Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.


Gość -Zalamany-

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz od dłuzszego czasu nie jestem w stanie zjeść zupy w towarzystwie, drugie jeszcze spoko. Nie wiem jak to powiązać, czy ma to związek z pićiem, paleniem, czy szeroko rozumianą nerwicą. Ogolnie rece mi sie trzesą zawsze ale tylko ak troche, natomiast jak przychodzi opcja ze mam cos zjesc przy kims obcym w pracy albo dalszej rodzinie to w momęcie tak jak by mózg mi sie odcinal i reka trzymająca łyżke dostaje takich palpitacji ze prawie nie do utrzymania. Taki nagły skok, gdy jakimś cudem udaje mi sie to opanowac (prawie nigdy) i uda mi sie zjesc pare łyżek tej zupy to potem sie uspokajam i nawet moge skonczyc jesc. Sytuacja zmienia sie po wypiciu alkoholu w dowolnej postaci, wtedy jest spoko. Pierwszy raz taka trzesiawa wzieła mi sie wlasnie po przepiciu taki konkretnym w ważnym towarzystwie i od tego czasu wraca jak bumerank. Czasem jak mi sie ktoś patrzy na rece to nawet podpisać sie nie moge a myśl ze ktoś widzi jak mi sie reka trześie i pewnie mysli sobie o mnie jak o cpunie albo alkoholiku powoduje taką nagłą palpitacje ze czasem musze trzymac długopis dwoma rekami. Biore magne, witaminy rozpuszczane w wodzie, nie biore kompletnie nic zwiazanego z nerwicą ale tak jakoś bardziej oplaca mi sie przyzwyczajic do niejedzenia zupy w żadnym towarzyswie bo i tak tego nie zmienie to sie jakos tak pogodziłem. I szczeże mówiąc pisze na tym forum bardziej tak zebyście sie tez z tym pogodzili bo nie sądze zeby ktoś mi coś na to wykombinował chyba ze jakiś prozak albo cos tak silnego, ale tego ne ichce bo raczej boje sie leków i wole unikac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne(wiem że nie ale w tej głupiej nerwicy...) że mam jakieś przykurcze mięśni drżenie ścięgna np achillesa..a ręce nieraz mam takie jakby poskręcane palce , potem jakoś rozruszm i jest w miare ok...wogóle wykryli u mnie zespoł suchego oka od siedzenia na kompie...i wiem że to też moze być od nerwów...czasami mam tego dosyć... :(( odp prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłam to forum i postanowiłam napisać bo od tygodnia mam podobne objawy do opisanych w tym temacie i okropnie się boję czy to nie jest coś poważnego... (SM? aaaa!! :shock: ) Jestem sportowcem, codziennie jeżdżę konno, jeżdżę na zawody, skaczę przez przeszkody, co tydzień gram w tenisa i chodzę na salsę. W zeszłą sobotę nagle zrobiło mi się słabo i od tego momentu mam nogi jak z waty, zawroty głowy, dziwne uczucie jakbym spadała do tyłu, nie mam siły (ale nie mam też zadyszki, nie męczę się tylko nogi i ręce mi się trzęsą). Zimne ręce, no i to dziwne uczucie że patrzę 'jak przez mgłę'. Mam problemy z utrzymaniem równowagi, czasem tak mi się nogi trzęsą że obijam się o szafki ;P Objawy nasilają się gdy się zdenerwuję (tzn gdy o tym myślę, zastanawiam się co mi jest itd).

 

Generalnie należę do osób nerwowych i przewrażliwionych na punkcie zdrowia, bo w wieku 15 lat (teraz mam 22) miałam rzadki nowotwór nerwu łokciowego, zoperowali mnie w Warszawie, miałam naświetlania i jestem pod tym względem wyleczona.

Rok później miałam bóle w plecach, więc zrobili mi rezonans magnetyczny i 16-kanałową tomografię (nic nie wykazała).

