Skocz do zawartości
Nerwica.com

zioła ojca Klimuszki


mm_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował zioła ojca Klimuszki?

http://www.klimuszko.pl/index.php?symbol=produkt.htm&grupa=25&setlang=pl

Na nerwicę i bezsenność są:

-eliksir nasenny

-tabletki uspokajające i przeciw bezsenności

-saszetki do zaparzania uspokajające i przeciw bezsenności

 

Interesuje mnie opinia o nich od osób które je stosowały, jak na nie działały i czy jest jakaś znacząca różnica między poszczególnymi produktami. Rozważam wypróbowanie tej metody leczenia alternatywnego dla chemii ze względu na liczne efekty uboczne jakie powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowalem jakies 7 lat temu ziola do zaparzania Ojca Klimuszki , mysle ze pomogly, ale jakiejs nerwicy glebokiej nie mialem tylko lekkie napiecia i zbytnie skoncentrowanie sie na wlasnej osobie i przejmowanie sie nadmierne blachostkami, mysle ze te ziola byly dosc dobre z tego co pamietam. Ogolnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem się kiedyś ponieść nieracjonalizacji i udałem się do renomowanego Zielarza -ów sporządził mi wielce zróżnicowany zestaw ziół , które to z głębokim namaszczeniem trzy razy dziennie ( raz o pierwszym kurze, raz w południe i raz gdy kury idą spać :D ) z pietyzmem zaparzałem i piłem....

Po miesiącu faktycznie zadziałały.

Po pierwsze uśmiałem się sam z siebie, jakimż to ja głupcem byłem-więc depresja jakby mniejsza :D

Po drugie zniknęły, lecz nie objawy a banknoty z portfela.

Nie można powiedzieć , że zioła nie działają.

Działają, a jakże, tylko nijak w chorobach

Dają smak potrawom, palone w szklanej rurce zmieniają rzeczywistość,a dodane w postaci piołunu do alkoholu ( absynth )robią kuku na muniu ( vide Van Gogh )

Poza tym to ta sama dziedzina co Tarot, wahadełka, filipińscy magicy i masaż limfatyczny.

Gdyby zioła rzeczywiście były skuteczne , to prawdziwa medycyna nie czekała by z utęsknieniem na penicyline, której to wynalezienie tak naprawdę rozpoczęlo nowy etap domeny Hipokratesa i jego Uczniów...

Myślę , że ich działanie jest z tej samej parafii co homeopatia

Oczywiście szanuje każde zdanie odmienne od mojego, jednakże ceny tych "specyfików" z podanego linka świadczą raczej o nowoczesnym kapitaliźmie niż dawnym medycznym romantyźmie....

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy ja wiem ...... na kaszel są dobre, na ból gardła, na stłuczone kolana, siniaki, itd. - wtedy się sprawdzają, no nie da się ukryć.... dziurawiec jest ponoć też skuteczny ;)

Nie wiem jak tam masaże limfatyczne ;) ale medycyna alternatywna dalekiego wschodu moim zdaniem jednak potrafi działać - akupunktura, stawianie baniek ...itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że największą przewagą współczesnej medycyny (szkodliwej, pełnej skutków ubocznych i uzależniającej od leków itd -to fakt ) nad tzw. medycyną niekonwencjonalną jest to, że praktykujący tą pierwszą są zmuszeni posiadać gruntowną i niezaprzeczalną wiedzę medyczną, natomiast oferentom tej drugiej wystarczy założenie działalności gospodarczej...

Gdyby tak powstały wieloletnie studia akupunktury, czy też stawiania baniek ( o dziwo kiedyś mnie w 3 dni wyciągnęły z zapalenia oskrzeli....ale to zasługa mojej Babci, ktora na swoich 5 pociechach praktykowała wcześniej-inna sprawa że równocześnie brałem antybiotyki ) to zapewne skutecznośc w/w zabiegów wzrosła by powyżej błędu statystycznego.

Zioła, jako że posiadają jakieś substancje czynne, zapewne nieobojętne dla organizmu, też w jakimś stopniu powinny być skuteczne.Lecz bardziej w przypadłościach niż w chorobach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak powstały wieloletnie studia akupunktury (...)

 

Obecnie w Chińskiej Republice Ludowej funkcjonuje wiele państwowych uczelni medycznych, na których akupunktura może stanowić główny kierunek studiów.

 

Co nie zmienia faktu, ze jej skuteczność jest wciąż kwestią mocno kontrowersyjną.

 

A ziółka są dobre. Lubię sobie wypić. Ale w poważnych schorzeniach (i czasami tych mniej) na niewiele się zdają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że ziołami można też sobie zrobić duże kuku jak się ich nie zna, poza tym obowiązują ścisłe zasady ich przyjmowania, rygorystyczne, wydaje mi się, że my w chwili obecnej przyjmujemy za dużo chemii w powietrzu, wodzie, jedzeniu żeby zioła mogły swobodnie działać..... uważam, że mogą być dobre jako kuracja wspierająca medycynę klasyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masaż limfatyczny to akurat bardzo skuteczna i w niektórych wypadkach niezastąpiona metoda, więc nie skreślałabym tak z góry. Zioła moim zdaniem też mają właściwości lecznicze. Ale nie oszukujmy się , nie na wszystko. Jeśli medycyna akademicka tak naprawdę nie zna skutecznego leku na nerwicę , to zioła też mogą jedynie wspomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×