Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Maciej8620

MILNACIPRAN (Ixel)

Rekomendowane odpowiedzi

To jeden z najnowszych leków. Słyszał ktoś coś o nim? Po 3 tyg brania Velafaxu zaczęło mi się po nim podnosić ciśnienie. A lek ten działał na mnie bardzo dobrze. Obecnie już od tygodnia nie biorę. Teraz jest fatalnie. Zacząłem szukać czegoś podobnego w działaniu. I natknąłem się na tą nazwę. Jest to również lek z grupy SNRI. Czyli powinien działać bardzo podobnie. A czytałem, że ma bardzo nikłe skutki uboczne. Wierzę, że to może być lek dla mnie. Wiecie coś o nim? Jak tak to piszcie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ixel jest jednym z „nowoczesnych” leków przeciwdepresyjnych budzących nadzieję na skuteczne i bezpieczne leczenie pacjentów depresyjnych, u których dominują objawy apatii, obniżonego nastroju i bezsilności. Jednocześnie ponad roczny okres obserwacji wykazał, że jest on preparatem dobrze tolerowanym i akceptowanym przez ludzi, którzy muszą być w czasie leczenia aktywni zawodowo. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ixel bardziej wpływa na noradrenalinę a mniej na serotoninę niż wenlafaksyna, także działanie może być trochę inne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Milnacipran jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dwóch monoamin: serotoniny oraz noradrenaliny. W przeciwieństwie do trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych milnacipran nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych (muskarynowych), adrenergicznych a1 oraz receptorów histaminowych H1. Ponadto milnacipran nie ma powinowactwa do receptorów dopaminowych D1 i D2, a także receptorów benzodiazepinowych oraz opioidowych.

1 kaps. zawiera 25 mg lub 50 mg chlorowodorku milnacipranu.

Leczenie epizodów depresji w przebiegu zaburzeń afektywnych u dorosłych.

są podane "pojemności" opakowań, ale nie widzę, zeby był w sprzedaży...

cena się waha od 75-140 zł... także droga impreza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Proszę o odpowiedzi na ten temat. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Staraj się nie dublować postów bo robi się bałagan i zamieszczaj je w odpowiednich działach w ten sposób więcej osób trafi na ten temat i ci odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

To ja podbije temat z ciekawości. Ktoś stosował to ''cudo''. Jak cenowo wygląda kuracja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I mnie'' następnego w kolejce'' interesowałby bardzo ten nowy -stary lek.Nigdy go nie brałem,a już pamiętam go w 2002 na którejś ze szpitalnych ulotek.Pewnie lek dobry ,ale interesowałbym się o nim czymś więcej.Jest mało "rozdawany '' i znany przez psychiatrów.Nie wiem czemu,czyżby powodem była wysoka cena leku ,czy coś innego?No szkoda ,bo lek malo popularny,a bardzo możliwe ,że dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był na doz.pl kiedys a teraz nawet info o substancji nie ma... wycofali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Brałem w dawce 2x50mg faktycznie lek dalece odległy effectinowi, bardziej przypomina imipramine ,noveril choc ma mniejsze skutki uboczne ,leczyc nie leczy ale zmniejsza objawy przestaniesz brac moze choroba wrocic , z obj niepożadanych to tachykardia, wzrost cisnienia, na poczatku ból jąder,ogólnie wrażenie jakby przebiec ok 200m sprintem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

No. W końcu ktoś kto doświadczył. Czyli wenlafaksyna jako SNRI jednak lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zależy co komu potrzebne ,powiem tak na wenlafaksynie bardziej czuc działanie serotoniny w dawce 150mg to prawie to samo co na ssri , ixel zupelnie co innego na nim serotoniny w ogole nie czuc ,noradrenaline tak . Procentowo okreslil bym to tak wenlafaksyna 80/20 przewaga serotoniny ,ixel 70/30 dla noradrenaliny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

wuj dobra rada, Ale można ten lek nazwać dobrym? Może się przydać komuś, kto przetestował SSRI, TLPD i SNRI bez pozytywnych rezultatów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Brałem go ponad rok lepszy od ssri słabszy od tlpd na pewno nie wyleczył mnie ,ale na każdego co innego działa niektórym pomaga nawet psychoterapia podobno. Drogi ma swoje skutki uboczne to lek cos pomiedzy wenlafaksyna a tlpd taki francuski pomysł na depresje ,ja nie polecam .

