Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem nadmiernego pocenia


gabi82

Rekomendowane odpowiedzi

Elo i pytanko

 

Cześć, mam do Was pytanie. Moim problemem jest nadmierne pocenie całego ciała... Po wszelkich badaniach u rodzinnego itp. wszystkie wyniki mam dobre. Lekarz zasugerował, że może to być dla tle nerwowym.

 

Do kogo powinienem się udać z tym problemem, psycholog, terapeuta? Nie wiem bardzo czym to się różni. Możecie polecić kogoś takiego, kto byłby w stanie pomóc mi pozbyć się tego problemu. Szukam kogoś na terenie Warszawy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam, że stres może to powodować. Pocę się praktycznie w każdej sytuacji. Aby cieplej na dworze odrobinkę i już cały mokry. Minimalny wysiłek, nawet szybszy spacer i tak samo. Myślę, że w głowie też są jakieś problemy, mam pewne blokady, nerwy stres. Do kogo radzicie się udać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocę się praktycznie w każdej sytuacji. Aby cieplej na dworze odrobinkę i już cały mokry. Minimalny wysiłek, nawet szybszy spacer i tak samo.

 

To nie wygląda na wynik stresu. To znaczy, oczywiście może tak być, ale specyficzne jest to, że występuje tak często. I że rzeczywiście ma związek z wysiłkiem. Jeśli czujesz stres to tak czy inaczej, możesz iść do psychoterapeuty. Poza tym jeśli tylko możesz, popytaj kolegów o to, jak często oni się pocą. Ja znam paru chłopaków, którzy rzeczywiście mają z tym duży problem. W normalne dni, nie mówiąc o wysiłku. Może jednak taka Twoja natura. Zapytaj poza tym lekarza, czy może dać Ci skierowanie do kogoś dalej albo polecić dalsze badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

userek123 napisał(a): Moim problemem jest nadmierne pocenie całego ciała [...] Lekarz zasugerował, że może to być na tle nerwowym.

Tak to sobie wyobraziłem: 19ad510c009f2debm.png

 

userek123 napisał(a): Pocę się praktycznie w każdej sytuacji.

450f21e89f6d2e3em.png

wysłowiona napisał(a): popytaj kolegów o to, jak często oni się pocą.

11ff95a5d9260b60med.png

Ja niestety nie jestem z Warszawy, więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×