Skocz do zawartości
Nerwica.com

paplanina kosmetyczno-zakupowa


matija

Rekomendowane odpowiedzi

( Dean )^2, swoją drogą ja bym przy okazji zmieniła szampon na taki, który nie posiada w swoim składzie SLS, SLES -czyli Sodium Lauryl Sulfate, bo to jeszcze bardziej osłabia włosy, ale na nieszczęście jest w większości szamponów :(

Odkąd używam szamponu Babydream z Rossmanna (za 4zł!) moje włosy są o niebo lepsze a mam włosy "dziecięce" tj. cieniutkie i delikatne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babydream z Rossmanna

 

Potwierdzam, dobry kosmetyk. Niezly jest też szampon Bambino, nie mylić z Bambi. :)

Polecam również do pielęgnacji ciała, w tym owłosienie wszelkiego, Babydream Kopf bis Fuss Waschgel, czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lekkiego zarostu to podoba mi się bardzo, ale macie rację dziewczęta mało praktyczny i tylko na odległość :P

 

Polecam Henne WAX (ale tą oryginalną jak ze zdjęcia):

379705_m.jpg

Ja osobiście nie stosowałam bo nie narzekam bardzo na włosy, ale spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami nt. WAXu ;)

 

Ogólnie w sprawach problemów skórnych, włosów etc. osobiście bardziej ufam tym aptecznym kosmetykom.

A odpowiedni szampon to podstawa, macie rację ;) Można też wzbogacić się o jakieś suplementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( Dean )^2,

Sprawdzona i tania:

żółtko ucieram z dodatkiem nafty kosmetycznej , dodaję sok z cytryny i na głowę na jakieś pół godziny. Poza tym radziłabym wspomóc od środka dobrym zestawem witamin i minerałów, dobrze jakby były ze skrzypem.

 

Potwierdzam, stosuję, wychodzi za grosze a efekty świetne :smile:

 

Dove bym nie polecała, ma w składzie silikony pewnie, jakieś parabeny, zapachy i może uczulać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkryłam nie dawno super szampon :mrgreen: wszystkie szampony wywoływały u mnie do tej pory swędzenie skóry głowy, łupież, zapachy drażniły mój wrażliwy nos i oskrzela, a szampon Vilcacora to pierwszy szampon, po którym nie mam takich objawów. :shock:

Działanie:

Szampon łagodzi podrażnienia skóry głowy, a dzięki właściwościom ochronnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym zalecany jest osobom cierpiącym na schorzenia skóry.

Skutecznie poprawia stan włosów i cebulek włosowych, nadaje włosom puszystość, naturalny połysk oraz ułatwia ich układanie.

Delikatna formuła preparatu sprawia, że nadaje się on dla osób wrażliwych na działanie detergentów o delikatnych włosach. Szampon zawdzięcza swa barwę wyciągowi z Uncaria tomentosa.

Preparat nie zawiera barwników syntetycznych.

 

-- 18 maja 2011, 12:18 --

 

jest też odżywka Vilcacora, właśnie sobie wczoraj zamówiłam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam firme Wax. Dean, wszystkie podane sposby na pewno wzmocnia wlosy, ale czy sprawia, ze beda grubsze tego nikt nie zagwarantuje, bo to takze kwestia natury wlosa;) Ja mam cienkie i probowalam juz chyba wszystkiego, ale cienkie nadal pozostaly :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na włosy polecam indyjskie oleje, zwłaszcza Amlę firmy Dabur lub Np. Sesa firmy BAN. Od dawna stosuję i włosy są pięknie błyszczące (jak u Indusek :D ), zdrowe i miękkie. Do tego zniknął łupież. Do farbowania tylko henna, która jest wspaniałą odżywką. Niestety nie nadaje się do jasnych włosów, chyba że ktoś chce mieć włosy w kolorze marchewki. Można już w Polsce kupić kosmetyki ajurvedyjskie, które są naprawdę doskonałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo informacji uzyskałem dzięki temu tematowi, ale dla mnie doznaniem prawdziwie mistycznym wciąż pozostaje smyranie swych piwnych cycuszków mydłem Biały Jeleń. Ten rodzaj pierwotnego kultu, który można przebić już tylko ścieraniem brudu rzecznym piaskiem, co najmniej w Nilu, a najlepiej w jakimś nienazwanym dopływie Orinoko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rani, O, super, że ktoś się na tym tutaj zna, jak tylko włosy mi podrosną chcę się zabrać za porządne ich olejowanie, poza tym jak obcięłam na krótko i poczekałam to .....odrosły mi odrosty i już nie mam ani grama farby na włosach i chciałam właśnie pogłębić kolor tylko jakoś naturalnie - chyba henna do tego idealna? Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, a próbowałaś zwykłego olejku Biosilk? Chyba teraz w Rossmannie jest promocja na 15ml buteleczkę za 3 zł :) Ja stosuję ten olejek po każdym myciu głowy, bo mam tak cienkie włosy, że elektryzują się na potęgę a dzięki temu olejkowi włosy są doprowadzone do ładu i jak się pięknie błyszczą :D

