio nawet całkiem dobrze - no ale przyszły upały i po kilkugodzinnym wysiłku zasłabłem. Pierwszy raz w życiu zasłabłem (i to nie ze stresu tylko przesadziłem z wysiłkiem fizycznym).

Co prawda nie zemdlałem ale mocno zbladłem - przez chwile nie czułem rąk i nóg - głowa mało mi nie pękła.

Trafiłem na izbę przyjęć - poleżałem 3 godziny na kroplówce - zrobiono mi ekg, zbadano krew i wypuszczono - nie przyznałem się do fobii - powiedziano mi że organizm wróci do normy po kilku dniach i nie kazali się wysilać.

Po tygodniu zrobiłem ponownie badania krwi, moczu i ekg i wszystko w normie. Po 2 tygodniach czułem się całkiem dobrze po czym znowu przyszły upały i podczas jedzenia śniadania zrobił mi się helikopter i kondycja spadła i bóle głowy się nasiliły - normalnie jakby słońce mi zaczęło szkodzić - po przeniesieniu 10kg na 1 piętro mam w głowie helikopter.

Więc ktoś może doradzić co robić ? Czy iść do neurologa czy do kardiologa.

Wiadomo że w stresowych sytuacjach nerwy powodują te bóle i zawroty no ale nigdy nie miałem tak że siedzę i jem śniadanie a tu nagle mnie dopada ból i kręci mi się w glowie bez powodu. Tak samo po wysiłku fizycznym nie miałem bólów głowy ani zawrotów.

Czy ktoś ma podobne objawy ? Czy nerwy tak mi siadły że kondycja mi tak strasznie spadła i bez leków się nie obejdzie ?

Pytam na forum bo z lekarzami to jest różnie - aczkolwiek jest w tym moja wina że się nie przyznałem do fobii - z tym że neurologowi lub kardiologowi podczas najbliższej wizyty się przyznam do wszystkiego ...

Martwi mnie to że po miesiącu w ogóle nie poprawia mi się kondycja - a wyniki podstawowych badań są dobre - wcześniej jeśli miałem większe oznaki fobii to z kondycja mimo wszystko było dobrze, a gdy sobie lekko poćwiczyłem to mi się poprawiało a teraz nic nie mogę zrobić bo zaraz kręci mi się w głowie i ściska w klatce piersiowej...

Podstawowe pytanie czy szukać od razu psychologa czy doradzać się kardiologów czy neurologa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobia objawiała się zawrotami głowy w stresowych sytuacjach - niczym więcej.

Raz było lepiej, raz gorzej - ostatnio nawet całkiem dobrze - no ale przyszły upały i po kilkugodzinnym wysiłku zasłabłem. Pierwszy raz w życiu zasłabłem (i to nie ze stresu tylko przesadziłem z wysiłkiem fizycznym).

Co ma piernik do wiatraka !!!!Utrata sił w czasie upału nie ma nic wspólnego z nerwicą.Tutaj nic Ci nie pomoże ani psycholog ani neurolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

° no nie wiem czy nie pomoze bo ja np mam lek przed upalem i on powoduje u mnie zawroty glowy itp wlasnie podczas upalow a kiedy dobrze znosilam upaly mi pomaga wizyta u mojego lekarza i leki antylekowe ..(szkoda ze teraz ich nie mam przydalyby sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobia objawiała się zawrotami głowy w stresowych sytuacjach - niczym więcej.

Raz było lepiej, raz gorzej - ostatnio nawet całkiem dobrze - no ale przyszły upały i po kilkugodzinnym wysiłku zasłabłem. Pierwszy raz w życiu zasłabłem (i to nie ze stresu tylko przesadziłem z wysiłkiem fizycznym).

Co ma piernik do wiatraka !!!!Utrata sił w czasie upału nie ma nic wspólnego z nerwicą.Tutaj nic Ci nie pomoże ani psycholog ani neurolog.

wiem że nie ma - nie chodzi mi o zasłabnięcie tylko o skutki tego zasłabnięcia które trwają od miesiąca po zasłabnięciu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badanie ekg robiłem 2 razy i jest ok - ciśnienie 130/90 też w normie ...

zawsze im bardziej osłabiony organizm tym większe nerwy - dlatego ćwiczenia mi pomagały i jakoś sobie radziłem, a teraz nie mogę nic ćwiczyć bo od razu zawroty głowy mam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×