Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy i to ma jakąś swoją nazwę ?


amiiś

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dziwną osobą, a to głównie za sprawą pewnego problemu, który być może można prawdopodobnie podciągnąć pod jakąś niską samoocenę bądź zaburzenia osobowości... Otóż nie mam swojego zdania. I to nie jest tak, że nie mam, bo boję się owo przedstawić (akurat z pewnością siebie problemu aż takiego nie mam ;) ), po prostu nie umiem nic wymyślić, w żadnym temacie. Najczęściej jak zostaję poproszona o wygłoszenie swojej opinii to zaczynam pleść bez sensu, albo polegam na czyimś już zdaniu,albo po prostu przyznaję się, że nie mam zdania, bo nie dotyczy mnie dana sytuacja czy jakąś jeszcze wymówkę wymyślam. Po prostu nie jestem zdolna nic wymyślić sama, a dodatkowo staje się to dziwne, bo większość ludzi uważa mnie za osobę inteligentną. Jest jakiś sposób, by z tego niemyślenia wyjść ? Może to tylko taki przejściowy okres, może jestem po prostu za młoda i nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy o świecie - chociaż w wieku 15 lat już pasowałoby co nieco zmądrzeć. Czemu myślenie sprawia mi taki problem, czemu ciężko mi określić swoje zdanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudność w wyrażaniu własnego zdania i podpinanie się pod opinie osób trzecich spotyka się w zaburzeniach nerwicowych i zaburzeniach osobowości. Jednakowoż... przechodzisz przez okres dojrzwania i może to być normalny element "poszukiwania swojego miejsca w świecie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×