Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z koncentracją.


Jacekk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy Wy też tak macie, ale ja od jakiegoś czasu mam taką małą manię: analizuję sformułowania, jakich chcę użyć i zastanawiam się, czy są one poprawne. I często wydaje mi się, że są błędne, podczas gdy tak naprawdę są poprawne. Chore, prawda? :P

Wydaje mi się, że doskonale rozumiem co masz na myśli! Sam często w trakcie pisania potrafię zawiesić się zupełnie nad jakimś zdaniem i zachodzić w głowę czy jest ono poprawnie skonstruowane pod względem gramatyki bądź zastosowanej składni. W chwilach roztargnienia natomiast, niejednokrotnie zdarzało mi się w odniesieniu do konkretnego przedmiotu/zjawiska wytworzyć w myślach wyraz, który w polskim słowniku w ogóle nie figuruje. -Takie niby podświadome przypominanie sobie czegoś przemieszane z czymś zupełnie innym...

Ale w sumie też się zastanawiałam, czy to wszystko nie wzięło się od siedzenia przy komputerze. Hm. :105:

Komputer sam w sobie nie powinien być tutaj niczemu winien. Znacznie większy wpływ na naszą zdolność koncentracji może mieć za to dostęp do internetu i prawdopodobieństwo wytworzenia w związku z tym pewnych złych nawyków. Nieograniczony dostęp do materiałów przeróżnej treści powoduje często, że zamiast koncentrować się w pełni na jednym zagadnieniu, przeskakujemy nieustannie z tematu na temat. To sprawdzimy zawartość poczty, to zalogujemy się na wszystkich odwiedzanych przez siebie portalach społecznościowych, zerkniemy co dzieje się na forach, które mamy w zwyczaju przeglądać, zapoznamy przy tej okazji z treścią postów w wątkach często zupełnie nas nie dotyczących itd... Moim zdaniem po latach podobnych praktyk trudno nie doświadczyć w końcu ich negatywnego wpływu na naszą umiejętność koncentracji i zapamiętywania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam bardzo duże trudności z koncentracją. Nie pomagały mi żadne leki, więc postanowiłam przestać faszerować się chemią i spróbować innowacyjnych środków na koncentrację. Może ktoś z was słyszał o grze do trenowania skupienia Stone? Trzeba się skupić, aby wygrać, jeśli nie jesteśmy skoncentrowani gra robi się trudniejsza. To dosyć nowoczesna metoda, ale sama się przekonałam, że bardzo pomocna. Punkty zdobyte w grze i wykresy pokazują nasze postępy. W każdym razie, mi pomogła, bardziej potrafię się skupić na codziennych rzeczach. Więcej o niej można poczytać tutaj http://www.thebiofeedback.com/pl/biofeedbackstone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam bardzo duże trudności z koncentracją. Nie pomagały mi żadne leki, więc postanowiłam przestać faszerować się chemią i spróbować innowacyjnych środków na koncentrację. Może ktoś z was słyszał o grze do trenowania skupienia Stone? Trzeba się skupić, aby wygrać, jeśli nie jesteśmy skoncentrowani gra robi się trudniejsza. To dosyć nowoczesna metoda, ale sama się przekonałam, że bardzo pomocna. Punkty zdobyte w grze i wykresy pokazują nasze postępy. W każdym razie, mi pomogła, bardziej potrafię się skupić na codziennych rzeczach. Więcej o niej można poczytać tutaj http://www.thebiofeedback.com/pl/biofeedbackstone

 

Fakt, innowacyjna metoda i dosyć nietypowa, ja chyba bym się nie zdecydowała. Na moje problemy z koncentracją nic nie pomagało :( Tabletki wszelkiego rodzaju, takie bez recepty i te od lekarza na receptę... Kompletnie nic, już prawie się załamałam co to będzie, jak ciągle będę miała taki problem ze skupieniem się nad pracą, codziennymi obowiązkami. Powiem wam, że nawet książki przestałam czytać, bo nie potrafiłam się na nich skupić :( A do tej pory byłam molem książkowym, książki po prostu pochłaniałam. Na jednym forum przeczytałam wypowiedź dziewczyny której bardzo pomógł vega test. Jeszcze tego samego dnia zapisałam się do fundacji na ul Arabskiej w Warszawie, gdzie robią takie testy. Ekspresowo mnie przebadali, od razu miałam wyniki i diagnozę. Teraz czekam na leczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim kierunku miałem zajęcia z pedagogiki, tam przedstawiono, że w skupienie przy nauce w dużej mierze zależy od wiary w siebie. Ludzie którzy mają problemy z koncentracją z reguły na ogół mają ciągle myśli typu: nie mogę się skupić, i tak nic nie rozumiem, czytam to i czytam a i tak nic nie rozumiem. Szukają sposobów na polepszenie koncentracji. W rzeczywistości to wszystko pogarsza koncentracje, bo sami się przez to przyznajemy przed sobą, że mamy słabą koncentracje :(

 

Jeśli chcemy coś zrobić wszystko zależy od tego czy wierzymy od siebie czy nie. To nie jest tak, że niektórym nauka czy koncentracja przychodzi lepiej, jedni po prostu wierzą w siebie, a inni nie :(

 

1)Trzeba wierzyć w swoje możliwości i trzeba wierzyć, że się wszystko rozumie i że zawsze się jest skupionym.

 

2)Za każdym razem kiedy przychodzą myśli negatywne nie mogę się skupić, nic nie rozumiem trzeba dać im przejść a potem z przekonaniem i wiarą powiedzieć sobie w myślach całkowicie przeciwne do tych mogę się skupić, wszystko rozumiem

 

najpierw dać negatywnym przejść a potem z przekonaniem powiedzieć sobie całkowicie przeciwne do tych negatywnych

nie mogę się skupić - mogę się skupić

nic nie rozumiem - wszystko rozumiem

 

3) Warto mieć silną determinacje i dume i mówić sobie w wolnym czasie (jak nic nie robimy) w myślach, ja osiągne to, mam super koncentracje,

 

To, że ktoś ma słabą koncentracje jest spowodowane tym, że sam w to uwierzył, jeśli zacznie wierzyć, że ma mocną koncentracje wszystko się zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Też mam z tym problem od dziecka. Teraz mam 27 lat i ta daaam nie umiem liczyć :>>> serio. Mam problem nawet z czymś typu 7+8= dużo. Muszę liczyć na palcach lub na zegarze...Jest to ogromny wstyd! Jeśli będzie mi dane mieć dzieci to nie będą miały we mnie oparcia jeśli chodzi o takie rzeczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×