Skocz do zawartości
Nerwica.com

nadwrażliwość somatyczna u 3latka


mag19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pani Psycholog stwierdziła, że nasz synek cierpi na Zespół Nadwrażliwości Somatycznej. Od zawsze był bardzo uczuciowy (potrafił popłakać się na bajce) i empatyczny (płacze lub jest zaniepokojony gdy słyszy płacz rocznego braciszka). Ponadto kiepsko adaptuje się w nowych miejscach jeżeli po pierwsze-nie ma tam innych dzieci po drugie-interesujących go zabawek. Na zjazdach rodzinnych musimy się nasłuchać, że dziki (nie nieśmiały!-masakra) bo nie chce się przywitać, siedzieć z 20dorosłych przy stole i udawać trasowanej małpki. Co sugerujecie? Staramy się spokojnie podchodzić do tematu ale trochę się zestresowaliśmy. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mag19, Nie myślałaś o tym,żeby go zapisać do przedszkola? Tam uspołeczniłby się bardziej.

Nadwrażliwość psychosomatyczna ma swoje przyczyny, ale nie chcę,żebyś się na mnie obraziła przez to, co napiszę.

Słuchaj, nie chcę wypytywać Ciebie w jaki sposób wychowujecie synka, ponieważ i tak obiektywnie nie spojrzysz na sytuację, to normalne.

Dlatego ja na Twoim miejscu postawiłabym na uspołecznienie poprzez kontakt z innymi dziećmi.

Wiem,że teraz trudno , w tym roku zapisać 3-letnie dziecko do przedszkola. Ale od następnego roku szkolnego, nie zastanawiaj się, tymbardziej,że reforma oświaty spowodowała,że dzieci sześcioletnie od roku szkolnego 2012/2013 idą obowiązkowo do szkoly.

Twój syn będzie mial 2 lata na osiągnięcie tzw. dojrzałości szkolnej.

Wiadomo,że dojrzałość emocjonalna dziecka, nie tylko na poziomie wieku przedszkolnego jest dość istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×