I właśnie... zastanawia mnie, czy jeżeli miałam wtedy NMR i TK i nie wyszło nic niepokojącego, czy mogę być spokojna? Moi rodzice są lekarzami i mówią że to nie SM tylko nerwica. Idę jutro do lekarza rodzinnego żeby się upewnić.

Co myślicie?

Aha. w marcu miałam badania - morfologię, hormony tarczycy, jajniki, mocz, Al-AT, Asp-AT itd - norma.

 

Pozdrawiam wszystkich z podobnymi problemami... i cieszę się że tu trafiłam i że nie jestem sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj u internistki, zbadała mnie dokładnie, zebrała wywiad i uspokoiła że to tylko nerwy, a jak usłyszała że myślałam o SM to powiedziała że mi da w tyłek ;P Nie pozostaje mi nic innego jak jej uwierzyć... Ale to takie dziwne jest, jednego dnia całkiem dobrze, a za chwilę jestem taka słaba :/

Mam brać PERSEN 3 razy dziennie i magneB6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podnieść nogę ale czasem mnie "łapie" jak wchodzę po schodach albo schodzę, jak zaczynam pierwszy kłus, potem mogę nawet skakać i jest ok, wczoraj 1,5 godz. tańczyłam salsę bez problemu, a dzisiaj wstałam z łóżka i... kicha :/ Persen, melisa i na uczelnię. O 16 trening, zobaczymy co będzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak że ogolnie zle sie czuje czyli masakrycznie bez energi kolatania serca a oprocz tego ostatnio coraz częściej drgawki prawej nogi. Udo prawej nogi normalnie mi podskakuje jak siedze i ktos siedzi obok mnie to tak jakbym go spacjalnie pukal tą nogą. Czasem sa serie i to dosc dlugie nieraz pojedyncze takie drgawki. Jak leze to noga sama podskakuje. Czy to jest objaw nerwicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem u neurologa a ten to olal kazal palcami trafiac do nosa...

Tylko sluchajcie panowie te drgawki nie maja u mnie nic wspolnego z lękim nie boje sie tych drgawek nie boje sie wyjsc z domu itd . Moze zauwazylem wieksze nasilenie i na 2 dzien po spozyciu kilku piwek, co nie oznacza ze jak nic nie pije to ich wcale nie ma tez sa tylko moze z 10% mniej.

Miale to kilka lat temu i gdzies samo przeszlo a teraz mam to od jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu nie mam drżenia mięśni, tylko mi się ręce trzęsą ale to chyba nerwowe. Natomiast te zawroty głowy są okropne, jak wczoraj kładłam się spać to czułam się jak na łajbie ;P albo jakbym wypiła z 3 kieliszki wina. Mój tata uważa że to może być przez nowe soczewki kontaktowe (niedawno byłam u okulistki i zmieniłam, a mam dużą wadę, z minus 4 poszło na minus 6 - prawe oko, lewe trochę lepsze). No ale te soczewki są dobrze dobrane, powinno kiedyś przejść, prawda?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem u neurologa a ten to olal kazal palcami trafiac do nosa...

Tylko sluchajcie panowie te drgawki nie maja u mnie nic wspolnego z lękim nie boje sie tych drgawek nie boje sie wyjsc z domu itd . Moze zauwazylem wieksze nasilenie i na 2 dzien po spozyciu kilku piwek, co nie oznacza ze jak nic nie pije to ich wcale nie ma tez sa tylko moze z 10% mniej.

Miale to kilka lat temu i gdzies samo przeszlo a teraz mam to od jesieni

 

 

te trafienie palcem w nos to badanie, po tym mozna stwierdzic chorobe

 

mi sie te skaknie miesni zaczeło wlasnie po spozyciu duzej ilosci alko i potem po nawet jednym piwie wracały. doszły do tego silnie leki, tylko ja mam te drzenia podczas zasypiania i to dosyc duzo ich jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×