Skocz do zawartości
Nerwica.com

Macie rodzeństwo ?


ewa125

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wychowywalam sie z bratem :) w okresie dorastania mielismy siebie serdecznie dosc...zycie psa i kota w jednym mieszkaniu...ale z wiekiem wszystko zaczelo sie zmieniac...Brat dorosl,byl pomocny,stawal w mojej obronie gdy ktos chcial mnie skrzywdzic...stal sie moim wzorem,przewodnikiem...Uczyl zycia w miejskiej dzungli,ratowal ze zlego towarzystwa....

Gdy ja mialam moze 10 lat on mial prawie 16 ..Zostal sam z mlodsza o 5,5 roku siostra ....rodzice wiecznie byli zagranica...podziwiam go...(w koncu on przekroczyl 20 lat i musial wyjechac do rodzinnego kraju zarabiac...teraz ja zostalam sama)

wiem ze mam tylko jego bo na rodzicow nie ma co liczyc...tylko on mi zostal,tylko do niego mam zaufanie...Kocham go za to ze jest ,wydaje mi sie ze to on jest moim aniolem strozem... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, kolejne forum gdzei mogę ponarzekać na siostrę :D

 

Mam siostrę, lat 25 i na moje nieszczęście panią psycholog. Nieszczęście bo nieszczególnie mi w nerwicy pomaga, ("wygłupiam sie") za to robi mi mnóstwo testów z których wychodzi że jestem nienormalna :? . Ma swoją wizję "prawidłowej 19 latki" do której ja a już absolutnie moi znajomi nie pasujemy więc na każdym kroku mam kazania że jestem nienormalna.

Spróbujcie z nią podyskutować, przez parę godzin będzie was przekonywać że to ona ma rację i w końcu dla spokoju jej ustąpicie a ona...będzie wam gadać że ustąpiliście jej bo wiecie że ma rację tylko wkurzacie otoczenie dyskutując z każdym.

W sumie wszystko robię źle (nawet zakupy robię źle) ale na stwierdzenie "to może zrobiłabyś to sama" stwierdza że my (ja/mama/znajomi/) mamy sie nauczyć robić to dobrze, a nie że ona ma to robić bo to jest niewychowawcze. Kłótnie w domu są codziennie, spokój jest jak jedna z nas (ona głównie) jest poza domem. Ojciec już sie martwi co będzie jak wyjedziemy do sanatorium (ja i mama) bo siostrzyczka już mu powiedziała ze opracowuje specjalną dietę dla niego a tata jest z gatunku lubiących porządnie zjeść (zwłaszcza coś słodkiego :D).

 

Pani psycholog stwierdziła że problem u mnie wynika z nastawienia "zrobię co ona chce by mieć spokój" i skoro tak samo postępuje w kontakatach z innymi ludźmi, to nic dziwnego że mam problemy z dogadaniem sie :x Niestety siostra po wizycie uznała że to pani psycholog jest beznadziejna i nie zna sie na terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amy18 - pozwole sobie wtrącić swoje 3 grosze. Psycholog nie powinna oceniać ludzi ani przekonywać do swojego zdania na dany temat. Psycholog powinna wysłuchać pacjenta. przedyskutować temat, problem, naprowadzić rozmową na inny tok postępowania tzn zaproponować coś innego niż robi sie do tej pory. To pacjent ma sam dość do konstruktywnych wniosków. Nie wolno mu nic narzucać.

ani psycholog stwierdziła że problem u mnie wynika z nastawienia "zrobię co ona chce by mieć spokój" i skoro tak samo postępuje w kontakatach z innymi ludźmi, to nic dziwnego że mam problemy z dogadaniem sie Niestety siostra po wizycie uznała że to pani psycholog jest beznadziejna i nie zna sie na terapii.
- i tu zgadzam sie z Panią Psycholog. Jeśli robimy coś dlatego że inni tak chcą i żeby mieć spokój wbrew sobie, swojemu ja to faktycznie mamy poźniej problemy ze sobą. Pracujemy ładnie pomału, niezauważalnie na nerwicę. Wiem to doskonale z własnego doświadczenia. A moje 3 groszę wzięły się z rozmów z doświadczonymi psychologami. Mam kilka terapii za sobą.

I dlatego nie zgadzam sie ze zdaniem Twojej siostry. Ale ona jest młoda i zapewne jak zdobędzie większe doświadczenie zawodowe to zmieni zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam starszego brata, którego już nie widziałam ..... kilka lat. Żeby zadowolic moją rodzinę i żyć w zgodzie z nimi (ale nie z sobą) "wyrzekłam się" go. Na co dzień staram się nie myśleć o tym. Ale czasami bardzo tęsknię.............

Jakie to życie jest popieprzone w każdym calu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×