Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi deprecha a potem zmiany po terapii wykosily wszystkich znajomych. Ja sie zmienilam...oni nie i nie zaakceptowali mojej zmiany wiec pozegnalam. Nie przeszkodzilo mi nic w poznaniu nowych ludzi ktorych uwazam za bliskich znajomych chociazby tu na forum

W moim przypadku było trochę inaczej. Jako młody osobnik miałam problemy z komunikacją z innymi, a relacje z nielicznymi znajomymi rozluźniły się po pewnym czasie z powodu dystansu, zmian osobowościowych, itp. Potem sama zamknęłam się w swoim świecie i nie potrafiłam znaleźć miejsca, gdzie mogłabym kogokolwiek poznać w miarę normalny sposób. I obudziłam się jako osoba praktycznie pozbawiona bliższych znajomych. A nowych nie mam jak zdobyć, bo jakoś nie widzę miejsc, w których mogłabym to zrobić. Odległość też ma znaczenie. I jeszcze problem, że znajomości internetowe często bywają bardzo przelotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Ja też już nie mam. Prawie rok temu przyjaciółka mnie olała, gdy moje problemy się nasiliły (teraz ona sama ma problemy i po roku ciszy przypomniała sobie o mnie, dzwoniąc). Dwaj kumple też się nie odzywają, ale jeśli się spotkamy, to chociaż się przywitają (o innych ludziach lepiej nie będę wspominać). Co nie znaczy, że mam z kim spędzać wolny czas. Bo nie mam. Siedzę w domu jak taki debil., zamiast korzystać z życia i bawić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza
ale Candy14 dobrze mówi.. zawsze można poznać nowych znajomych, np. podobnych do siebie.

co innego, jeżeli samemu nie lubi się ludzi w ogóle i nie chce się ich poznawać

Tylko gdzie można ich poznać? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mają jakieś wymagania ode mnie, a tego nie lubię.

noooooooo... marudza zebys sie z nimi spotkal :D okropne!

 

Potem sama zamknęłam się w swoim świecie

ja tez na dwa lata.... az zaczynalam miec fobie spoleczna Najbezpieczniej czulam sie zamknieta w domu i przestalam jesc bo wyjscie do sklepu mnie przerastalo. Zlecialo mi 10 kg. Potem zaczelam sie zmuszac do wyjsc bo zrozumialam ze jeszcze troche i juz nie bede miec sily. A ze jestem raczej komunikatywna to nie bylo problemu zeby poznac nowych ludzi.

 

-- 22 lis 2013, 23:11 --

 

Aurora92, proponowalismy Ci spotkanie to nas zlalas.. wiec nie pytaj gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Aurora92, proponowalismy Ci spotkanie to nas zlalas.. wiec nie pytaj gdzie

Nie bardzo do was pasuję. No i szkoda, że nie ma w trójmiejskiej grupie nikogo w moim wieku (a przynajmniej nic mi nie wiadomo) czy o podobnych zainteresowaniach. Szkoda, że wszystkie osoby z forum, które chciałabym poznać, mieszkają tak daleko. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dziedziny samotności to chciałbym poznać kogoś starszego, kto by mi imponował mądrością, wiedzą i takimi różnymi.

Może sam nie jestem jakiś bardzo przydatny, ale lekko zwątpiłem w człowieka, chciałbym kogoś kto by mi przywrócił tą wiarę.

Nie kolejnego mózgowca, który się za dużo naczytał i się wymądrza na forach w internecie, a kogoś z empatią.

 

Bo sam sobie nie radzę, to zbyt dużo obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czasem takie objawy sa sporym utrudnieniem, bo w wielu prostych rzeczach przeszkadza mi choroba. Wielu ludzi moje zachowanie mogłoby uznać za dziwne, wiele moich lęków wyklucza mnie z aktywności towarzyskiej. I tak najzwyczajniej w świecie nie widzę, gdzie mogłabym spotkac ludzi, z którymi moglabym się później zwyczajnie spotykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Candy14 dobrze mówi.. zawsze można poznać nowych znajomych, np. podobnych do siebie.

co innego, jeżeli samemu nie lubi się ludzi w ogóle i nie chce się ich poznawać

Ja jakbym chciał poznać kogoś podobnego do siebie, to bym chyba musiał się zarejestrować na jakimś międzynarodowym forum psychologicznym :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotyk, Trudno ich poszukać :roll: Kiedys probowalam, lecz jak mialam atak lękowy patrzyli sie , jak na ...echh
może byli zaskoczeni, nie wiedzieli, jak zareagować? może warto ich wcześniej uprzedzić? jeżeli znikną, trudno, ale będzie wielu takich, którym nie będzie to przeszkadzać. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo do was pasuję.

skoro nas nie poznalas to tego nie wiesz... poddajesz sie na starcie wiec nie ma co jeczec ze jest sie samotnym

 

Wielu ludzi moje zachowanie mogłoby uznać za dziwne, wiele moich lęków wyklucza mnie z aktywności towarzyskiej.

z ignorantami rzeczywiscie nie ma sie co zadawac ... dlatego tak cenie sobie moich forumowych swirow bo u nas nic nie jest dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×