Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wielodniowy ból brzucha


zagubiony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wracam na forum po bardzo długim czasie. Nie był to czas 'wolności', bowiem męczą mnie często szumy uszne. Natomiast z tym nauczyłem się już żyć. Zresztą faktycznie widać pewną relację między poziomem stresu a występowaniem szumów.

Koszmar zaczął się w sobotę wieczorem. Zaczął mnie boleć piekąco brzuch. W niedzielę to samo. Do dzisiaj brzuch boli praktycznie cały czas. Zmienia się tylko natężenie. Piecze, rzadziej kłuje, boli. Cały czas obolały. Chciałem się z Wami skonsultować, czy to może być kolejny raz atak nerwicy? Wiem, że to może być N-chorób, od raka, przez wrzodziejące zapalenie jelita grubego po IBS, ale patrząc na fakt, że przez kilka lat nerwica atakowała w różnych miejscach, a do tego 2 lata temu miałem atak podobny do objawów IBS, chciałem się upewnić, czy to w ogóle możliwe, żeby i tym razem były to "tylko" nerwy? Ale przy takim bólu?

Nigdy nie zrozumiem tej choroby:( Jestem mocny, otwarty, w miarę dynamiczny. A gdy ta choroba dopada, to jestem bezsilny zupełnie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagubiony, Trzymam kciuki! daj znać co i jak!
Dzięki za wsparcie.

Gdy zaatakował mnie brzuch/jelita 2 lata temu, było podobnie, choć... inaczej. Wówczas jak mnie ból złapał, to myślałem, że padnę. Ale był epizodyczny przez pewien okres czasu. No i straciłem... 10 kg w miesiąc(!). Akurat tych 10 kg nie żałowałem, w tym przypadku można byłoby napisać, że mi to z nieba spadło:D Do wagi przed nigdy nie wróciłem i dobrze. Wówczas krew miałem marzenie, test na helicobakter ujemny, wszystko super. Gastrologia (bleee) też OK. Okazało się, że nerwy...

Tym razem chciałbym, żeby to było to samo, bo ten ciągły ból przeraża, że tym razem niestety nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Proponowałbym zrobic badania w kierunku chlamydi i mycoplazmy.Ja zmagałem sie z nerwica prawie 12 lat .Podobne objawy do Twoich . W tej chwili lecze wyzej wymienione bakterie ,i mam spokój. Uwazam ,że spróbowac warto.Ja szukałem swoich dolegliwości kupe lat i wyszło przy ukąszeniu kleszcza :tel2: .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Proponowałbym zrobic badania w kierunku chlamydi i mycoplazmy.Ja zmagałem sie z nerwica prawie 12 lat .Podobne objawy do Twoich . W tej chwili lecze wyzej wymienione bakterie ,i mam spokój. Uwazam ,że spróbowac warto.Ja szukałem swoich dolegliwości kupe lat i wyszło przy ukąszeniu kleszcza :tel2: .Pozdrawiam.

Przeszedłem już cały pakiet objawów. Zaczęło się kilka lat temu od wrażenia migania wzroku, nocnych napadów ciepła. Czułem się fatalnie przez kilkadziesiąt dni. Przeszło. Po jakimś czasie zaatakowało znowu, drętwieniem kończyn, nosa. Minęło, to było jakieś 3-4 lata temu. 2 lata temu zaatakowało gastrykę. Objawy podobne do obecnych, choć nie bolało prawie cały czas, ale bóle były chyba mocniejsze. Aaa, od roku szumy uszne, natężenie przeróżne.

Zatem obecnie ze starych objawów nie zostało na szczęście nic, ale pojawiły się szumy uszne (są okresy, gdy nie słyszę ich) oraz od zeszłej soboty ból brzucha. Co ciekawe, nocą śpię jak zabity a rano ból 'budzi' się powoli ze mną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem.Jeśli wszystkie badania wychodzą OK ,to jak najbardziej to może być tylko nerwica.

Niestety, dzisiaj nie udało mi się dostać nawet do lekarza rodzinnego. Te wyniki były robione 2 lata temu, gdy również dostałem w kość gastrycznie. Teraz nie mam jeszcze nic.. Jutro trafię do lekarza, krew w poniedziałek, pierwsze wyniki będę miał we wtorek. Masakra, to jest szansa, że albo w końcu przejdzie, albo... rozpieprzy mi organizm od środka, jeśli to coś poważnego... :(

 

Ale szum w uszach to raczej jest z innej przyczyny.

Nie mam pojęcia, od czego. 1,5 roku przed wystąpieniem szumów miałem rezonans magnetyczny mózgu - czysto na szczęście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam osłabione krążenie krwi .A to niestety źle wpływa na prawidłową pracę mózgu .Stąd biorą się szumy w uszach i mnóstwo innych problemów ze zdrowiem .To z kolei źle wpływa na naszą psychikę.Ile masz lat?
Lat 29. Leczyłem się - mając raptem 17 lat - na nadciśnienie. W bliskiej rodzinie był tętniak mózgu...Nie wiem, czy nie wiązać szumów z ciśnieniem. Ale są wg mnie zbyt stałe...

Zresztą, priorytetem teraz, żeby nie bolał ten cholerny brzuch...

 

zagubiony, a jakieś leki bierzesz?
Nie, kompletnie nic od długiego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to najważniejsze żebyś się dostał do tego lekarza pewnie coś przepisze
Oby, bo jestem już fizycznie zmęczony tym bólem... Nie jest powalający, ale prawie stały, co męczy strasznie...

 

najgorsze jest to ,że usg dopiero w lipcu a gastrolog w sierpniu bo wszyscy sa na urlopie hehehe
Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×