-- 23 lip 2011, 19:20 --

Skoro sama wenlafaksyna podnosi cisnienie może warto spróbowac brać łącznie z lerivonem w niewielkiej dawce ja tak biorę i zupełnie inne działanie niż kazdy z leków brany osobno tzn nie mam niepokoju ,lęku problem jest tylko z jednym rano ciężko dojsc do siebie ,spać sie chce aż do wczesnych godz popołudniowych ale nie jest to aż tak bardzo nasilone , na pewno lepsze niż chodzić w kółko z niepokoju ,napięcia i z kołaczacym serduchem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Czy ktoś jest zorientowany, czy dostepny jest lek przeciwdepresyjny IXEL, czy go wycofali w ogóle. Jestem z Opola i tam nie mogę dostać tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Orientuje się ktoś z Was czy Ixel jest dostępny w sprzedaży w Polsce,a jeśli tak to w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michuj ten lek, to chyba dla Ciebie (noradrenalina:serotonina 70:30), a jeszcze lepsza byłaby dezypramina

wybacz, a;e mianseryna (ew.mirtazapina plus wenlafaksyna ) na mnie z czasem działały serotoninowo-tzn. apatia, rozleniwienie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jasiek, Obydwa leki mam na tapecie, jak obecny zestaw przestanie działać. Na razie działa genialnie, więc nawet nie myślę o jakiejkolwiek zmianie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Kilka lat temu miałam tygodniową przygodę z tym lekiem. Tygodniową, bo dłużej nie wytrzymałam - 7 dni wyjętych z życia. Jeszcze nigdy żaden lek tak mnie nie sponiewierał. Mimo wszystko zaczynam myśleć, żeby spróbować dołączyć go do paroksetyny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwny lek. Funkcjonalnie zaliczany do SNRI, ale jeżeli chodzi o inhibicję SERT/NET to ratio blokady wychwytu zwrotnego obu monoamin to 1:3, więc to zdecydowanie silniejszy lek noradrenalinowy. Nie wykazuje znaczącego powinowactwa do receptorów adrenergicznych, dopaminowych, histaminowych, muskarynowych. Można go tak umiejscowić pomiędzy TLPD, a wenlafaksyną/duloksetyną.

Dawno go nie widziałem, jest w ogóle jeszcze dostępny w sprzedaży(na rok 2014)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez mnie on interesuje ze względu na dość silne działanie noradrenergiczne

-- 26 sty 2014, 16:29 --

chętnie tez przygarnąłbym imipramine, bo te leki co zostały na rynku to totalna porażka

wellbutrin i reboksetyna sa anytycholinergiczne, mimo oddziaływania mocnego na nopradrenaline, więc odpadaja, wenla i mirtazapina-w każdej dawce działaja na serotonine i tez odpadają

zostaje mi tylko kupic efedryne chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
sponiewierał w jakim sensie?

Miałam wszystkie skutki uboczne jakie sobie tylko można wyobrazić. Leżałam przez tydzień z miską obok łóżka. Mdlałam na leżąco. To był jedyny lek, po którym miałam tyle sensacji. Nie wytrzymałam 2 tygodni i odstawiłam. To było kilkanaście dni wycietych z życia.

W ubiegłym roku lek był w sprzedaży. Myślę, że w tym roku też jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinowactwo reboksetyny do receptorów muskarynowych [mAChRs] wynosi Ki(nM)=6700, więc w przypadku reboksetyny to są pseudo-antycholinergiczne działania niepożądane związane z blokowaniem wychwytu zwrotnego NE w cns/pns. Bupropion(Wellbutrin) blokuje cholinergiczne receptory nikotynowe, więc to inna broszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi