Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej!


darkMary

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zalogowałam.Nie jestem do końca pewna czy tu pasuję ale od jakiegoś czasu desperacko poszukuję pomocy.Nie byłam u lekarza,który stwierdziłby chorobę i nie przyjmuję żadnych leków.Moje zachowania od pewnego czasu są jednak nienaturalne.Niestety nie mam się do kogo zwrócić o pomoc ponieważ wiem,że zostałabym wyśmiana przez moich znajomych.

Mam nadzieję,że znajdę tu wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 19 lat i spore problemy emocjonalne.Nie radzę sobie ze sobą.Od jakiegoś czasu zaczęłam się izolować od znajomych,stałam się zgorzkniała.

Moje nienaturalne zachowania cóż opowiadam o swoich problemach przypadkowym osobom,kiedy już uda mi się wyrwać z domu nie stronię od alkoholu,wręcz notorycznie się upijam a najgorsze jest to,że około pół roku temu zaczęłam się ciąć.Nie wiem co się ze mną dzieje.Zaczynam bać się sama siebie,tracę kontrolę nad sobą i nad swoim życiem.Nie mam pojęcia,co ze sobą zrobić.Mam wrażenie,że z wiekiem zamiast mądrzeć,ja robię z siebie coraz większą idiotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy pijesz ryzykownie, szkodliwie czy to już uzależnienie od alkoholu diagnozuje psychiatra. Notoryczne upijanie się w samotności jest już niepokojącym symptomem. Autoagresja też jest częsta w przypadku zaburzeń emocjonalnych. Czeka Cię wizyta u lekarza i psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drodze ewolucji wrozła pojemność czaszki człowieka mierzona w centymetrach sześciennych, a ta z kolei koreluje z rozmiarem mózgu.

 

Różne źródła rozmijają się w pomiarach, ale mniej więcej:

 

Australopitek - ok. 450 cm3

Homo habilis - 612 cm3

Neandertalczyk - jaką dolną granicę podaje się 1100 cm3 lub 1200 cm3, a jako górną 1700 do 1900 cm3.

Homo erectus - średnio 1000 cm3

Homo sapiens sapiens czyli człowiek współczesny - dolna granica to ok. 1200 cm3, a górna od 1700 do 1850 cm3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×