Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum chociaż obserwuje go od dawna.

 

Rina: Mam podobne problemy jak ty, też siedzę teraz w UK, konkretnej w Glasgow i ciężko tu o jakąś profesjonalną pomoc. Bóle serca doprowadzają mnie do szału, odmawiam sobie wielu rzeczy które kiedyś uwielbiałem robić, nie chodzę już w góry, nie biegam, nawet jak wracam do Polski to wybieram droższy autokar bo boję się że w samolocie dopadnie mnie nerwica. Walczę z tym już od 5 lat, bez leków, były okresy lepsze i gorszę, ale ostatnio jest naprawdę źle. W Polsce dosyć często korzystałem z pogotowia,zdarzało mi się że w myślach jedną nogą byłem już po drugiej stronie, potem jakoś to zaczynałem akceptować, ale po przyjeździe do UK, ciężkiej pracy w fabryce, nocnych zmianach, stresie wszystko wróciło i w końcu i tutaj wylądowałem na pogotowiu. Podwójne EKG wyszło elegancko, lekarz powiedział mi, że wszystko jest klawo i jestem bardzo zdrowy i rzeczywiście na chwilę się polepszyło, ale do czasu. Znowu "wraca", nie mogę spać, czytam artykuły o chorobach serca, głowy, szukam jakiś rozwiązań i ogólnie tak od samego rana, cały czas kręci mi się w głowie, czuje gniecenie/pieczenie wokół pachy, czasem coś mi przeskoczy, ogólnie bardzo nie przyjemnie. Zdążyłem też już łyknąć ze dwie aspiryny, wciąż wydaje mi się, że lekarze gdzieś popełnili błąd przy badaniach. Najgorsze jest to, że tak jest co dziennie z krótkimi przerwami. Chociaż zauważyłem, że sen mi pomaga, ale tylko naprawdę długi, najbardziej efekty nerwicy odczuwam zaraz po pracy i przed snem, ból po lewej stronie, strach, cały się trzęse, mam już wyrobiony nawet tik, takie drapanie się po lewej piersi:/

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj sid92:)

Widze,ze mamy wiele wspolnego.Ja aktualnie przebywam w Londynie i bede szukala dobrego polskiego psychiatry tutaj,zobaczymy...Podobnie jak Ty,nie znosze podrozy z UK do PL i na odwrot,bo to dla mnie ogromne wyzwanie.Niestety jestem zmuszona podrozowac autokarem,bo moj syn boi sie samolotow.A ja, w przeciwienstwie do Ciebie wolalabym 2 godziny lotu niz 24 jazdy autokarem podczas ktorej moglabym miec ataki kilkakrotnie.Przewaznie wybieram firme Sindbad,bo sa dosyc szybcy...Gory tez uwielbiam,ale odkad mam to "gowno" podroze w te strony mi nie sluza.Na miejscu ciezko mi sie oddycha i mam czestsze napady leku przez co prawie zrezygnowalam z moich ukochanych Tatr i Pienin....

Podobnie jak Ty mam problem ze snem,boje sie nocy w ogole...A te schizy ,ktore Ty masz na temat serca tez miewam,ale sa juz nieco lzejsze odkad uswiadomilam sobie,ze to sa "normalne" objawy naszej choroby,a serce mamy zdrowe.Nie lubie ich bardzo do tej pory,ale juz mniej sie tym przejmuje.Ty tez dojdziesz do tego etapu,zobaczysz...Kup sobie duza dawke magnezu plus omega3,mi pomoglo....No,a tak w ogole to tez powinienes wybrac sie po pomoc do lekarza.Nie wiem jak w Glasgow,alw tu w Ladku jest kilku polskich specjalistow.Jesli chcesz miec calkowita pewnosc,ze z Twoim sercem wszystko ok, wybierz sie jeszcze do polskiego kardiologa,on powinien rozwiac wszelkie watpliwosci jesli chodzi o dolegliwosci sercowe,zrobi echo serca,moze usg tez...Ale pamietaj,ze Twoje objawy sa raczej typowymi objawami nerwicowymi i nie ma to prawdopodobnie nic wspolnego z innego rodzaju chorobami...Poki sobie tego nie uswiadomilam bylo duzo gorzej choc nie twierdze,ze teraz jest super,bo w dalszym ciagu mam ataki roznego rodzaju i nigdy do tego nie przywykne....

Prosze,idz do lekarza ,bo 5 lat samoleczenia sie to zbyt dlugo.Ja przynajmniej bylam leczona przez lekarza domowego propranololem i to pomagalo,ale to jednak nie psychiatra....

Pozdrawiam:)

 

-- 28 lis 2011, 11:56 --

 

petruszka30Spelnienia marzen!!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki novel.Wezme wszystkie Wasze rady do serca gdy pojde do psychiatry....Mam zamiar sie wybrac jeszcze przed swietami,mam nadzieje,ze mi sie uda...Teraz szukam pracy w Londynie i jak juz ja znajde bede mogla sie umowic konkretnie...Prosze powiedzcie troche jak taka pierwsza wizyta wyglada i na jakiej podstawie sa wybierane leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,co tu dzis tak pusto?

U mnie ok ,spokojnie dzis...Troche sie tylko naczytalam dzis przez przypadek o schizofrenii ukrytej pod postacia nerwicy lekowej lub bedaca jej konsekwencja i strach mnie oblecial,ale tylko na chwile.Stwierdzilam,ze to jeszcze jedna ostra wkretka i nie mam zamiaru jej ulec....Tak zle chyba z Nami jeszcze nie jest,no nie? ;)

Obiecalam sobie ,ze od jutra zaczynam diete,bo przydalo by sie zrzucic pare kilo...

Pozdrawiam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×