 

shinobi, ja sama bym polecała Białego Jelenia... gdyby nie to, że jest robiony z ługu zwierzęcego :( A szkoda, bo jest naprawdę dobry, po zużyciu jednej kostki moja cera wyglądała świetnie, myłam nią też włosy (choć potem musiałam je zakwaszać wodą z sokiem z cytryny. by zlikwidować mat) . Szczerze mówiąc gdyby było mnie stać kupowałabym mydło marsylskie, bo czytając o nim doszłam do wniosku, że to musi być jakaś rewelacja, no i ten kolor :)

 

46fed639i8eeai482ci9d76i91cbae02736bObraz_260.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajduczek, też planuje kiedyś kupić mydło marsylskie, ale odstrasza mnie cena. Jak mówisz, kolor kuszący, a i opis obiecuje wiele.

Z mydeł lubię te zwykłe, niekolorowe, cenowo oscylujące wokół złotówki. Pewnie polubiłbym i te za 5 zł, ale kasa, kasa, kasa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, ja próbuje pocieszyć się tym, że takie mydło waży 300g przy cenie ok.20, więc wychodzi 7zł za 100g kostkę.

Z drugiej strony mydło Biały Jeleń starczyło mi prawie na 3 miesiące - a myłam nim nawet włosy :) Zatem cena do wagi i wydajności nie jest taka straszna, byle tylko mieć w kieszeni 20zł i trafić na takie mydło w jakiejś mydlarni :)

 

A z moich małych tricków polecam wszystkim domowej roboty peeling kawowy - tani i nieziemsko skuteczny, no i przyjemny,ach te zapachy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rani,

 

Henna jest świetna i bardzo wzmacnia włosy, ale jej nakładanie mnie strasznie wkurza:(

Od dłuższego czasu używam balsamów Venity i jestem bardzo zadowolona. Nakładają się bardzo łatwo , pięknie pachną i wzmacniają włosy. Na dodatek jest spora gama kolorów do blondów również. Cena też jest "powalająca" - 7 zł.

http://www.goldmax.pl/venita-henna-color-ziolowy-balsam-koloryzujacy-15-bronze-p-3559.html

 

Jedyna wada to taka ,że trzymają się krócej niż farby , ale to niewielki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, ja sama bym polecała Białego Jelenia... gdyby nie to, że jest robiony z ługu zwierzęcego :( A szkoda, bo jest naprawdę dobry, po zużyciu jednej kostki moja cera wyglądała świetnie, myłam nią też włosy (choć potem musiałam je zakwaszać wodą z sokiem z cytryny. by zlikwidować mat) . Szczerze mówiąc gdyby było mnie stać kupowałabym mydło marsylskie, bo czytając o nim doszłam do wniosku, że to musi być jakaś rewelacja, no i ten kolor :)

 

46fed639i8eeai482ci9d76i91cbae02736bObraz_260.jpg

 

ooo, jeszcze ktoś oprócz mnie Białego Jelenia używa? :mrgreen: Ja mam Białego Jelenia jako mydło w płynie, żel pod prysznic i proszek do prania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, henna jest idealna do pogłębienia koloru włosów ciemnych. Naprawdę warto spróbować. Po co się truć chemią? I tak wszędzie jej pełno. Kumuluje się w naszym organizmie, dziurawi nam jelita, niszczy wątrobę, a to wszystko się potem odbija na psychice.

_asia_, tu wszystko o farbowaniu henną http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna . W razie wątpliwości pytaj, chętnie odpowiem jeśli oczywiście będę znała odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×